BTR Nöbet Görevi ?Ücret

Kodla Büyü
ordinaryus' Alıntı:
msa' Alıntı:
İki saat ekders almak için onu da yaparız diyen arkadaş varsa açıkça söylesin.
Tutmak isteyen olabilir de senin gibi olmayabilir de.. Bunu kendin istediğin gibi yorumlayıp tutmak isteyenlere afra tafra yapmana ne gerek var..?
Sen istemiyorsan tutma, 40 saat yada 50 saat okulda kalmak istiyorsan kal bunlar senin bileceğin işler saygı duyarız ammaaa karşındaki insan tutmak istiyorsa tutar sende ona saygı duy.. :shock:

Ben tutmak isteyen açıkça söylesin dedim. Tutmak için resmi yazıyı evirip çevirip kafasına göre yorumlayanlar var. Ben de yazıya göre nasıl tutacağımızı soruyorum.

Benim fikrim haftada iki saat için nöbet tutulmaz. Tutmak isteyene bir şey demem ama yazıyı da kafaya göre yorumlamamak gerek.

40 saat 50 saat mevzusu nereden çıktı onu da anlamadım. Ben böyle bir şey mi dedim.

Ben yeni yazıyı okuduğumda mesai saatleri dışında belletmenlik vb nöbet görevleri verilebilir şeklindeydi.
Mesai saaatleri içerisinde "Nöbet görevi dahil herhangi bir başka görev verilemez. " yazıyordu .

Tekrardan başka bir yazı mı yayınlandı ?

wepster' Alıntı:
http://eogrenim.meb.gov.tr/_layouts/15/mobile/dispforma.aspx?List=61606c42-b568-40aa-87bf-f927cb943718&View=035eea55-304b-4044-bf0b-c848bca24819&ID=37 10. Madde direk okursanız nöbet var lakin yazıya bakarsanız belletmenlik ile ilgili anladığım.

O yazıda atıfta bulunulan nöbet mesai dışı, belletmenlik vs türevi nöbet ve görevler.
Yani gün içerisindeki okul nöbetini BTR görevlendirilen öğretmenler tutmayacak. Aynı zamanda da ücretini de almıyoruz tabii ki, eğer gündüz nöbet tutup nöbet ücretini de alırsanız ileriki zamanlarda farkına varılırsa faizi ile birlikte geri ödemeler çıkabilir. Dikkatli olmak lazım.

Ya millet ne kadar bilişimci düşmanı olmuş pes artık. Atıfta filan bulunduğu yok hocam belletmenlik ayrı bir durum. Yazı çok açık ve net benim pazartesi 7 saat dersim var, yani dersim olduğu vakit btr lik yapılmadığı için nöbetide pazartesine yazdırırım. Yazıya göre altını çiziyorum kesinlikle aksi bir durumdan bahsetmiyor. HAKKIMIZI aramızdaki arkadaşların gasp edici konuşması inanın daha üzücü. Ya size akıl çok fazla geliyor, ya ben çok safım :scared:

uysal_rockci' Alıntı:
O yazıda atıfta bulunulan nöbet mesai dışı, belletmenlik vs türevi nöbet ve görevler.
Yani gün içerisindeki okul nöbetini BTR görevlendirilen öğretmenler tutmayacak. Aynı zamanda da ücretini de almıyoruz tabii ki, eğer gündüz nöbet tutup nöbet ücretini de alırsanız ileriki zamanlarda farkına varılırsa faizi ile birlikte geri ödemeler çıkabilir. Dikkatli olmak lazım.
Haftanın her günü belleticilik yazabiliyor bana müdür ileride nasıl sorun olabilir ki illa okulda olduğumuz günler mi tutmalıyız belleticilik nöbetini?

Degerli hocalarım Ek dersler 4 3 4 3 4 seklinde yazılmıyormu nasıl olacak full derse girince o gunku ek ders baska gune yazılıp o gune 2 saatlik nöbetmi yazılacak, nasıl olacak?

viphazar' Alıntı:
Ya millet ne kadar bilişimci düşmanı olmuş pes artık. Atıfta filan bulunduğu yok hocam belletmenlik ayrı bir durum. Yazı çok açık ve net benim pazartesi 7 saat dersim var, yani dersim olduğu vakit btr lik yapılmadığı için nöbetide pazartesine yazdırırım. Yazıya göre altını çiziyorum kesinlikle aksi bir durumdan bahsetmiyor. HAKKIMIZI aramızdaki arkadaşların gasp edici konuşması inanın daha üzücü. Ya size akıl çok fazla geliyor, ya ben çok safım :scared:

Hocam ben anlatamıyorum kimseye galiba. Aşağıdaki yazdıklarımı okudunuz mu? Ben bilişimci düşmanı mı oluyorum bu durumda?

msa' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
msa' Alıntı:
1.Pazartesi salıya dersi toplayınca o gün btr olmuyor muyuz?
2.O gün bir sorun olunca mesela boş dersinizde tahtalara bakmayacak mısınız?
3.Pazartesi salı dersimiz bittiğinde çekip gidebiliriz o zaman. 30 saat üzerinden ders programı yapılıyorsa nasıl çekip gideceksiniz?
4.30 saat üzerinden ek ders alıyorsak okulda kalmak zorunda ve btr görevini yerine getirmek zorunda değil miyiz? Yani dersimizin olduğu günler de btr olduğumuz anlamına gelmiyor mu? Böyle bir program yapabileceğimizi nasıl çıkardınız?
(Şeklinde yani :) )
Sorularıma cevap alabilir miyim?
Sorularını numaralandırarak sorsan daha iyi ve açıklayıcı olurdu ama şu var sorun kendi içinde tutarsız.. Altını çizdiğim kısmı okurmusun..? Pazartesiye derslerini topla demişim sen boş dersten bahsetmişin.. :)
3. soru diye numaralandırdığım soruda çok saçma. Şöyle ki; Pazartesi ve salıya örneğin 6 şardan 12 saat ders verince kalan günler içinde 6 şar saat programa BTRehberliği yazarsan toplamı kaç olur..? Sonuç 30 ise pazartesi ve salı dersleriniz bitince gidebilirsiniz gibi görünüyor.. :wink:

herkesin ders saati 12 olmayabilir değil mi? Mesela 8 saat oldu ve pazartesi 4 salı 4 saat şeklinde yerleşti program. Şimdi ne yapacaksınız? Boş dersiniz olmayacak mı? Boş ders oluyormuş demek değil mi?

3. soru da saçma olmadığı da buradan çıkar zaten. Sizin hesabınıza göre 8 saat dersi olan birisi iki günde 8 saat çalışırsa geriye 22 saat kalıyor. 22 saati üç güne mi bölmemiz gerekiyor? Asıl sizin söylediğiniz saçma.

Yazı nerede açık ve net bir şekilde sizin dediklerinizi anlatıyor? Benim bilmediğim yeni bir yazı varsa paylaşın bilelim. Yoksa siz iki saat ekders için kendinize göre mi yorumluyorsunuz?

Ya arkadas tutmak isteyen tutsun istemeyen tutmasin bu kadar basit idare taten yaziyi nereye cekersen oraya gidiyor

alpi' Alıntı:
Ya arkadas tutmak isteyen tutsun istemeyen tutmasin bu kadar basit idare taten yaziyi nereye cekersen oraya gidiyor
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum hocam 2 gündür ama nerdeee..
Apaçık Kur'an ayetlerini bile ilahiyatçıların çoğu kendince yorumluyor.. Ben namaz kılmayıp dua eden ilahiyat profları tanıyorum.. Burda kalkmış uyduruk bir üslupla saçma sapan kaleme alınmış bir yönergeyi mi yorumlarken kişisellik olmayacak.. Hemen her konuda olduğu gibi burda da uygulamada farklılıklar göreceğiz o yüzden herkes kafasına göre takılsın..

msa' Alıntı:
Arkadaşın yorumunun saçmalığının bir kanıtı daha.
Bak bu yorumun banaysa akıllı ol canımı sıkma.. Yorumlarında üslup sakatlığı var neyi nasıl anlayıp nasıl yapmak istiyorsan o şekilde anla ve yap..
Yazdıklarıma cevap verme bir daha..

Ben nöbet görevi istemeyeceğim. Ama ben nöbet ücretinin bilişim öğretmenlerine verilmesi taraftarıyım. Çünkü okulumuzda bt sınıfı var ve tenefüslerde öğrenciler gelip araştırma yapıyor veya öğle arası ders yapmak isteyenler oluyor. Ben öğle araları BT sınıfında duruyorum eğer araştırma yapan olursa. Oyun oynamak isteyenleri de uyarıyorum. O zaman bundan sonra ben de öğle araları, teneffüslerde BT sınıfını kapatırım. İnsanı meslekten soğutur bu MEB böyle işte :verymad:

idare nöbeti boş güne yazıp gelmeyen öğretmenlerin boş geçen dersini sizinle doldurmak isterken nasıl 7 saat dersin olduğu gün nöbet tutulacak? Ayrıca ben o güne yazdırırım nöbeti diyebilecek kadar idareyle aranız iyiyse nöbet tutmadan da parasını alabilirsiniz zannımca :)))

Yani bazı arkadaşların düşüncesine anlam vermiyorum. Nöbet tutup hakkını alacağı için fırsatçı mı oldu BTR'ler. Ne kadar çirkince bu sözler. Bu devirde kim kolay para kazanıyor. İsteyen nöbet tutar karşılığını alır kimseyi de ilgilendirmez. İsteyen istediğini düşünebilir. Ne var bunda hemen paragöz, fırsatçı söylemleri hiç hoş değil.

yenibilisim' Alıntı:
Yani bazı arkadaşların düşüncesine anlam vermiyorum. Nöbet tutup hakkını alacağı için fırsatçı mı oldu BTR'ler. Ne kadar çirkince bu sözler. Bu devirde kim kolay para kazanıyor. İsteyen nöbet tutar karşılığını alır kimseyi de ilgilendirmez. İsteyen istediğini düşünebilir. Ne var bunda hemen paragöz, fırsatçı söylemleri hiç hoş değil.
Aynen Hocam yaa.. Meğer herkes paranın içinde yüzüyor da bi biz fakir kalmışız..
Asıl olay şu; Gelecek yıl nöbet ücreti 3 saat olacak ve 5 haftalık bir ayda 15 saat eder.. Gelecek yıl ücretlerinden hesaplarsak yaklaşık 170 lira ek ücret demektir.. Ne yani hangi öğretmen için 170 lira az, kim beğenmiyor merak ediyorum.. Forum doktor dolmuş haberimiz yok.. :x

Yeni yönetmelik uygulanmaya başladı mı ? arkadaşlar nöbet konuşuyoruz da. . ben yeni bir görevlendirme görmüyorum daha ilim de . bu uygulama başladıysa biz bu yönetmeliğe göre tekrar görevlendirmemiz başlaması gerek. tercihler alınmalı diye düşünüyorum. sonra yönetmelik uygulanacak yazısı okullara da gelmedi. şahsıma benim okula gelmedi. idarecilerime anlattım durumu.

ordinaryus' Alıntı:
msa' Alıntı:
Arkadaşın yorumunun saçmalığının bir kanıtı daha.
Bak bu yorumun banaysa akıllı ol canımı sıkma.. Yorumlarında üslup sakatlığı var neyi nasıl anlayıp nasıl yapmak istiyorsan o şekilde anla ve yap..
Yazdıklarıma cevap verme bir daha..

Sen benim yorumuma saçma deyince üslup sakatlığı olmuyor mu? Komiksin

Tamam haklı çıkmam canını sıkıyorsa ve başka cevap veremiyorsan sus. Sen üslubunu bozuyorsun. Ben de zaten yorum yapmıyorum bundan sonra.

Isteyen istedigi gibi yapsin ama sahsi gorusumdur ;
BTR gorevi olan ogretmen haftanin her gunu ( mesai dışı ) oldugu icin belletmenlik gorevi ve ucreti alabilir.
Ama normal okul nobeti tutmamali cunku ekders gorevlendirme uzerinden 18 saat olarak odendigi icin haftalik alacaginiz 2 saat nobet ucreti icin olasi bir sikayet veya farkedilme durumunda zimmet cıkabilir ve veriye donuk faiziyle geri istenebilir. Bu konuda dikkatli olunmasi gerektigini soyluyorum.

Cunku btr gorevi okulun uzaklik durumuna ve ders programinizda ders yogunlugunuza gore tum egitim ogretim saatlerini kapsar.

Maddelerde okul nobeti kesin tutabilir diye bir ibare yok. Benden size tavsiye arkadaslar.

Ya resmi yazıdaki maddeye göre kendi okulunda btr isen nobet zor. Arkadaşlar kendilerine göre yorumlamışlar ama herkes kendine göre yorumlarsa burnumuzdan getirirler. Anlamadığım e öğrenimde necdet hoca artık nöbet tutabilirsiniz diye açıklama yapmış, resmi yazıya bakıyorsun öyle bişey yok. Çokmu zor btr ders yukunun fazla olduğu günde isterse laboratuara en yakın yerde nobet tutabilir yazmak :? Her yazıda farkını ortaya koyuyorlar helal :!:

M@honi' Alıntı:
Ya resmi yazıdaki maddeye göre kendi okulunda btr isen nobet zor. Arkadaşlar kendilerine göre yorumlamışlar ama herkes kendine göre yorumlarsa burnumuzdan getirirler. Anlamadığım e öğrenimde necdet hoca artık nöbet tutabilirsiniz diye açıklama yapmış, resmi yazıya bakıyorsun öyle bişey yok. Çokmu zor btr ders yukunun fazla olduğu günde isterse laboratuara en yakın yerde nobet tutabilir yazmak :? Her yazıda farkını ortaya koyuyorlar helal :!:

yeni yazıda nöbet tutabilceğimize dair bir anlam ben de çıkaramadım. zaten bize ek ders 4-3-4-3-4 yazılıyor. yani her güne btr ücreti var ders yoğunluğu vs. hiç birşeye bakılmaksızın. o yüzden her gün btr gibi görünüyoruz. başka okulda btr olsakta bu şekilde ek ders.
bence nöbet vermezler bu yazıya göre.. ama bu yazıyı açıklayan bir yazı daha gelirse bilemeyeceğim :D

Tum branjlar kurslardan dunyanin parasini aliyor bizim branja 2 saat nobet ucreti cok goruluyor...

BU YAZIYI OLUŞTURUP EBA'YA EKLEYEN KİŞİ(NECDET SARI) NEDEN BÖYLE BİR YORUM YAPMIŞ ACABA ? BİR DE BU TARAFTAN DÜŞÜNMEK GEREK BENCE. YAZIYI YAZAN KİŞİNİN BELLETMENLİK İLE NÖBET KAVRAMININ FARKLI BİRŞEY OLDUĞUNU İLLAKİ BİLDİĞİNİ VARSAYMAK LAZIM..

Ekli dosyalar

• OLUŞTURAN.jpg
    OLUŞTURAN.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 2,540
ppll' Alıntı:
BU YAZIYI OLUŞTURUP EBA'YA EKLEYEN KİŞİ(NECDET SARI) NEDEN BÖYLE BİR YORUM YAPMIŞ ACABA ? BİR DE BU TARAFTAN DÜŞÜNMEK GEREK BENCE. YAZIYI YAZAN KİŞİNİN BELLETMENLİK İLE NÖBET KAVRAMININ FARKLI BİRŞEY OLDUĞUNU İLLAKİ BİLDİĞİNİ VARSAYMAK LAZIM..
:+1:

biz zaten hep nöbet tutuyoruz her an. hazır müdahale durumundayız aralar dahil :) bence direk vermeliler :idea:

Soru 17: Btr öğretmenlerine nöbet görevi verilir mi?[Yeni]

Cevap: Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. (Kaynak: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 7. maddesi)

Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 44. Maddesinin 4. Fıkrasında "İlköğretim kurumlarında; okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı, gündüzlü, normal veya ikili eğitim yapma gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenler, normal eğitim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutarlar." denilmektedir.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 86. Maddesinin 4. fıkrasının (ö) bendinde "Okul yönetimince belirlenip kendisine verilen nöbet görevini yerine getirir." ve 91. Maddesinin 1. fıkrasında "Öğretmenler, nöbet görevini nöbet çizelgesine göre yerine getirirler." denilmektedir.

Buna göre FP-Btr görevi olmayan günlerde diğer öğretmenler ile aynı konumda olup ilgili maddeler gereğince nöbet tutmalıdırlar
habib hoca konuyu açıklamış bencede doğrusu bu

Habib hocam gene güzel yorum getirmiş.

Yeni görevlendirme yazılarını beklemek lazım.

Nöbet konusunda yeni gelişmeler olduğunu duydum ama yönetmelik,yazı bulamadım. İl zümresinde bir arkadaş nöbet tutabilirsin demişti, hatta nöbet verip sonra ek dersi geri alınanlar dahi parasını geri alabilirmiş? Gelişmelerden haberdar olan var mı ?

Geri