Btr öğretmen okula kaç gün gidecek?

Kodla Büyü
o yazıyı buraya ekleyebilir misiniz hocam? Yazıda esnek çalışma var ama haftada bir gün diye bir ifade yok diye biliyorum.
Arkadaşlar esnek çalışma bütün öğretmen ve idareciler için geçerli. Esnek çalışma deyince ne anlıyorsunuz ki, diğer öğretmenler haftada bir gün gitmiyor mu, o zaman biz de bir gün gidecez. Ama acil durumlarda bize ihtiyaç duyarlarsa gitmemezlik yapmayacaz.

Cimer'e basvuru yapmistimt, cevabi paylaşıyorum. Fakat karışmasın diye üzerine basa basa Bilişim Teknolojileri Rehber Ogretmeni deneme ragmen cevaplayan Genel Müdürlük Ozel Egitim ve Rehberlik... Ya bunlar okuma bilmiyor yada ben yanlış biliyorum...
Hocam bizi de rehber öğretmen olarak biliyorlar, 23 KASIM Ek Ders genelgesini dayanak göstererek diğer öğretmenler gibi haftada bir gün gidebiliriz.

Son düzenleme:
Ben zaten 1 gun gidiyorum hocam, ayrica belirtmeye gerek yok, bizde öğretmen bizde kamu görevlisiyiz. Sorun cikaran is bilmez idareciler varsa kullanilabilir aldığim cevap

Cimer'e basvuru yapmistimt, cevabi paylaşıyorum. Fakat karışmasın diye üzerine basa basa Bilişim Teknolojileri Rehber Ogretmeni deneme ragmen cevaplayan Genel Müdürlük Ozel Egitim ve Rehberlik... Ya bunlar okuma bilmiyor yada ben yanlış biliyorum...

Anladığım kadarıyla. Rehber ifadesini hiç kullanmayacagiz, direk FORMATOR diye soracağız

Şaka gibi ya ben de şimdi Cimer e yazı yazacaktım ... Son kez bbnet e bakıp yazayım diyordum... Okul buz gibi .. hizmetlisi bile tek tek geliyor .. bizi netlestiremediler.. yanımızda duran bir kişi de yok... Okul 4de kapanacak koymuşlar 2.5 5arasi ders..
hocam en sıkıntılı sizi görüyorum hala 5 gün diye dayatıyorlar mı direk idarecinizle konuşun yukarda diğer illerin örneklerini verin anladığım kadarıyla idareciniz anlayışsız direk gelmeyeceğim deyin siz en iyisi

pandemi gececek ,idareciler bile hergün gitmezken bu neyin anlayısı,kendi demesi lazım gelip ne yapacan hocam diye yada 2 günde bir ugra

hocam en sıkıntılı sizi görüyorum hala 5 gün diye dayatıyorlar mı direk idarecinizle konuşun yukarda diğer illerin örneklerini verin anladığım kadarıyla idareciniz anlayışsız direk gelmeyeceğim deyin siz en iyisi[/QUOTE
pandemi gececek ,idareciler bile hergün gitmezken bu neyin anlayısı,kendi demesi lazım gelip ne yapacan hocam diye yada 2 günde bir ugra
hocam ben bugün çok net 5 gün gelecek yazı istiyorum sözünü duydum tekrardan hayırlısı inşallah

İdarem sen neden geliyorsun dedi bana geçen hafta. Hergün de gitmedim. Kafama göre canım isteyince gittim. Evde kalmak daha zor. Hergün çağırın beni dedim gülüştük. Sizin nasıl idareleriniz var anlamıyorum inanın.

Herkesin paraya ihtiyacı vardır ama bu dönemde btr olmamın tek bir nedeni var o da sosyal sorumluluğum. Şimdiye kadar fazlası ile fedakarlıkta bulundum, gece gündüz demeden hem okulda, hem evde öğretmenlere ve idareci arkadaşlara destek verdim. Yaptığım işlerin değeri parayla ölçülemez. Eğer ben bütün bunları yaparken sistem beni zorluyorsa ve idareciler beni idare edemiyorsa kimse kusura bakmasın kimse canını yerde bulmadı, aileme ve büyüklerime karşı da sorumluluklarım var benim. Btr görevinden istifa ederim ve hiç bir şekilde gelen soru ve yardım taleplerine cevap vermem. Üç beş kişi aynı şekilde yapsa zaten talep açıkça görülmüş olur. İyi günde btr olmaya devam ederim.
Bu yüzden btr kadrosuna karşıyım, adamlar emir eri istiyorlar, rehber öğretmen değil.

Bir hafta gitti okula eba destek noktasına bir tane bile öğrenci gelmedi. İkinci hafta 2 öğrenci geldi. Onlarda çok durmadılar zaten. Haftada bir gitsek bile yeterli aslında.. Bakanlık bizim bölümü düşünüp bir yazı çıkarsa keşke...

hocam en sıkıntılı sizi görüyorum hala 5 gün diye dayatıyorlar mı direk idarecinizle konuşun yukarda diğer illerin örneklerini verin anladığım kadarıyla idareciniz anlayışsız direk gelmeyeceğim deyin siz en iyisi
Hocam çok haklisiniz... Çabaladım...Uğraştım .. konuştum bir çok kapiyla...artık duruyorum .. bu durumu kabulleniyorum... Şunu net çözdüm bizim işimiz bakanlıktan cozulmedikce her soz manasız...

Dun ili aradim yazi gondermeyecegini zaten gelen yazilar gayet net oldugunu soyledi hatta yazilari mudurune okut anlamaz yada kabul etmezse ilceleri bilgilendirdik ilce sube mudurune soyle dedi. Bugun ilceye gittim ilce koordinatoruyle konusmami paylastim ve oda bana yazilari ve ilgili maddeleri gonderdi aslinda yazilar ve ilgili maddeler gerek Adana'nin gerekse Antep'in ilgili tuttugu yazi ve maddeler 8 ve 13. Maddelere istinaden durumumuzun cozulecegini soyledi

Ekli dosyalar

• 27082302_Ek_Ders_Ucreti_BakanlYk_YazYsY_23.11.2020.pdf
    93.4 KB · Görüntüleme: 79
  • 20150045_YUZ_YUZE_EYYTYME_ARA_VERYLMESY_YAZISI.pdf
    487.2 KB · Görüntüleme: 80
Herkesin paraya ihtiyacı vardır ama bu dönemde btr olmamın tek bir nedeni var o da sosyal sorumluluğum. Şimdiye kadar fazlası ile fedakarlıkta bulundum, gece gündüz demeden hem okulda, hem evde öğretmenlere ve idareci arkadaşlara destek verdim. Yaptığım işlerin değeri parayla ölçülemez. Eğer ben bütün bunları yaparken sistem beni zorluyorsa ve idareciler beni idare edemiyorsa kimse kusura bakmasın kimse canını yerde bulmadı, aileme ve büyüklerime karşı da sorumluluklarım var benim. Btr görevinden istifa ederim ve hiç bir şekilde gelen soru ve yardım taleplerine cevap vermem. Üç beş kişi aynı şekilde yapsa zaten talep açıkça görülmüş olur. İyi günde btr olmaya devam ederim.
Bu yüzden btr kadrosuna karşıyım, adamlar emir eri istiyorlar, rehber öğretmen değil.
yazdıklarınız sonuna kadar doğru hocam. ben de yapılan haksızlıkları kaldıramadım ve artık almıyorum. resmen kafam rahatladı.

Bakanlıktan daha ne bekliyorsunuz arkadaşlar daha kaç yazı yayınlayacak herşeyden önce esnek çalışma yönetmeliği de var. Halen bunlara uymayıp hergün geleceksiniz diyen idarecileriniz varsa resmi cevap isteyin. Neymiş kanundan yönetmelikten üstün gördükleri hükümleri cevap versinler ben de çok merak ediyorum.

Evet hocam müdür arayıp azarlar gibi söyledi bi daha bu görevi almak istemiyorum
hocam müdürünüz her gün okula geliyorsa problem yok ama azarlaması doğru değil, ama müdür ve yardımcısı/yardımcıları her gün okula gelmiyor da size esneklik sağlamıyorsa o okulda durmamak lazım fazla ya da btryi yapmamak lazım, özel işleri yapmamak lazım.

İstemeyin görev olsun bitsin arkadaşlar kafaya takmaya değmez
istemeyin demekle olmuyor, mesela ben istemesen maaş karşılığını dolduramıyorum, o zaman ek ders neredeyse yok gibi. Eee, borç var, borca girmeden bir şey sahibi olamıyorsun bu devirde, eş çalışmıyor, çocuk da var, yani istemesek de mecbur kalıyoruz. Biz istemeyen yapmasın değil de BTR şartlarını, görevlerini nasıl daha iyi hale getiririz onun üstünde kafa patlatalım bence.

Okul idareleri, ilçe, il koordinatörleri maalesef Btrler konusunda sınıfta kaldı. Okulda idareciler, okul memuru, hizmetliler herkes dönüşümlü geliyor. Diğer öğretmenler hafta da bir defter doldurmaya geliyor. Btrlere gelince sizle ilgili yazı yok 5 gün geleceksiniz. Sanki 5 gün geleceğimize dair yazı varmış gibi davranıyor. Bazı iller okullara yazı gönderdi onlar örnek gösteriliyor yaklaşım "o yazı, o ili bağlar". Pandemi var olağanüstü bir durum var ortada. Ne Cumhurbaşkanı esnek calisma genelgesi nede MEB bakanliginin ogretmenler uzaktan çalışacak haftada 1 gün okula gelecek yazısı önemsenmiyor. 2 hafta oldu hala Btrlerin durumu çözülmedi ne yazık...

2007 den beri bu forumu takip ediyorum.13 yıl olmuş ve bu tarz sorunları illaki birileri yaşıyor.Bi türlü BTR ile ilgili bi yönetmelik çıkmadı.İlden ile değişen uygulamalar ve bir şekilde mağdur olan BT ciler. BT cilerin zekası,emeği,enerjisi bu tarz konularla heba olmasın artık. Sendikaların bu konuda bir girişimi olmuyor mu?

Evet hocam müdür arayıp azarlar gibi söyledi bi daha bu görevi almak istemiyorum
hocam öyle insanlara sende bağıracaksın okulda bi kavga edilecek hemen çözülür olay beni utanmaz müdür odasına çekti güya ayar vermek istiyor o bağırdı bende bağırdım o bağırdı bende bağırdım bütün okul duydu sonra bi daha ses etmedi :D

hocam öyle insanlara sende bağıracaksın okulda bi kavga edilecek hemen çözülür olay beni utanmaz müdür odasına çekti güya ayar vermek istiyor o bağırdı bende bağırdım o bağırdı bende bağırdım bütün okul duydu sonra bi daha ses etmedi :D
Helal olsun hocam öyle yapınca hatta hem aranız düzeliyor hem de kolay kolay bir daha sorun olmuyor.

Az kaldı sabır ,Aralık'ta asi gelecek.martta gene aynı konuyu konuşuruz.haziranda normal olur.

Az kaldı sabır ,Aralık'ta asi gelecek.martta gene aynı konuyu konuşuruz.haziranda normal olur.
aşı olmak istemeyenler ne olacak, mesela ben ikna olmuş değilim aşıdan, ve şimdilik olmayı düşünmüyorum, yan etkilerinin ne olacağı belli değil.

Geri