BTR Öğretmenlerinin ders saati tamamlamaları

Kodla Büyü

roo

Üye
Merhaba arkadaşlar
Bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olarak görevlendirilmeden birkaç gün önce kaymakamlık onayı ile haftada birer gün iki farklı okula ders saati tamamlamak için tam gün görevlendirildim. Sonrasında da kendi okuluma Bilişim Teknolojileri formatör öğretmeni olarak görevlendirildim. Ders saati tamamlamak ile ilgili görevlendirme durumunun ne olacağına dair (iptali ya da devamı) karar veya yönetmelik bilen var mı?

Kaymakamlık oluru Valilik olurunu geçemez hocam.
Yani valilik oluru ile görevlendirildiğinizde diğer görevlendirmeleriniz düşer.

BTR Tereddüt Edilen Hususlar Yazısı;
2.Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra
kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli
veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi
branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi
yürüteceklerdir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir
öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen
öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği
okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi
verilmeyecektir.
-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı
olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama
görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi
sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir
öğretmene verilmeyecektir.
-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık
karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır.

-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık
karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır.

bu cümle idareciler tarafından istenilen şekilde yorumlanabiliyor.
Formatör öğretmen ders saatini doldurmak için başka okula görevlendirilemez diyemediler mi acaba

ders saati tamamlama diye bişey yok okulunda 1 saatte dersin olsa görev çıktıysa o 1 saate girersin gerisi bitero dur

arkadaşlar bugün ilçe milli eğitim şube müdürümüzle yüz yüze görüştüm ilgili maddeyi de gösterdim ancak kendi yorumladığı gibi yorumluyor daha doğrusu anlamak istemiyor, bana, gerekirse rehber öğretmen görevlendirmesini de iptal edebileceğini söyledi il milli eğitimle ile görüşüp tekrar bana dönecekmiş, ben olumlu bir karşılık geleceğini düşünmemekle birlikte sizlerden prosedürün nasıl ilerlediğini öğrenmek istiyorum. Benim henüz iptal dilekçesi yazmamış olmam benim aleyhime işler mi çünkü bana kurum net aracılığı ile ders tamamlama yazısı ulaştı ama ben okula henüz hiç gitmedim kaç saat ders var ilgilenmedim. Acaba kendisinden cevap gelmeden dilekçeyi bırakmam daha mı doğru olur?

bu muhabbet çok oluyor kendi okulunuzda kaç saat bt dersine (diğer derslerde verilmişse size onlar sizi bağlamaz müdürün alması lazım o dersleri) girersiniz geri kalan günlerdede görevlendirme yapılan okulda olursunuz bu kadar

adamlar bu muhabbeti niye bu kadar uzatıyor anlamıyorum yönetmelik belli yani

Geri