BTR, koordinatörlük yapabilir mi?

Kodla Büyü
Herkese merhaba,
soracağım soruyu aradım, lakin tatmin edici bir yanıt bulamadım. Ben meslek lisesinde Bilişim Teknolojileri(TEF) öğretmeniyim. Birkaç hafta önce BTR için başvuru yaptım ve onay yazısı bugün geldi. Lakin başka bir meslek lisesinde çalışan bir arkadaşım kafamı karıştırdı. Dediğine göre onun idarecileri; BTR öğretmenlerinin, İşletmelerde Meslek Eğitimi kapsamında koordinatörlük ücreti alamayacağını söylemiş. Bizim okul idarecileri de aksine alınabileceğini söylüyorlar. Yönetmelikte de net bir cevap bulamadım, aynı şekilde yaptığım aramalarda da... Bu konuda net yanıt verebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.
İyi çalışmalar...

Neden btr başvurdunuz hocam. Ek dersiniz mi dolmuyordu?
Bildiğim kadarıyla btr 18 saat ekders alır.

hocam net cvp değil ama bence alabilirsin.btr dışındaki zamanda Nasıl hafta içi veya hafta sonu kurs açabiliyorsan koordinatörlükte btr dışındaki zamanda alabilirsin diye düşünüyorum.

yolcuhan' Alıntı:
Neden btr başvurdunuz hocam. Ek dersiniz mi dolmuyordu?
Bildiğim kadarıyla btr 18 saat ekders alır.
Hocam, norm fazlası durumuna düşecektim. Teşekkürler cevap için...

porry' Alıntı:
hocam net cvp değil ama bence alabilirsin.btr dışındaki zamanda Nasıl hafta içi veya hafta sonu kurs açabiliyorsan koordinatörlükte btr dışındaki zamanda alabilirsin diye düşünüyorum.
Sağolun hocam cevabınız için...

btr olsanız yine norm fazlası olmayacak mısınız? sonuçta sadece görevlendirme.

bilisim-tef' Alıntı:
btr olsanız yine norm fazlası olmayacak mısınız? sonuçta sadece görevlendirme.

Haklısınız hocam, bir an kafam karıştı. Norm sürecinde de bazı aksaklıklar olmuştu da aklım oraya gitti bir an. Sonra İME sayesinde norm fazlası olmaktan kurtuldum. Maaş karşılığı ders saatini dolduramadığım için, başka bir okula görevlendirme ihtimaline karşı BTR olmayı tercih ettim.

Evet bu durumu bende öğrenmek istiyorum btr koordinatörlük yapabilirmi bilgisi olan varmı

Son düzenleme:
btr olduğu saatler dışında alabilir. zira btr saatleri dışında kurs açabilir diye bir ibare vardı

Maaş karşılığı ders saatini dolduramadığım için, başka bir okula görevlendirme ihtimaline karşı BTR olmayı tercih ettim.
hocam bu da sorunlu bi konu aslında btr gorevlendirmede belirtilen bir husus var öğretmen asli gorevini yerine getirdikten sonra BTR görevini icra eder diyor. Bu sebeble norm fazlası isen seni başka bi okulda da gorevlendirip ders sayını tamamlatırlar ardından btr olmana izin verirler.
Gerçi artık norm fazlası değilim yazmısşın ama açıklık getirmek istedim.

arkadaşlar bu konuda yardıma ihtiyacım var;
meslek lisesinde çalışıyorum ve bu sene 10 sınıflarımız açılmadı dolayısıyla 11 ve 12 lerde işletmeler hariç toplam fiili 26 saat ders yükümüz var ve 2 öğretmeniz. diğer arkadaş alan şefi ve maaş karşılığı 20 saat fiili ders alacak ben de 6 saat derse girecem. 12. sınıflarımızın koordinatörlükleri var.ben btr başvurusu yaptım. btr olursam ve idare 6 saat koordinatörlük verirse koordinatörlük ücretini alabilir miyim 18 saat btr ekdersinin yanında.
müdürümüz koordinatörlüğü en fazla 6 saat alabilirsin diyor ama emin değil.yani toplam 18 +6=24 saat ekders alabilirsin diyor. onun bunu söylemesinin sebebi btr lerin görevlendirme müdür yardımcıları ile aynı olması. görevlendirme müdür yardımcıları 6 saat girmesi gereken derse girip isterse 6 saat de ücreti mukabilinde ekders alarak ve son olarak btr gibi 18 saat ekders alarak görev yaparlar diyor. siz ne dersiniz bu işe.

Geri