BTR Öğretmeninin DYK Müraacatı Sonuçlandı!!

Kodla Büyü

BayTerapi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
-Bu gün aldığım habere göre;
** F_BTR olan arkadaşlar Sadece BÖTE mezunu arkadaşlardan oluşacak. Bunun dışında görevlendirilen zırt saat kurs alan v.b. seminer ve sertifika sahipleri artık başkalarının hakkını gasp edemeyecekler. il koordinatörü oldum ben, ilçe koordinatörü oldum ben, ben o kadar seminere gittim gibi ağlamalara gülünüp geçilecek. Herkes kendi alanında liyakat çerçevesinde çalışacak. Sertifikaları, kursları kendi alanında alacak kendi alanında koordinatörlük peşinde koşacak.
**Teknik Eğitim Mezunu arkadaşlar da ” sadece” meslek liselerine atanacaklar. Bu durum da zorlarına gitmeyecek.
**Yeni ders saatine ilişkin olarak da BTY haftada 3 er saat ortaokulda her kademe de ZORUNLU DERS OLARAK uygulanacak. Başlangıç tarihi 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı olacak. Artık teknoloji ithal eden bir ülke olmayacağız. Teknoloji üreten ve kendi yerli teknolojisini kullanabilecek bir nesil yetiştireceğiz.
*TEOG sınavlarında BTY DERSİ İle alakalı olarak da sorular çıkacak.
**Sınıf Öğretmenliği de yapmak zorunda kalan F-BTR öğretmenleri hem nöbet parası hem sınıf öğretmenliği parasını hak ettiği üzere zorluk yaşamadan diğer “ÖĞRETMEN(Bilişim Öğretmenleri de öğretmen olmak için okudu çünkü!) arkadaşlar gibi alabilecekler.
*”DYK açmak isteyen öğretmenlerimiz ise” hak ettikleri” üzere bu kursları açabilecekler ve hak ettikleri ücreti de gönül rahatlığı ile alabilecekler. Nasıl bir matematik öğretmeni kurs açtığı zaman hak ettiği parasını çatır çatır alabiliyorsa “Bilişim Teknolojileri Öğretmeni” de hak ettiği parasını alabilecek.
**Artık F-BTR ile alakalı yapılan duyurular ; “Herkese fikir verecek şekilde anlaşılması güç, biz bu işi yapamadık, siz kafanıza göre bu maddeleri istediğiniz yere sürükleyin, yanında da F-BTR öğretmeni arkanızdan sürüklensin ; çünkü onlar insan değil, onlar öğretmen de değil, onlar aldıkları maaşa göre gelecek planı filan yapmazlar ya da açılan kursları 1-2 hafta sonra kapanırsa ya da paraları ödenmezse sıkıntı yaşamaz onlar!” türünden olmayacak. “Sade” olacak. Nasıl mı? F-BTR öğretmeni DYK açar!
** Bu arada F-BTR ÖĞRETMENİ GÜNDE 6 SAAT ÇALIŞIR.

Not: Kimse bulunduğu yerden kendini farklı görüp kurt olmaya çalışmasın. Devlette devamlılık esastır. Herkes o yüzden işini hakkaniyeti ve liyakati gözeterek yapsın. Bizim daha üst konumumuzdaki koltuklarda oturan arkadaşlar bize zorluk çıkarmak için değil bizim zorluk yaşadığımız konulardaki problemleri çözmek için oturuyorlar. Çözemiyorlarsa o koltuklarda oturmayacaklar.

Not not: Türkiye gibiyiz bu aralar, her yanımız bozgun..

Bu arada Bugün 1 Nisan arkadaşlar  yıldızlı olanlar rüyalarımızda gözükenler.. Herkese hayırlı, haklı günler..

yaw arkadaş yapmayın böyle 1 Nisan şakaları sonradan moralimiz sıfır oluyor

tam şaka konusunu bulmuşsun hocam DYK bravo yani hiç hoş değildi :-1: :-1: :-1: :-1:

İlk 2 satırı okudum bu tür şeylerin gerçekleşmesinin çok zor olacağını düşündüğümden direk yazının en altına baktım netice 1 Nisan..
Yani bu kadar karamsarım bu duruma gelmişiz maalesef.

valla hocam okuyunca inandım ilk başta
okurken dedim ki birisi hayallerini yazmış
1 nisanı unutmuşum bile
neyse canım temennileriniz dua yerine geçsin
inşallah dualarınız kabulu dileğiyle
:D

Başlığı görünce umutlandım ama okudukça içimdeki umut gittikçe azaldı :) En sonundaki şaka yazısını aradı gözlerim...

Şimdi şaka olabilir ama bunların gerçekleştiğini görebileceğimiz bir gün gelecek mi acaba? :?:

ilk başta inandım tâki 1 Nisanı görünceye kadar.arkadaşlar diğer öğretmenler nöbettir,kurstur derken iyi ekders ücreti alıyorlar biz o kadar çalışıyoruz her gün okuldayız neredeyse idarecilerin işlerini bile yapıyoruz ama bize yapılan muameleye bak.Bu hak mı ? bu nasıl bir adalet?

nuro86' Alıntı:
ilk başta inandım tâki 1 Nisanı görünceye kadar.arkadaşlar diğer öğretmenler nöbettir,kurstur derken iyi ekders ücreti alıyorlar biz o kadar çalışıyoruz her gün okuldayız neredeyse idarecilerin işlerini bile yapıyoruz ama bize yapılan muameleye bak.Bu hak mı ? bu nasıl bir adalet?

Haksızsınız hocam demek isterdim ama haklısınız.. ne diyebilirim.. :oops:

Geri