BTR öğretmeninin hakkı

Kodla Büyü

semraaa14

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tek devreli okullarda BTR öğretmeninin öğle arası yok mu? Müdür öğle arası hakkın yok dedi. bu nasıl iştir anlamadım.

"şilteyi de şu arkaya sereyim gece de okulda yatarım hocam" deseydiniz. :sleep:

sayın hocam bu işin teki çifti yok, çalıştığınız okulda öğretmenler ve öğrencilere öğle arası varsa sizin de öğle aranız var demektir.

semraaa14' Alıntı:
Arkadaşlar tek devreli okullarda BTR öğretmeninin öğle arası yok mu? Müdür öğle arası hakkın yok dedi. bu nasıl iştir anlamadım.
Öğle arası, okulda derslerin devam ettiği bir zaman dilimi değil bildiğim kadarıyla...
Okul müdürünüzle uzun uzun bir konuşma yapsanız iyi olur. Kanun, yönetmelik vb... mevzuatlarla başlayıp genel sıkıntılarınız, BT öğretmenlerinin sıkıntıları ve çözüm önerileri vb...
Yoksa, sadece müdür söyleyeceklerini söyleyip konuşmayı bitirirse pek iyi bir iletişim kurmuş olmazsınız.

İlgili mevzuatı göstermesini yoksa her öğretmen için geçerli olanın senin için de geçerli olduğunu söyle.

Olmadı, bilgi edinmeye sor.

Olmadı, sendikana git.

Yalnız teneffüs hakkın yok, onu bil.

"BTR - tereddüt edilen hususlar" yazısında teneffüs hakkı yoktur deniyor.

Arkadaşlar valla hayat çok sıkıcı zaten, bir de çalışma ortamı sıkıcı olunca iyice sıktı. Müdürün bilgisayarının altında küçük bir switch var onun elektrik kablosu çıkmış bunu taktırmak için beni çağırdı. İnsandır anlamaz olabilir ama adamın bildiğini düşünüyorum. Çünkü şöyle dedi "ben çıkartmadım çocuk çıkarmış" . Bir insan bilgisayarı açmadan orda sorun olduğunu nerden anlicak demi, bilgisayarda açık değildi ama sorun olduğunu biliyor. Birde yemin ediyor bilsem niye çağırayım diye üzerine bir de diyor ki müdür iş yaptırır, kendisi yapacak olsa ooo diyor. Kavga ettim, görevlendirmeyim zaten. Bırakacam dedim çıktım odasından.

o müdürün tel no sunu.....
neyse aklımdan ii şeyler geçmedi düşündüğüm şeyler memura yakışmaz.

Görevlendirmemin iptalini istiyecem arkadaşlar. bu konuda ne yapmam gerek acaba? yardımcı olur musunuz bana?

fabrika işçisinin bile 1 saat yemek molası vardır senin müdür tam bir hödük müş hocam

öğretmenim sen 30 saat planlama yaptın mı yapmadın mı
yapmadıysan ha ta sende...

Ah hocam ahhh, hödük kelimesi hakkaten az kalır...Benim eşimde 1.dönem sırf uyuz idaresiyle nuhatap olmamak için br regberliğine başvurmadı, 2.dönemse 2.okula görevlendirme çıkarttı müdürü, 2 saat ders veremedi, bizde mecburen bt rehberliğe başvurduk, görev çıktı haftası dolmadan web sayfası güncel değil diye soruşturma açtı şerefsiz. Şunu anladım ki özellikle bayan btrciler idarenin nedense gözüne gözüne batıyorlar...Allah böylelerini bildiği gibi yapsın.

Sırf bu odunlar yüzünden idareci olucam herhalde...

Hocam iyi bir tatil yapmalısınız. yazın uzun süreli ve doğayla iç içe tatil yapın. hatta hafta sonları 1-2 günlük geziler varsa şimdiden katılın o gezilere. ayrıca sıkıntılarınızla ilgili profesyonel destek alın. eğer iş yerinizde size psikolojik şiddet uygulanıyorsa (sürekli ağır bunaltıcı işler verme, yada hiç iş vermeme, sözle sataşma, taciz, görevi kötüye kullanma, küçük ve gereksiz görme, hakaret etme...) lütfen mutlaka sendikanıza, psikologa, avukata, polise, savcılığa mutlaka başvurun. ayrıca bu durumu en yakınlarınıza varsa eşiniz yada anne babanız veya kardeşlerinize açıkca anlatarak yardım isteyin. eğer bir fişi takmanız için idareciniz sizi çağırmışsa 2 ihtimal vardır ya bir fişi bile takamayan kendini beğenmiş iş bilmez öküzün önde gidenidir ya da kötü niyetlidir.

Ben olayı şöyle yorumladım. müdürlük yapmış oluyor bunu yaptırarak. müdür iş yaptırır diyor bir de offf yaaa.. Arkadaşlar bırakacam ne yapmam lazım ilk olarak kendi okuluma dilekçe mi vermem gerekiyor.

yok artık hocam. o müdüre haddini bildiremedinse çok kızdım sana bi şey yazmak istemiyorum ayıp olucak... senin öğle tatiline karışan müdürü hangi okuldasın sen özelden yazarsan atlar gelirim ben onunla konuşurum.. :verymad:

Sayın hocam galiba bu meselenin öncesi var. Yani müdürle siz daha önceden de tatsız şeyler yaşamışsınız, müdür size gıcık, siz müdüre gıcıksınız. Başka türlüyse durum, müdür sıyırmış olmalı... :) Ben sene başında müdür beyle görüştüm. Bana çalışma şekliniz nasıl hocam? diye sordu, ben de ona cevaben aynen şunları söyledim: Hocam yönetmelik, çalışma esasları vs. ile ilgilenmektense ben her türlü bilgisayar işini yaparım, bu benim mesleğim. Bilgisayar ya da internetle ilgili problemler, akıllı tahtalarla ilgili problemler, yani kısacası bilişim ile ilgili şeyler benden sorulur. Ben "bu iş benim değil" deyip de arkadaşımın, öğrencilerimin ve siz sayın okul idarecilerinin -on parmak klavye de dahil- hiçbir bilişim işinizi geri çevirmem. Sadece geliş gidiş saatlerim esnek olsun. Bir telefon kadar uzağınızdayım. İhtiyaç halinde işleri yürütürüm.
Hepsi bu kadar. Müdür Beyin de hoşuna gitti, benim de. Geliş gidiş saatlerim esnek, okulda kafama göre takılıyorum. Dikkat etmem gereken tek şey, söylenen şeyi halledip etmediğim. Öğretmenin, idarecinin ve öğrencilerin işlerini gördük mü gerisi çok kolay, hayat kolay. Benim nacizane hayat felsefem o ki; yardımseverlik herşeyi kolaylaştırır!..

Hocam, bu müdür bir ara kameradan şu görüntüyü bul dedi. Neyse kamerayla uğraşıyordum adam dışarı çıktı kapıyı kilitledi. Kapıya vurdum vurdum açtı kapıyı sen burdamıydın dedi. Başka bir gün de çağırdı, daha bilgisayarı açmamış sorun olduğunu biliyor bilgisayarda nasıl biliyorsa artık, bi de ben çıkarmadım çocuk çıkarmış diyor müdür yardımcıları da ordaydı. Neyse swichin elektrik kablosu çıkmış taktım. Onu anlasaydım onu da takmazdım da. Sonra kamerada sorun var dedi elektrik kablosu takılı değildi onun da onu da kendin tak dedim çıktım odadan. Durum bu... valla artık çağırsa da gitmicem. işlerim gerçekten çok yoğun oluyor resmi olarak yapmam gereken işi bırakıyorum onunla uğraşıyorum.

Okul müdürü çağırdığında gitmesem, ne gibi sıkıntılar olur acaba? Resmi olarak yapabileceği bir şey olur mu?

böyle kendini bilmez tosunları idareci yapan düzene lanet olsun, bu insanlara dışarda iş arasalar 10 lira vermezler işlerinin karşılığında.. :verymad:

semraaa14' Alıntı:
Hocam, bu müdür bir ara kameradan şu görüntüyü bul dedi. Neyse kamerayla uğraşıyordum adam dışarı çıktı kapıyı kilitledi. Kapıya vurdum vurdum açtı kapıyı sen burdamıydın dedi. Başka bir gün de çağırdı, daha bilgisayarı açmamış sorun olduğunu biliyor bilgisayarda nasıl biliyorsa artık, bi de ben çıkarmadım çocuk çıkarmış diyor müdür yardımcıları da ordaydı. Neyse swichin elektrik kablosu çıkmış taktım. Onu anlasaydım onu da takmazdım da. Sonra kamerada sorun var dedi elektrik kablosu takılı değildi onun da onu da kendin tak dedim çıktım odadan. Durum bu... valla artık çağırsa da gitmicem. işlerim gerçekten çok yoğun oluyor resmi olarak yapmam gereken işi bırakıyorum onunla uğraşıyorum.

Okul müdürü çağırdığında gitmesem, ne gibi sıkıntılar olur acaba? Resmi olarak yapabileceği bir şey olur mu?

Arakadaşlor bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini, tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Geri