BTR NÖBET KULÜP

Kodla Büyü

emirkazim

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bu dönem BTR olupta nöbet+ kulüp alan var mı? Bu konuda sıkıntı çıkaran ilçeler oldu mu acaba? Benden yazı istemişler.

Birçok yerin kulüp ödediğini açtığım bir başlıkla öğrenmiştim ilgili yazı da mevcut ben de bu ay deneyeceğim bakalım tepki ne olacak

Bu konu her yıl forumda konuşulur.
Nöbet zaten alabiliyoruz. Nöbet alabilmemiz için o gün BTR görevinin olmaması lazım. Bu ne demek kendi okulumuzda istek o gün full ders olacak. Başka okulda BTR iseniz kendi okulumuzda 1 saat dersler arasında boşluk varsa diğer okula gitmeye vaktiniz olmayacağı için kendi okulumuzda nöbet verilebilir.
Kulüp konusunu çözmek içinde YEĞİTEK yazı yayınladı ama yinede ödemeyen yerler var. Bende kulüp konusuna kesin çözüm üretmek için şu konuda 2. sayfada yazdığım gibi bir yola başvurdum.
Sonuç olarak hakkımız olan kulüp ücretini söke söke alıyorum şuanda ben.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-rehber-ogretmen-kulup-ucreti.176104/page-2#post-1877547

Başka okulda BTR iseniz kendi okulumuzda 1 saat dersler arasında boşluk varsa diğer okula gitmeye vaktiniz olmayacağı için kendi okulumuzda nöbet verilebilir.
hocam bu cümleyi anlamadım. İki okulda btr yim . Okulumun ders saati 7 saat . Ama benim 6 saat dersim var. Aynı zamanda ikinci bir okulda da btr görevim var.
Nöbet tutamam diye biliyorum. Sizin cümlenizde ile nöbet nasıl tutuluyor açar mısınız?

hocam bu cümleyi anlamadım. İki okulda btr yim . Okulumun ders saati 7 saat . Ama benim 6 saat dersim var. Aynı zamanda ikinci bir okulda da btr görevim var.
Nöbet tutamam diye biliyorum. Sizin cümlenizde ile nöbet nasıl tutuluyor açar mısınız?
derslerin olduğu okuldaki dersleri bir güne toplayıp nöbet tutulabilir

Hocam hem kendi okulunuzda hem başka bir okulda BTR göreviniz mi var yoksa kendi okulda sadece derse giriyor diğer okulda BTR görevi mi yapıyorsunuz?

Hocam hem kendi okulunuzda hem başka bir okulda BTR göreviniz mi var yoksa kendi okulda sadece derse giriyor diğer okulda BTR görevi mi yapıyorsunuz?
Hocam kendi okulumda 6 saat dersim var. Ama günlük ders saati 7 saat. Hem kendi okulumda hemde ikinci bir okulda da btr görevim var.
Bu durumda nöbet görevi alabilir miyim.

Derslerin tam olduğu gün nöbet olması nöbetin doğasına ters. BTR olunmayan gün nasıl oluyor acaba. Derslerin haricinde her zaman BTR görevi var.

Diğer branşlarda nöbet görevi nasılsa aynısı BTR için de olmalı. Diğer branşlar nasıl dersi olduğu zamanlarda boş dersi dolduramıyorsa, ana sınıfı öğretmenleri nasıl sadece öğle arasında nöbet tutuyorsa, BTR de işi olmadığı zaman ve teneffüslerde pekala nöbet tutabilir. Yoksa 7 ders dolu iken hiç kimseye nöbetin faydası olmaz. Zaten kaç kişi 15 saati dolduruyor da bir güne 7 ders verilsin.

Ne bir yönetmelik var ne bir birliktelik. Birisi nöbet tutar, birisi tutmaz, birisi kulüp ücreti alır diğeri almaz. Senelerdir aynı konu.

Bir yönerge bile yok..

Hocam kendi okulumda 6 saat dersim var. Ama günlük ders saati 7 saat. Hem kendi okulumda hemde ikinci bir okulda da btr görevim var.
Bu durumda nöbet görevi alabilir miyim.
Hocam kendi okulunuzda BTR olarak görev yapıyor ve toplamda 6 saat ders varsa günde 1 saat dahi BTR olarak görev yaptığınız için mevzuata göre nöbet tutamazsınız. Ancak birçok okul ders bütünlüğü esas olduğu için 8 saat ders olsa bile 1 güne en fazla 6 saat ders verip 2 li dersleri bozmuyor ve BTRye 6 saat dersi olduğu gün nöbet yazıyor. Ancak sizin durumunuzda resmiyete bakıldığında nöbet tutamazsınız.

Derslerin tam olduğu gün nöbet olması nöbetin doğasına ters. BTR olunmayan gün nasıl oluyor acaba. Derslerin haricinde her zaman BTR görevi var.

Diğer branşlarda nöbet görevi nasılsa aynısı BTR için de olmalı. Diğer branşlar nasıl dersi olduğu zamanlarda boş dersi dolduramıyorsa, ana sınıfı öğretmenleri nasıl sadece öğle arasında nöbet tutuyorsa, BTR de işi olmadığı zaman ve teneffüslerde pekala nöbet tutabilir. Yoksa 7 ders dolu iken hiç kimseye nöbetin faydası olmaz. Zaten kaç kişi 15 saati dolduruyor da bir güne 7 ders verilsin.

Ne bir yönetmelik var ne bir birliktelik. Birisi nöbet tutar, birisi tutmaz, birisi kulüp ücreti alır diğeri almaz. Senelerdir aynı konu.

Bir yönerge bile yok..
Artık yönerge filan gelmesin hocam. Her yönergede durum daha da kötü oluyor.

Merhaba arkadaşlar.

Lisede BTR olarak görevlendirildim. 4-5 yıldır ilk kez BTR olarak görev yapıyorum.

6 saat dersim var. Lisede ise dersler 8 saat. Haftalık 40 saat ders var yani.

Benim ders programımda 6 saat dersin yanına 30 saat olarak şekilde BTR mi yazılacak. 6 saat ders + 24 saat BTR şekilde mi? Eğer boyleyse, derslerin tamamını bir güne toplayarak nöbet görevi alabilirim.

Yoksa okulun eğitim öğretime açık olduğu saatlerde yani toplam 40 saat okulda mı bulunmam lazım. Bu durumda 6 saat normal dersin olduğu gün aynı zamanda BTR görevi olacağı için, nöbet görevi verilemez mi?

Eminim uzun zamandır BTR olarak çalışan arkadaşlar için açıktır ama ben uzun zamandır BTR değilim.

Hocam durumunuza göre nöbet görevi alamazsınız. Çünkü 1 günde 8 ders var. Sizin 6 dersiniz var. O gün 2 saat BTR görevi yapıyorsunuz. Liselerde BTR 40 saat görev yapıyor. Resmiyete göre ders saati başladığında BTR görevi başlar, ders saati bittiğinde BTR görevi biter. Bu sebeple sizde lisede toplam 40 ders saati BTR görevi yapacaksınız.

Tesekkurler @cgg*seco hocam. İstanbul'da farklı bir sistem vardı diye hatırlıyorum. Ders programında toplam 30 saat olacak şekilde yapılıyordu. Belki degirmistir bilmiyorum.

Kendi okulunda btr olan bir öğretmen 6 saati var ama gün 7 saat bu durumda nöbet tutulabiliyor mu?

Kendi okulunda btr olan kişinin hiç dersi yoksa bile nöbet tutabilir, kulüp alabilir, sınıf verilebilir ücretini alır.

antalyada çalışan arkadaş klüp ücretlerini aldıklarını belirtmişti..her ilde ayrı program ayrı görevlendirme yapılıyor kimi illerde hala onay dahi gelmedi..Yapılacak işlemler basit ilçe il formatörleri bunu düzenleyebilir..
*çalışma saatlerinde düzenleme yapılabilir eğitim-öğretim saati değilde haftada 30 saat sonuçta 30 saat üzerinde ek ders ödemesi yapılıyor
*klüp ödenecekse belirtilebilir.
*ek görevlendirme yapılabilir tayin vs durumlarından kimse mağdur olmasın diye
*görevlendirme yazısı istenildiğinde o tarihten itibaren ücret ödeneceği belirtilebilir.Kimi iller görevlendirme geldiğinde ek ders ödemesi yapıyor.
İstanbul bu şekilde düzenlemeler yapmış..Diğer illerde de yapılabilir bu şekilde..

BTR yim. Nöbet+Kulüp var. Müdür olmayacağını söyledi. lothbrok isimli kullanıcının paylaştığı bakanlık yazısını gösterdim. ilçeye soruldu ve verildi.

Geri