Btr öğretmenine başka okullarda ders görevi verilebilir mi?

Kodla Büyü
14 saat kendi okulumda ders var 7.30 ders başlıyor. 13.00 da bitiyor. Lisede btr görevim var 8.40 da başlıyor 16.00 bitiyor. Üstüne 4 saatte farklı bir okulda ders verdiler. İşin tuhaf tarafı ortaokul 7.30 ders başlıyor, btr olan okul 8.40 da bu durumda 1 saat gibi daha erken başlamış oluyoruz. 9 saat gibi bir çalışmam oluyor. Buda haftada 45 saat eder. Saçmalığa bakarmısım adam maaş karşılığı 15, 21 e bakıyor. O kadar çok devleti düşünüyorlarsa ücretli öğretmene vereceklerine oturmasınlar yerine kendileri girsin 4 veya 8 saat. Nede olsa alıyolar ücretini. Mantığa bakarmısın makama oturunca ağa paşa oluyolar. Kanun yönetmelik bir kendileri biliyor.
Kusura bakmayın ama sizin hatanız hocam. Hiç il eğiticisi ile görüştünüz mü? Resmi yazılar ortada, net. İlgi tutarak verirsiniz dilekçenizi. Verebiliyorlarsa resmi olarak cevap verirler. Sonrada cimere şikayet değil de yol gösterilmesi, bilgi isteği şeklinde dilekçe sayınız ve aldığınız cevap ile yaşadığınız olayı yazarsınız. Bakın ortalık nasıl karışıyor. :)

Kusura bakmayın ama sizin hatanız hocam. Hiç il eğiticisi ile görüştünüz mü? Resmi yazılar ortada, net. İlgi tutarak verirsiniz dilekçenizi. Verebiliyorlarsa resmi olarak cevap verirler. Sonrada cimere şikayet değil de yol gösterilmesi, bilgi isteği şeklinde dilekçe sayınız ve aldığınız cevap ile yaşadığınız olayı yazarsınız. Bakın ortalık nasıl karışıyor. :)
Haha aynısı başıma gelmişti, bimer de bilgi edinme dosyası açılıyordu şikayet ile verilen sayı numarası farklıydı, ilçe Mem Müdürü yanına çağırıp önce bşr güzel konulup benim genç olmamdan faydalanıp üste çıkmaya çalışmıştı son cümle şuydu aslında silsileyi bozmuşsun soruşturma açılırsa ceza alırsın neyse bu seferlik AFFEDELİM, görmezden gelelim , o kelimeye kadar bir şey demedim de affedelim ne dangalakdedim ben sizden sözlü olarak alamadığım bilgiyi yazılı olarak talep etmişim elinizden geleni ardınıza koymayın açın açabiliyorsanız soruşturmayı verin cezayı verebiliyorsanız,10 gün sonra yanına tekrar çağırdı konuştuk hallettik , bşr saha da saçma sapan isteklerini yapmayacağımı anladılar, ha şunu da söyliyeyim genelde işin içinde para yoksa cimerden bimerden bşr şey çıkmıyor muhattap kendi eliyle cevap yazıyor,

Hersey basinizdaki komutanla ilgili.Komutaniniz iyiyse yonetmelik kanun tuzuk lehinize olur, komutaniniz kotuyse hepsi aleyhinize donebilir.Bu durumda sizin tavriniz isleri degistirir.Dik durursaniz geri adim atarlar boynunuzu bükerseniz onlarin istedigi olur.Peki dik durunca mi kazanmis olursunuz boyun bukunce mi? İşte bu bakış açısına göre değişir!Boyun buken kaybetmis kullanilmis gibi gozukur ama belki cok guzel arkadasliklar kazanir v.s kader ona baska guzellikler sunar.Dedim ya bakis acisina gore degisir.Bir gorunen kazanim veya kayiplar vardir bir de gorunmeyen kazanim veya kayiplar vardir.

Bende arkadaşlara katılıyorum. Btr kendi kadrosunun bulunduğu okulundan başka okulda derse girmez diyor mu diyor. Daha ötesini kurcalayan kötü niyetlidir.
Derse giren arkadaşlar da "HAYIR" diyemeyen arkadaşlardır. Bu durumda dilekçe ile herhangi bir girişimde bulunmamış olabilirler. Ya da ilgili mevzuatı çıktı alıp karşıdaki kişinin gözüne sokmamış olabilirler. Benim çevremdede böyle durumlar oldu. Mevzuat ve dilekçe ile itiraz edenler haklarını hep aldılar.
Bu durumda kendimize bir sormamız lazım. Ben buna karşı ne yaptım. Yazılı olarak itiraz ettim mi? Etmedim mi?
Unutmayın. Böyle şeylerin yazıya dökülmesi karşıdaki idareci, şube müdürü, milli eğitim müdürü vb. ne varsa ürkütür ve korkutur. Yoksa karşıdaki idareci size "Benim şu köyde bir koyun sürüm var. Şu gün güdüversene" bile diyebilir

Bende arkadaşlara katılıyorum. Btr kendi kadrosunun bulunduğu okulundan başka okulda derse girmez diyor mu diyor. Daha ötesini kurcalayan kötü niyetlidir.
Derse giren arkadaşlar da "HAYIR" diyemeyen arkadaşlardır. Bu durumda dilekçe ile herhangi bir girişimde bulunmamış olabilirler. Ya da ilgili mevzuatı çıktı alıp karşıdaki kişinin gözüne sokmamış olabilirler. Benim çevremdede böyle durumlar oldu. Mevzuat ve dilekçe ile itiraz edenler haklarını hep aldılar.
Bu durumda kendimize bir sormamız lazım. Ben buna karşı ne yaptım. Yazılı olarak itiraz ettim mi? Etmedim mi?
Unutmayın. Böyle şeylerin yazıya dökülmesi karşıdaki idareci, şube müdürü, milli eğitim müdürü vb. ne varsa ürkütür ve korkutur. Yoksa karşıdaki idareci size "Benim şu köyde bir koyun sürüm var. Şu gün güdüversene" bile diyebilir
İyi günler hocam bu dönem benim de başıma böyle bir olay gelecek sene başı toplantıda okul müdürü ders tamamlama adı altında beni lisedeki dersler için görevlendirecek lerini söyledi kabul etmedim. Görevlendirme yazısı gelirse gidersin dedi. Ne yapmam lazım? İlgili mevzuat ve dilekçe konusunda yardımcı olur musunuz

Olması gerekenle ne yazık ki uygulama farklı. Bir ilçede görevlendirmelere öncelikle BTR olmayanlardan başlanmalı (bulunduğum ilçede o şekilde) , sonra nadirde olsa BTR olanada görevlendirme geliyor.
Bölge normundaki derse girmek zorunda kalıyoruz.
BTR de birçok net olmayan kısım var, işin kötüsü yazıp soralım her dediğimiz de daha da kötü oluyor , şaka gibi

Ben de başka bir soru sorayım. Okulda 24 saat ders olduğu için btr lik istemedim. Btr için görevlendirme olarak bir hocamız geldi.
İdare bendeki bir kısım dersleri alıp Btr olan hocamıza vermiş ve onun da derse girmesi zorunlu diyorlar. Ders fazla diye btr lik istemedim, üstüne bi de dersleri aldılar :)
Okula dilekçe mi vermek gerekir sizce?

Ben de başka bir soru sorayım. Okulda 24 saat ders olduğu için btr lik istemedim. Btr için görevlendirme olarak bir hocamız geldi.
İdare bendeki bir kısım dersleri alıp Btr olan hocamıza vermiş ve onun da derse girmesi zorunlu diyorlar. Ders fazla diye btr lik istemedim, üstüne bi de dersleri aldılar :)
ilginç, normalde ikiniz de aynı okulda kadrolu olsanız 24 saat ders 12 size, 12 diğer öğretmene verilmesi gerekir. Eskiden btr başka okulda derse giremez diye madde vardı, yeni yönetmelikte yok sanırım o madde, dışardan gelse de dersi bölmek gerekir diye yorumlamışlar demek ki.

Önce kendi okulundaki derslere girsin / paylaşsın , sonraki sizinkilere sıra gelir o da belki ...

En sonunda bunu da gördük...:D Sizin dilekçeye yazacak ne buluruz bilmiyorum hocam. Onun yerine gelen arkadaşın aslında durumu kabul etmemesi dilekçe vermesi gerekir. Hata onun...

Daha FP-BTR görevlendirmeleri gelmedi ama aynı durumdayım. Başka okula 8 saat ders verilmiş, kendi okulumda ders yok. Nasıl bir dilekçe vermeliyiz ve nereye (kendi okulumuz-İlçe MEM- derse gittiğim okul) vermeliyiz arkadaşlar. Tabi BTR görev yazısı gelince...

size karşı saçmalamışlar sizin okula btr olarak verilenn kişiye ders verilemez btr dir o, ders kendi okulunda varsa girer yoksa girmez btr nin ek ders yönetmeliği ücret yönetmeliğide buna göre düzenlenmiştir zaten
Btr ek ders karşılığı ders veya ders tamamlama görevi değildir hala anlayamamış ahmaklar var malesef.

Hocam yasal sınır olan 21 saate girmek istediğinizi talep eden bir dilekçe verin kurumunuza. 21'in üstünü vermeyebilirler, çünkü toplam 24 saat ders varsa ve o okulda 2 bt öğretmeni varsa ve siz 21 saat yasal zorunlu derse girmek istiyorsanız eşit bölmemeliler. 3 saat de btr'ye verilmeli çünkü 3 saati size verirlerse devletin ek ders zararı çıkacak, o yüzden siz 21 saat yasal süreyi isteyin. Bu 22 olur büyük ihtimalle ders bütünlüğünden seçmeli yoksa.

Geri