BTR İçin SSS(Sıkça Sorulan Sorular)

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hayırlısıyla ilk kez BTR olmayı kabul ettim. Bundan önceki yıllarda dersime girip evime giderdim. Formatörlüğün adı da kötüydü görev tanımı da. Lütfen "Rehber Öğretmen" kavramına kendimizi alıştıralım. Özellikle idarecilere "formatör" dedirtmeyelim. Çünkü kendini bilmez bazı idareciler bize "formatör" diye hitap edince akşam 5'e kadar da kalma zorunluluğu varmış hissiyatına kapılıyorlar. Ama rehber öğretmen dendiğinde dersler bitince okuldan çıkarsınız. Niye erken çıktın diyemezler. Okuldaki "okul rehber öğretmeni"yle BTR'nin birçok görev tanımı benzerlik gösteriyor zaten. Kendimize "rehber öğretmen" dedirtmeyi de başarabilirsek ilerde meyvesini toplarsınız :) Gelelim benim soracağım sorulara;

1) 5-6'lardaki zorunlu bilişim dersi ve 7-8'lerdeki seçmeli bilişim dersi dışında başka bir dersin "hocamız askere gitti, öğretmen yok, yan yattı, gemi battı" gibi bahanelerle size dikte ettirilmesi durumunda siz ne yapıyorsunuz?

2) Evet nöbet tutmuyoruz çok şükür, peki "sınıf rehber öğretmenliği" yapmaktan da muaf mıyız?

1) Alanımız değil demek bir seçenek olabilir.

2)Evet sınıf rehber öğretmenliğinden de muafız.

DotCom' Alıntı:
1) Alanımız değil demek bir seçenek olabilir.

2)Evet sınıf rehber öğretmenliğinden de muafız.
Sınıf rehber öğretmenliğinden muaf olduğumuz kısmını görev yazımızın hangi maddesine bakarak anlamalıyız hocam?

Geri