BTR Öğretmeni yatılı okullarda nöbet tutar mı?

Kodla Büyü

tefbilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazıda nöbet görevi de dahil başka görev verilmeyecektir yazıyor. Bu durumda bt rehber öğretmen okul ve pansiyon nöbeti tutmaz anlamı mı çıkıyor?

mesai dışındaysa tutar - akşam nöbeti yani

pansiyon nöbeti 24 saatliktir. Bu 24 saatlik sürede alınan ücret, bizim okul mesaisi içinde yaptığımız görevlendirmeli ek ders ile yani formatörlük ücreti ile çakışmaktadır.

Bu yüzden bu nöbet görevi aynı zamanda belleticilik görevini de kapsar.

Formatör pansiyon nöbeti tutmaz.

Formatör kesinlikle tutmuyordu para alsa bile bir zaman sonra geri alınıyordu aldığı para ancak yeni durum nasıl olur bilmiyorum.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Zaten ben tutmak istemiyorum bu amaçla sormuştum. Anladığım kadarıyla istemediği halde tutmaya zorlanamaz.

Ben birbuçuk sene formatör olarak nöbet tutup ekders aldım hocam. Ama daha sonradan yanlış bir uygulama olduğunu öğrendik.

Merhoom' Alıntı:
Ben birbuçuk sene formatör olarak nöbet tutup ekders aldım hocam. Ama daha sonradan yanlış bir uygulama olduğunu öğrendik.

Hocam verdikleri parayı geri almadılarsa dikkat edin şikayet edilmeyin benim birkaç arkadaşımdan geri alındı bu paralar.

Yönetmelike göre şartlar gerçekleşiyorsa tutman gerekmiyor hocam ilgili yönetmeliği bulup okuyun lütfen

Çalıştığı kurum farklı olup başka kurum pansiyonlarında nöbet tutan öğretmenler var. akşam 5 te nöbet görevi başlar ertesi sabah 8 de sona erer ve kendi okulunda dersine gider alacağı ekders 4 saattir. eğer kendi okulunda çalişirsa 24 saat üzerinden nöbet tutar ve alacağı ekders 6 saattir. Uygulamalar bu şekilde oluyor. Formatörde 4 saat üzerinden ekdersini alır. Haftaiçi tutarsa 4 saat ekders haftasonu tutarsa 6 saat ekders alır.

hafta sonu cumartesi öğlen başlayıp pazar öğlene kadar örnek verdim, tutabilir. haftasonu olmak şartıyla veya cuma 5 ten cumartesi 5e kadar gibi.

11.BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlere Ek-1 ’de belirtilen görevlerin dışında nöbet
görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüs
saatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda öğretmen ve
öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir. İlgili öğretmenlere nöbet görevi de
dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar
doğrultusunda verilebilecektir.

Burdan da anlaşılacağı üzere belleticilik görevi verilebilir.

Yaw diyorum geçen sene 1 dönem tuttum. bu sene de rehber öğretmen arkadaş tutsun diyorum. Yok diyorlar o kesinlikle nöbet görevi tutmaz diyorlar onların yönetmeliğinde öyle yazıyor diyorlar. Ben de diyorum bizim yönetmelikte de öyle yazıyor diyorum. adamma laf anlatamıyorum. anlayacağğınız çifte standart. yada rehber öğretmenler kadar ağırlığımız yok! Varya BTöğretmenlerii olarak bi karar alacaz aslında ne bilgisayarlara elimizi süreceğiz ne başka işlerine bakacağız. tıpış tıpış yalvartacaksın bunları öyle anlayacaklar. arkadaş ben böyle birşey görmedim. okulda bizim kadar muhtaç oldukları öğretmen yok. ama bizim kadar da köle yerine konulan öğretmen de yok!!! :verymad:

Hocam o zaman onlara şunu söyle. Siz nöbet yazın ben tutmuyorum. Ne yapacaksanız yapın buyrun!

hacksaydo' Alıntı:
Yaw diyorum geçen sene 1 dönem tuttum. bu sene de rehber öğretmen arkadaş tutsun diyorum. Yok diyorlar o kesinlikle nöbet görevi tutmaz diyorlar onların yönetmeliğinde öyle yazıyor diyorlar. Ben de diyorum bizim yönetmelikte de öyle yazıyor diyorum. adamma laf anlatamıyorum. anlayacağğınız çifte standart. yada rehber öğretmenler kadar ağırlığımız yok! Varya BTöğretmenlerii olarak bi karar alacaz aslında ne bilgisayarlara elimizi süreceğiz ne başka işlerine bakacağız. tıpış tıpış yalvartacaksın bunları öyle anlayacaklar. arkadaş ben böyle birşey görmedim. okulda bizim kadar muhtaç oldukları öğretmen yok. ama bizim kadar da köle yerine konulan öğretmen de yok!!! :verymad:
hocam daha bugün okudum ortaöğretim yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre rehber öğretmeneler ve asker öğretmenlerde istemeleri halinde belletmen olabilir yazıyor. madde 92/3

Geri