BTR Öğretmeni Hangi Derslere Girer

Kodla Büyü

Programlayan

Aktif Üye
Değerli arkadaşlar
Anadolu Lisesinde BT Rehberi olmak için dilekçe verdim. Yakında onayı gelecek.
Şu anda 22 Saat Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi, 1 saat proje hazırlama dersi, 1 sınıf rehberliği ve 1 bilişim ve internet kubü görevini yerine getiriyorum.
Sanıyorum 15+9 şeklinde ek dersim yapılıyor.

BT rehberliği görevim geldiğine, proje hazırlama, rehberlik ve klup görevlerine devam edecek miyim? Yoksa bu derslerin bir başka öğretmene mi devredilmesi gerekir?

Bu konuda bir resmi yazı var mı?

Bize gelen üst yazıda;
... okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevini yürütecektir ....
...Ek-1 de belirtilen görevler dışında nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.. diyor.

Hatta şimdiden planlama yapmak için, Ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında BTR ye görev verilebilir mi?

Teşekkürler.

Var olan nders görevi derken sanırım hocam alan derslerinden bahsediliyor, farklı alanlardaki derslere girmemeniz gerekiyor. Rehberlik Kulüp onları da bırakmanız gerekiyor...Nöbet tutmank yine sizin ve idareciniz arasında die biliyorum gönüllük esasına göre tutabilirsiniz ya da belletmenlik vs. Ortalama yükseltme sıvlarına da yine idarecileriniz belirleyecektir. Belletmenlik, sınav görevi filan zorunlu göreviniz dışında olduğu için bence verilebilir.

Sınıf rehberliğini ve klüpleri başka hocalara vermeleri gerekiyor hocam, sadece bilgisayar derslerinize girip, aldığınız diğer branşlarda ders varsa bırakmanız gerekiyor.

Çok teşekkür ederim hocalarım,
Şimdi bir de bunu müdür yardımcısına anlatmak gerekiyor.
Resmi yazı olmadığı sürece deveyi hendekten atlatmak daha kolay olacak gibi :)

Sayin hocam aynen o yazıyı gösterdiğimde "ders öğretmenin asli vazifesidir, bunlar da derstir, bu derslere girmeye devam edeceksin" dendiği için açtım zaten bu konuyu.

Geri