BTR mi yoksa kendi okulunuzda 30 saat ders mi? Hangisi?

Kodla Büyü

selcukoglakci

Aktif Üye
Arkadaşlar şu ana kadar hep formatörlük/rehberlik görevi almış biriyim. Ancak dersler zorunlu olduktan sonra "acaba btr olsam mı?" demeye başladım kendi kendime. Fikirleriniz nedir acaba? BTR mi 30 saat ders görevi mi?

her ikisinden 50-50 olsa ... en iyisi :wink: Ama seçmek gerekirse okula ve idareye göre değişir :sleep:

20 bilgisayarlık labda 30 öğrenciyle ders zorrr.

ben de bu ikilemdeyim. yeni okul ikili eğitim öğlene kadar saat 1 de ders bitiyor veya 9-3 btr?
yhıllardır derse girmedim, labda 30 küsür öğrenciyele uğraşmak zor geliyor ama ders oluncada gir dersine karışma gerisine.

tavsiye bekliyorum....

BTR olmayınca sınıf, kulüp, nöbet var. Okuldaki işlerde bir şekilde sizi bulacaksa mantıklı BTR olmak.

Sınıf, kulüp, nöbet (sanırım bu en önemli ve sorunlu olacak bir konu), yazılı, sözlü, notlar, e-okul işleri, sınıf öğretmenliği, vs vs derken BTR daha cazip gibi geliyor.

Ancak BTR olunca da etkileşimli tahta virüs sorunları, internetsiz sınıflar, veli ve öğrencilere seminerler, internet altyapısı muayene kabul işlemleri, şartnamenin uzun ve karışık durumları vs vs...

:wink: en iyisi kendi okulumda öğretmen gibi öğretmen olmak sanırım. Şimdiye kadar zaten BTR den dert yanmadık mı çoğumuz. Hep kendi dersimizin zorunlu olmasını istemedik mi?

bu soru biraz mantıksız olmuş,
30 saat dersin varsa zaten btr olamazsın, ha ben gönüllü sabah btr öğleden sonra derslere girecem diyorsan o ayrı.
ama benim kriterlerim şöyle
22 saate kadar ders varsa btr alırım
23,24,25 kararsız
26 ve üzeri kesinlikle btr istemem.
şu sınıf kulüp nöbet işlerini de çok büyütüyorsunuz bence
zaten artık rehberlik dersleri kalktı sınıf alsanız ne olacakki, nöbette haftada bir gün koridorda durup hadi çocuklar içeri girin diceksiniz hepsi o kadar.

kesinlikle hala btr diyenlere yuh, bulmuş da bunuyor sözü tam bizim zümreye has. sen derse girme ben girmeyeyim. kim girecek bu derse. yazıklar olsun. Bu ders zorunlu olduğunda ne hisstettiyseniz aynı hissiyatı tekrar takının ve dersinize girin.

öğretmen olmuş; öğrenci, ders, nöbet, not, e-okul , yazılı ve sözlüyü bahane ediyorsunuz. Ne diye öğretmen oldunuz o zaman. Yazık çok yazık...

Bugün derse sahip çıkmayana yarın btr sahip çıkar mı çıkmaz mı Allah bilir. Aklınızı başınıza devşirin...

Norm fazlası olmamak kaydıyla BTR olmayı tercih edenlerdenim.Ders saati 20 nin üstündeyse BTR olmak yorabilir.Hem öğrencilere verimli olmak hem de okul işleri ile Fatih projesi okullarının işlerine yetişmek çok zor.

goodielife' Alıntı:
kesinlikle hala btr diyenlere yuh, bulmuş da bunuyor sözü tam bizim zümreye has. sen derse girme ben girmeyeyim. kim girecek bu derse. yazıklar olsun. Bu ders zorunlu olduğunda ne hisstettiyseniz aynı hissiyatı tekrar takının ve dersinize girin.

öğretmen olmuş; öğrenci, ders, nöbet, not, e-okul , yazılı ve sözlüyü bahane ediyorsunuz. Ne diye öğretmen oldunuz o zaman. Yazık çok yazık...

Bugün derse sahip çıkmayana yarın btr sahip çıkar mı çıkmaz mı Allah bilir. Aklınızı başınıza devşirin...

Okuldaki bt öğretmeninin sadece derslere girdği hiç bir işe elini sürmediği bir ortamda, dışardan başka bir branştan btrehber olmuş kişilere tepki vermemek lazım.

benim durumum farklı 2 öğretmen 32 saat ders. o nedenle birimiz derse girecek vbirimiz btr olacak?

Peki dostlar: Diğer branştaki birisi bu sefer BTR olursa ne olacak ? Zorunuza gitmeyecek mi? Tamam 30 saat dersimiz var BTR olamıyoruz belki ama okulunuzda 180 saatlik kurs görmüş birisi BTR olması enteresandır. Bende bu konuda kararsızım. Geçen bir okulda Fenci tutup BTR olmuş. Açıkçası YUUUH dedim ;)

selcukoglakci' Alıntı:
Arkadaşlar şu ana kadar hep formatörlük/rehberlik görevi almış biriyim. Ancak dersler zorunlu olduktan sonra "acaba btr olsam mı?" demeye başladım kendi kendime. Fikirleriniz nedir acaba? BTR mi 30 saat ders görevi mi?
:?: :?:
Sanırım okulunuzda 30+ saat ders var ve 2 BT öğretmenisiniz...
:? :?

Bu konu seminerler başlayınca özellikle çok konuşulacak

Burada bence 30 saatlik dersten ziyade genelde 15-25 saat ders ardından tamamlamak adına BTR yapılıp yapılmayacağı

açıkçası ben 25 civarı ders olursa BTR bulaşmam yalnız 25 altındaki her saat için isterim

rehberlik kesin değildir ancak nöbet ve kulüp kesin olur ancak derse girer çıkar yazılı yapar not veririm ders biter ben giderim

diğer türlü sorumluluk illaki birilerinin seni beğenmemesi istememesi garip ve "ne yapıyor ki" bakışlarından kaçamıyoruz

işin içinde maddi bir tutarsızlık var bunun çözümüde maalesef BTR seçmek oluyor

10 saatte görevlendirildiğin okulda verimli olup olamamak tam bir muaamma ancak tam ekders alabilmenin yoluda bu

ikilem ikilem hep

gerçi HEM kurslarıda bir çözüm
ders+kurs ta gayet tatminkar olur bence fakat kurs saatleri ya ders bitiminden sonra 2 saat hergün yada 3-5 saat haftasonları

ikilem zor
2 yaşında oğlum var ve sürekli onunla vakit geçirmek istiyorum bir baba olarak o yüzden kurs bana sıcak gelmiyor olursa 3-5 arası hergün haftaiçi belki
başvuranı çok oda olabilirse tabi
yada mecburen BTR

bote67' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:
:?: :?:
Sanırım okulunuzda 30+ saat ders var ve 2 BT öğretmenisiniz...
:? :?
Hocam okulumun normu 3 görünüyor ve 2 BT öğretmeniyiz. 60 saatten biraz fazla(tam emin değilim) ders saatimiz var. 7. ve 8. sınıfların biliyorsunuz kademeli geçişten dolayı seçmeli durumda. Yazılı vs yok. Ben sadece bunları alıp bir de BTR olup olmamakta kararsızım. Diğer taraftan 5-6-7-8 karışık alıp 30 saatimi tamamlayabilirim.

Arkadaşlar 28 saat dersim var ve derslerim öğleden sonra. Bazı arkadaşlar hemen köpürmesin bu kadar saatten sonra btr niye oluyorsun diye ama ben şu şartları merak ediyorum.

Okulu ikili öğretim, Ben öğleden sonra için btr olabilir miyim? Çünkü okulda başka bilgisayar işini yapacak yok.

zaten 28 saat dersim var kalan 3 5 saatte de belki bir bilgisayar görürüm belki web sitesine iki haber eklerim.Dersler mecburen 5 güne yayılacak aralarda bir boşluklarım olur. Zaten ders yüküm fazla olduğu için fazla iş de veremezler.

En azından kulüp sınıf nöbet ile uğraşmayım diyorum.

Başka fikirleri olan?

arkadaşlar okulumda 30 saat derse gireceğim. btr seçeneği vardı tercih etmedim. haftada en az 2 gün başka okula gidecektim.. zorunlu olan derslerime girip öğretmenlik yapmak istedim.. btr insanı köreltiyor.. tamam haftada 18 saat güzel ek derste bi an geliyor ben kimim sorusunu soruyorsun kendine? daha bu yaşta btr cilik yaparsak 3 5 yıla kalmaz öğretmenlik yapamam ... herkese hayırlısı olsun...

Peki 30saat ders olan okulda 2 bt öğretmediyseniz btr olan kaç saat derse girmeli bt öğretmeni olan sadece 15 saat almak istiyorsa

Ben tek öğretmenim klavuza göre illede derse girmek zorunda ibaresi var saydığım şartlara göre sizler ne yapardınız.

arkadasım 30 saatin varsa zaten görevlendirilmezsin. yazıda acıkca yazıyor var olan derslerin önceliği diye
ayrıca btr olunca ben öğretmen olarak hissedemesim 2 senedir sanki başka bişeyim ben neyim belli değil.
bazen müdür bazen yardımcı bazen de öğretmenler odasında oturan bi ziyaretci :)
derse gelince evet maaleeef nöbet bi yıgın evrak işi vs ama öğretmenliği biraz hatırlamam lazım sanırım return back life :)
hepimize secimlerimiz mutluluk verr inş

bu arada başka başlıktada belirttim btr olursanız 18 saat ekders
ama 30 saat derse girerseniz sınıf öğretmenliği de alırsanız 20 saat ek ders :)

Geri