BTR Kadrosunun olduğu okulda nöbet tutar mı?

Kodla Büyü

femek513

Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba köy okulunda bilişim tekn öğretmeniyim merkezde bi Anadolu Lisesinde BTR Görevi aldım kadromun bulunduğu okulda nöbet tutmam gerekir mi?
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

yıllardır formator olduk btr oluyoruz yonetmelik vs mevzusu degil idareye karsı dik durmak lazım o zaman sınıfta vermiyorlar nöbette ama acaba yonetmelik vs girince birazda yumusak yuz gosterince Allah ne verdiyse moduna giriyorlar yani yok olmuyor diyip gecin vermezler il koordinatorunu arayım sordum şimdi olmuyormus diyin bakın sorun kalıyormu

Evet bencede bana nöbet verilmez deyip yönetmeliği gösterince nöbet falan verilmedi, fakat seçmeli başka bi ders vermeye çalıştı müdür :verymad: Nasıl olsa gün boyu okuldasın 2 saat şu dersi alıver diyor şaka gibi

Yönetmelikte bu kısımda acik var maalesef o sebeple rehber herkes kafasına göre yorumluyor. Bu da benim yorumum BT rehber öğretmeni diğer öğretmenlere derslerinde teknoloji kullanımıyla ilgili rehberlik yapar, ayrıca öğrenciler bt laboratuarında öğrenciler araştırma yapmak isterse diye açık tutar. Bu görevlerini aktif ders anları dışında yapar yani dersi olmadığı zamanlarda ve teneffüslerde. Bu sebeple BT rehberi de insan olduğu ve aynı anda iki işi birden yapamayacağı için yönetmelikle BT Rehber Öğretmenine nöbet görevi verilmeyeceği belirtilmiştir.
Kadronuzun bulunduğu okulda teneffüslerde öğrenciler araştırma yapsın diye BT sınıfını açık tutma durumunuz varsa yada teneffüslerde diğer öğretmenlere derslerinde teknoloji kullanımıyla ilgili rehberlik yapma durumunuz varsa çalın müdürün kapısını insaf teneffüste hem onu hem bunu nasıl yapayım bende insanım deyin. Öyle birşey yapmıyorum diyorsanız Şşs sessiz olun unutur nasıl olsa.

Az dişinizi sıkın. Ocaktan sonra nöbete ekders görevi gelince ben göreceğim o idrecileri. Bakalım nöbet tutun diyebilecekler mi ???

glaltun' Alıntı:
Evet bencede bana nöbet verilmez deyip yönetmeliği gösterince nöbet falan verilmedi, fakat seçmeli başka bi ders vermeye çalıştı müdür :verymad: Nasıl olsa gün boyu okuldasın 2 saat şu dersi alıver diyor şaka gibi

Hocam siz de müdür'e deyin o zaman O da tüm gün okulda. O girsin 2 saate o zaman. Hem siz beleşe girerken o girerse ekdersini de alır!!

Bu konu defalarca tartışıldı ve malesef halen de devam ediyor.Bakanlık yazısında BTR'ye herhangi bir dolaylı tümleçe gerek duymadan(görevlendirildiği yerde,kadrosunun bulunduğu yerde,orda burda vs...) kulüp,nöbet dahil hiçbir ek görev verilmez diyor.Sözün özü BTR kadrosunun bulunduğu okulda da görevlendirildiği yerde de nöbet tutmaz.

Peki sayın hocalarım kadromun olduğu okuldada görevlendirildiğim okuldada ben BTR mi kabul ediliyorum

Hayir kadronun bukundugu okulda sadece derse girersin baska bir sorumlulugun olmaz idari isler nobetti sinifti , diger okulda btr olursun.ordada isin rehberlik etmek gene etkilesimli tahtalarla ogrenci ogretmene rehberlik etmek

Geri