BTR nin ders dağılımı ile ilgili...

Kodla Büyü

md4483

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar biz okulda üç bilişim öğretmeniyiz ben BTR değilim diğer iki arkadaş BTR biri sabahçı diğeri öğlenci
şimdi soruma gelince ders dağılımı yapılarken BTR olan arkadaşlara 15 saat vermek zorundalarmı yani
btr olmayana 30 saat verip diğer kalan dersleri BTR arkadaşlara verilebilir mi yoksa BTR de 15 saat almak zorunda mı

bt rehber öğretmeninin kaç saat derse gireceği kesin çizgilerle belirlenmemiştir. yazı çıkarken hep okulda 1 tane bt öğretmeni var olarak düşünülmüş sanırım kendi var olan derslerine girsin kalan zamanda rehberik yapsın dendi, bence 15 saat zorunlu diye birşey yok. kendi aranızda konuşup halledin istediğiniz gibi.

bizde öyle yapmıştık aramızda anlaştık ama idare bt rehber öğretmeni ders görevini yerine getirmek zorunda kalan zamamalrında bt rehberliği yapar diyor ders görevi de 15 saat ders ben 15 saat vermek zorundayım diye bt rehber öğretmenlere 15 saat ders verdi

Hocam burada konu idareye kalmış gibi.

Yani BTR'nin kaç saat derse gireceği belli değil, kesin birşey yok. Okuldaki dersleri aksatmayacak şekilde devam eder deniyor. Ama sizde sanırım epey ders var.

Hakkaten sizin okulda kaç saat ders var hocam :?: Yani 1. kademe ve 2. kademe düşünsek bile pek ders olmaması lazım.

Ama her ne olursa olsun size 30 saat, diğer BTR'lere de kalan saatleri vermesinde bir sıkıntı yok. İdareye kalmış bir durum diyebiliriz.

hocam okulda 55 saat ders var başta ben 30 saat almıştım sonra btr 15 saate girecek diye btr lere 15 er saat banada 25 saat kaldı

Hocam bu konuda şikayet edebileceğin ya da haklılığını ispatlayabileceğin bir yöntem maalesef yok.

Sanırım sadece şu şekilde söyleyebilirsin:

"BTR'ler ders karşılığı ücret almıyorlar, görev karşılığı ücret alıyorlar, görevleri de okuldaki tüm Bilişim ihtiyaçlarını gidermek. BTR'nin görevlendirilme amacı zaten bu. Ama bu görevin yanında okulda ders varsa derslere de girsin dersleri aksatmasın deniyor. Yani okulda hiç Bilişim dersi olmasa da sırf lab olduğu için yada Fatih projesi olduğu için onlar yine görevlendirilecekti. Bu arkadaşlar derse girmek zorunda da değiller, ücretlerini yine alırlar, Onların en öncelikli ve görevlendirilme amacına göre tek görevleri okuldaki bakım-onarım işleri. Ben de ders karşılığı ücret alıyorum, BTR görevim yok. Benim öncelikli görevim de okuldaki dersleri idare etmek. Bu doğrultuda yapılması uygun olan herkese kendi görevini vermeniz. Bana ders görevi, arkadaşlara bakım-onarım görevi, kalan dersleri de yine onlar idare etmeliler. Görevlendirilme amaçları bu"

Sanırım anlatabilmişimdir. Bu şekilde bir konuşun hocam.

hocam çok dil döktük ama ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda btr yapacak diyer ders görevide 15 saat miş

hocam BTR olmayan öğretmene öncelikli olarak maaş karşılığı verilir. Bakanlığıun tereddür edilen hususlar yazısında açık bir şekilde yazıyor.

dirty_y' Alıntı:
hocam BTR olmayan öğretmene öncelikli olarak maaş karşılığı verilir. Bakanlığıun tereddür edilen hususlar yazısında açık bir şekilde yazıyor.

hocam verdiler zaten okulda çok ders olduğu için btr arkadaşlara 15 saat banada 25 saat ders verildi.

Sayın hocam okul idaresi isterse BTR görevi olan öğretmenlere okulda varsa eğer 30 saat ders verip hiç BTR görevi vermeyebilir. Çünkü Bt rehber öğretmenin gireceği des saati net olarak belirtilmemiş. Okul idaresinin insiyatifinde sizin okuldaki durumda ama mantıken sizede ücret konusunda sıkıntı vermemek için 30 saat verilip kalanı Bt rehberler arasında paylaştırabilirlerdi. Kimsede niye böyle yaptın diye hesap falanda soramazdı idarecilerinize.

Hocam forumda yine bir arkadaşın paylaştığı BT yazısını bi de ben paylaşayım. Hocam yazının en sonunda okul müdürü veya ilçe milli eğitim müdürünün öneri formu var. Altında önemli şeyler yazıyor. Yazıya almamışlar ama formun altına almışlar. En son sayfada dikkatlice bi bakın isterseniz...

Ekli dosyalar

• _BT.rar
    463.8 KB · Görüntüleme: 45
ya bu idarecilerin bizle derdi ne anlamış değilim yazıyı kendıne göre okulun şartlarına gore yorumlayacak madem onlar btr size 30 saat ders verip gerisini ikisine paylaştırması lazım sizi magdur etmemesi lazım ama nerde o insanlık ...

Mehmet hocam burda okul müdürünün aslında haklılık payı şu şekilde var! Normalde bu ders dağılımları yapılırken devle yararı düşünülerek yapılması lazım , örneği iki öğretmenden biri asker öğretmense öncelikle asker öğretmene tam ders verilir sonra kalan ders diğer öğretmene verilir, burda da muhtemelen senin müdür bunu düşünmüştür 15 saat onları tamamlayacak kalanları sana verecek. AÇıkca BTR saatleri yazmadığı için müdür devlet yararı gözeterek dağılım yapmış sanırım. Ama bence seni tamalayıp kalanları da diğer öğretmenlere paylaştırsa sorun çıkacağını düşünmüyorum.
,

Bu arada MEhmet hocam senin tayin çıktı mı tekrar?

Geri