BTR öğretmenine müdürün verebileceği görevler

Kodla Büyü

alperz

Site Gezgini
Herkese selam. Bir ortaokulda müdürlük yapıyorum. Bu dönem okulumuzun bilişim teknolojileri öğretmeni BTR olmak için başvuruda bulundu.

1. Bu öğretmen sadece BT dersine mi girecek? Başka ders veremem değil mi?
2. Bu öğretmen nöbet tutar mı? Tutarsa ücretini alır mı?
3. Bu öğretmen mesai saatleri dışında BT dersinden DYK ya da egzersiz açabilir mi?
4. Bu öğretmene verebileceğim görevler ve öğretmenden bekleyeceğim görevler nelerdir?

başka ders veremezsiniz. nöbet tutarsa ücretini alır. tutmak zorunda değildir. mesai dışında dyk veya egzersiz açar. verebileceğiniz görevler fpbtr yazında yazmaktadır.

btr varolan ders saatinin disinda ders verilemez.egitim ogretim saatleri disinda kurs verebilir.gorev tanimi dışında gorev verilemez.

1.Evet , sadece kendi branşında derse girer.Kaç saat girerse girsin haftalık 18 saat ek ders alır.Mesai saati dışında 10 saate kadar kurs ücreti alır.Egzersiz açabilir.
2.Nöbet tutabilmesi için bir günde 7 saate ders varsa hepsine girmesi gerekir.Hiç boşluğu olmadan derse girdiği gün nöbet tutar ve ücret alır.Başka günler nöbet tutamaz.
3.Evet, 10 saate kadar DYK açar.Egzersiz de açar.
4.Bu birazdan aranızdaki anlaşmaya bağlı. Resmi olarak FPBTR görevleri dışında görev veremezsiniz. Onlar da özetle tahtaların çalışır durumda olmasıdır.Ancak birçok BTR müdürle arasındaki samimiyete de bakarak çok daha fazla iş yapabilmektedir. Yoksa BTR ye idari görev veremezsiniz,Bilgisayar tamiri yapmaz,Onun görevi akıllı tahtaları çalışır durumda tutmaktır.

fatih projesini yürütür eba öğrenci ve öğretmen ile ilgili rehberlik yapar. okulun bilgisayarlarını yazıcı tahtalarını çalışır vaziyette tutar ufak tamirleri yapar büyük onarımlar için servis çağırmak için size danışır. nöbet isterse ekdersi yazılır ve 1 gün dersi 6 saat ders verilir o güne nöbet verilir. dyk egzersiz açar. ekdersi sabittir 43434 tür. gelmediği günü ekdersi silinir normal öğretmen gibi yazılmaz . müdür veya ilçe tarafından resmi olarak başka görev verilemez sadece yaptığı iş takip edilir eksik varsa söylenir. rehberlik tören vs görev almaz ama okulda sınıf rehber öğretmeni eksikse gelene kadar idare eder

Herkese selam. Bir ortaokulda müdürlük yapıyorum. Bu dönem okulumuzun bilişim teknolojileri öğretmeni BTR olmak için başvuruda bulundu.

3. Bu öğretmen mesai saatleri dışında BT dersinden DYK ya da egzersiz açabilir mi?
4. Bu öğretmene verebileceğim görevler ve öğretmenden bekleyeceğim görevler nelerdir?

Hocam öncelikle tebrik ederim buraya BTR ile ilgili bu şekilde sorular sormanız ve araştırmanız gerçekten güzel bir davranış umarım diğer idarecilere de örnek olur.. Arkadaşlar sorularınıza zaten cevap vermiş 4.sorunuzla ilgili http://tekirdag.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_01/11165656_EK1_BTR_Gorevleri.pdf buradaki görevlerede bakabilirsiniz bunun dışında yazıcı veya bilgisayar tamiri gibi bir görevi bulunmamaktadır ancak elinden gelen birşey var ise aranızdaki olumlu dialoğa bağlı olarak hocamızın seve seve yardım edeceğinden eminim .. Saygılar dilerim

Akıllı tahtalarla ilgilensin, okul sitesine baksın, öğrencilere rehberlik yapsın, öğretmenlere de. Afiş, broşür vs gibi tasarımları da yapabilir. Eba ile işlemleri takip etsin, toplantılar yapsın.

Böyle

Böyle müdürüm olsun, bende ne mesai kavramı olur ne de işyeri... Çizgini hiç bozma sevgili hocam. Tebrik ediyorum seni

Kendisi iyi niyetli biri zaten. Vermeyi düşündüğüm ek görevlerden aklıma şimdilik gelenler: öğrencilerin fotoğraflarının çekilip uygun formatta e-okul'a yüklenmesi ve okul web sitesinin idare edilmesi gibi şeyler. Sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Nöbet işinde derslerini (6 saat) iki güne toplayıp o günlerden birine koymak istiyorum. İtiraz ederse oturur orta yol buluruz elbette.

Nasıl müdürler var ki memlekette? Olması gereken zaten önce yönetmeliklere uymak, sonra karşılıklı iyi niyet ile okulun ihtiyaçlarını gidermek değil midir?

e okul foto isimli android program otomatik eokula uygun olarak çekiyor. arkasını akıllı tahtaya verince öğrenci beyaz fonda harika duruyor. ama yakın çekmek laızm sadece yüz. 2 okul çektim harika bir çalışma oldu sonra müdür yardımcılarına verdim biri mızmızlandı diğeri heralde görevimiz dedi halletti.

Kendisi iyi niyetli biri zaten. Vermeyi düşündüğüm ek görevlerden aklıma şimdilik gelenler: öğrencilerin fotoğraflarının çekilip uygun formatta e-okul'a yüklenmesi ve okul web sitesinin idare edilmesi gibi şeyler. Sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Nöbet işinde derslerini (6 saat) iki güne toplayıp o günlerden birine koymak istiyorum. İtiraz ederse oturur orta yol buluruz elbette.

Nasıl müdürler var ki memlekette?
Sayın Hocam öyle müdürler (aslında öğretmen) varki ne siz sorun ne biz söyleyelim nede siz onların altına öğretmen olarak düşün diyim.

FBTR'nin 1. görevi Fatih Projesi ve EBA(Eğitim Bilişim Ağı) için öğretmenlere rehberlik yapmaktır(Yardımcı olmaktır).

Hocam burada bilen kişilere danışmanızı takdir ettim. Sizin gibi fazla idareci yok, genelde ya eski alıştıkları formatörlük sistemine devam etmeye çalışıyorlar yada kafalarına göre iş yaptırmaya çalışıyorlar. Arkadaşlar zaten merak ettiğiniz konuya açıklık getirmişler, ben de naçizane bir tavsiyede bulunmak isterim, BT öğretmeninizin de bir öğretmen olduğunu unutmayın, tamirci olarak görmeyin.

İdare ve sizin için sorun yoksa tamamdır.Ancak işin resmi boyutuna bakarsak bir günde okulda kaç saat ders varsa o kadar derse girmelisiniz. 1 saat bile boşluğunuz varsa o satte BTR olursun ve BTR olduğunuz zaman size nöbet verilemez.BTR ye kulüp verilemez.Sınıf rehberliği verilemez.

İdare ve sizin için sorun yoksa tamamdır.Ancak işin resmi boyutuna bakarsak bir günde okulda kaç saat ders varsa o kadar derse girmelisiniz. 1 saat bile boşluğunuz varsa o satte BTR olursun ve BTR olduğunuz zaman size nöbet verilemez.BTR ye kulüp verilemez.Sınıf rehberliği verilemez.
BTR'ye isterse kulüp verilebilir, ücreti de ödenebilir. Kulüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılmakta olduğundan BTR olunan süre dışında kalacağından kulüp verilip, ücreti ödenebilir. Geçenlerde bir başlıkta bir ilçe MEM'in yazısı paylaşılmıştı.

BTR'ye isterse kulüp verilebilir, ücreti de ödenebilir. Kulüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılmakta olduğundan BTR olunan süre dışında kalacağından kulüp verilip, ücreti ödenebilir. Geçenlerde bir başlıkta bir ilçe MEM'in yazısı paylaşılmıştı.
hocam o yazı nerdeymiş?

Evet, eğitim öğretim süresi dışında verilebilir.Ders olduğu sürece BTR görevin olduğu sürece hiçbir görev verilemez dedim. Ders saatleri dışında DYK da verilir.Belleticilikte.
Yukarıda hocam nöbeti sormuştu.Ben ona cevap verdim. Ders saati içinde BTR görevin varsa hiçbir görev verilemez dedim.

Ben hic boyle bir sey duymadim hocam.
Emin misiniz

Bravo hocam araştırmanız ve ona göre davranmanız çok güzel.. Ben de 16 yıllık BT öğretmeni olarak tebrik ederim. Arkadaşlar zaten gerekli şekilde bilgi vermişler.. Başarılarınızın devamını ve bu davranışınızın diğer idarecilere örnek olmasını dilerim.
Ayrıca birçok arkadaşın belirttiği gibi, BT öğretmeni kendisine değer verildiğini ve belli işlerin görevi olduğu için değil sırf rica üzerine, yani kırmamak için yapıldığını bildiği sürece canla başla çalışacağına ben de eminim.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm arkadaşlara başarılar dilerim..

Btr ogretmenlerine belirli gun ve haftalar cizelgesinde gorev verilebiliyor mu? Ornegin 10 kasim Ataturku anma programini Btr öğretmenine verebilirler mi?

Geri