Btr ile başka okula gitme hizmet puanı

Kodla Büyü

untimely

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Okulumda 10 saat dersim var akıllı tahta olmadığı için başka okula Btr olarak gideceğim. Fakat benim okulumun hizmet puanı daha yüksek ve zorunlu hizmeti 6 yıl. Kadromun bulunduğu okulda 10 saat dersime girdiğim için kendi okulumun puanını mı alırım yoksa BTR olarak gittiğim okulun puanını mı alırım. Birde BTR olarak gittiğim okulun zorunlu hizmeti 7 yıl bu durum zorunlu hizmet bitiş süremi etkiler mi. Benim için çok önemli bir konu bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mebbis yoneticisi arkadas dikkat ederse gorevlendirildigin okul dikkat etmez umursamazsa aynen devam. Mevzuat a gore gittigin okul yansiyor en azindan benim oyleydi

Hocam en az 3 aylık görevlendirmelerde görevlendirildiğiniz okulun puanını alırsınız. Benim böyle oldu.

arkadaşlar bn de bu konuda mağdurum haftada bir gittiğim okulun puanı yansıtılmış ve merkezde olduğu için daha az puan veriyor.hem köyde çalışıp hem de ilçe puanı almak acaip canımı sıktı. tam tersi yuksek puanlı okula görevlendirme olsaydım bu sefer yüksek puan verilir miydi diye de merak ediyorum. Her türlü anlamsız bir uygulama bence

2 yıldır btr olarak çalışıyorum.
Mebbiste btr göreve dair hiçbir kayıt yok. Bizimkiler mi eksik yapıyor sizinkiler mi fazla yapıyor.

ben 2 gün kadromun olduğu köye gidiyordum. görevlendirme tam görevlendirme değilde ders tamamlama şeklinde yapılırsa köyün hizmet puanını alırsınız.

İlçede bu sorunu çok az kişi yaşadığı için bunu herkes bilmiyor benim ilçede 50 BTR den tek ben sorunluydum. Hakkınızı arayın arkadaşlar.

Habib hocam atama şubesi yapar benim 8 saat dersim vardı 2 gün köye gidiyordum. Bu durumda olanlara ders tamamlama modülünde öğretmen değil BTR seçeneği var o seçilince köy puanı aldık. Doğu görevi sayıldı.

Bazı branş öğretmenleri haftada 1 gün köye gidiyor ama köy hizmet puanı alıyor bizimde almamız lazım.

cevaplarınız için saolun arkadaşlar, bu konuda her il dikkat etmiyor demek ki, 4 senedir btr yim bu sene il değiştirdim ilk defa bu uygulamayı gördüm doğrusu buysa her yerde aynı olmalı. Ona göre btr isterken bir kez daha düşünülür. Haftanın her günü ilçede olsam şartlarım daha iyi olacağı için (yol yemek parası kalkacak) eyvallah diyecem de her türlü dezavantaj yaşıyorum şimdiki haliyle

Zorunlu hizmetiniz bitince ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bir yıl geç biterse ne olur, bunları da düşünebilirsiniz.
Ayrıca diyelim ki 3 yılınızı doldurduktan sonra başka bir yere tayin istediniz. Gittiğiniz yerde zorunlu hizmet süresi 4 yıl.
Bir yıl daha çalışınca zorunlu hizmetiniz biter. İlk 3 yıl zorunlu hizmet süresi 6 yıl olan veya 7 yıl olan yerde çalışmanızın bir önemi kalmaz.
Aynı şey tersten de geçerli. Zorunlu süresi 4 yıl olan yerde 3 yıl çalışıp, zorunlu süresi 7 yıl olan bir yere giderseniz, 4 yıl daha çalışmanız lazım.

Biraz uzun oldu ama sadece anlık düşünmeyin, ilerde tayin isteyecekseniz zaten bir önemi yok, tayin olana kadar nerede çalıştığınızın.

İlçenizdeki atama bölümü, ilçe milli eğitim şube müdürü ve ilçe formatörü ile görüşün. Haftada 4 gün köye gidip 1 gün gittiğiniz yerin almanız doğru değil. ben anlatınca atama şefi hemen anladı ve düzeltti söylemezseniz onlar farkında bile olmuyor.

Zorunlu hizmetiniz bitince ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bir yıl geç biterse ne olur, bunları da düşünebilirsiniz.
Ayrıca diyelim ki 3 yılınızı doldurduktan sonra başka bir yere tayin istediniz. Gittiğiniz yerde zorunlu hizmet süresi 4 yıl.
Bir yıl daha çalışınca zorunlu hizmetiniz biter. İlk 3 yıl zorunlu hizmet süresi 6 yıl olan veya 7 yıl olan yerde çalışmanızın bir önemi kalmaz.
Aynı şey tersten de geçerli. Zorunlu süresi 4 yıl olan yerde 3 yıl çalışıp, zorunlu süresi 7 yıl olan bir yere giderseniz, 4 yıl daha çalışmanız lazım.

Biraz uzun oldu ama sadece anlık düşünmeyin, ilerde tayin isteyecekseniz zaten bir önemi yok, tayin olana kadar nerede çalıştığınızın.

hocam 3 yılda 12 puan fark ediyor ki atamalarda bu önemli bir puan , bu hafta eş durumu tayin isteyecem gene etkileyecek.

İlçenizdeki atama bölümü, ilçe milli eğitim şube müdürü ve ilçe formatörü ile görüşün. Haftada 4 gün köye gidip 1 gün gittiğiniz yerin almanız doğru değil. ben anlatınca atama şefi hemen anladı ve düzeltti söylemezseniz onlar farkında bile olmuyor.

hocam hepsiyle görüştüm durum bu , yanlışlık yok dediler. ilçede biri dilekçe ile başvurmuş ama merkezden hata yok diye cevap gelmiş, sizinkini düzelttiklerine göre yoruma açık birşeyler var demek ki. Buraya yazma sebebim de emsal var mı her yerde böyle mi görmek içindi sanırım kafasına göre takılıyorlar

Hocam,

Mebbise görevlendirme girilirse görevlendirilen yerin puanı alınır. Gün saate bakılmaz.

habib hocam sizin sayfanızda alttaki maddeyi buldum. Dilekçe ile başvuracağım da bunun resmi bir dayanağı var mı, bu maddenin resmi yazısı veya yönetmeliği varsa onu ekleyebilir misiniz

"Soru 28: FP-Btr olarak kadrosunun bulunduğu okul dışında bir okula görevlendirilen öğretmen hangi okulun hizmet puanını alır?

Cevap: Btr görevlendirmeleri kısmi zamanlı görevlendirmelerdir ve bu görevlendirmelerde btr öğretmenleri kadrosunun bulunduğu okulun puanını almaları gerekir. Ancak kısmi zamanlı görevlendirmelerin MEBBİS'e işlenmemesi gerekir. Eğer işlenirse öğretmen görevlendirildiği okulunun puanını alır. "

Geri