BTR halk eğitimde 20 saat kurs verebilir mi?

Kodla Büyü

sezginozturk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar btr yim.
Halk eğitim merkezinde 10saat kurs veriyorum hafta sonu.
HEM müdürü hafta içi de 5 ten sonra 10 saat daha kurs verme mi istiyor.
Verebilirmiyim.
Bunun yöntemeliği nerde vardır.
yardımcı olursanız sevinirim

Sayın hocam ekders yönetmeliğine göre öğretmen okuldaki toplam ders yükü olan 30 saatin üzerine 10 saate kadar mesai saatleri dışında girebilir der. bunun haricinde derse giremezsiniz. Btr de 15 saat ders zorunlu bildiğim kadarı ile sonrasına girsende ekstra ekders vermiyorlar bu yüzden ikinci girdiğin 10 saatin ücretini alamazsın. alsanda ilk şikayette zimmet çıkartırlar öderim diyen müdürde beş dakika sehven ödemişim der ve faizi ile geri alır maliye senden.

bildiğim kadarını anlattım yanlış bilgim var ise arkadaşlar düzeltsin lütfen iyi akşamlar.

rcandir' Alıntı:
Sayın hocam ekders yönetmeliğine göre öğretmen okuldaki toplam ders yükü olan 30 saatin üzerine 10 saate kadar mesai saatleri dışında girebilir der. bunun haricinde derse giremezsiniz. Btr de 15 saat ders zorunlu bildiğim kadarı ile sonrasına girsende ekstra ekders vermiyorlar bu yüzden ikinci girdiğin 10 saatin ücretini alamazsın. alsanda ilk şikayette zimmet çıkartırlar öderim diyen müdürde beş dakika sehven ödemişim der ve faizi ile geri alır maliye senden.

bildiğim kadarını anlattım yanlış bilgim var ise arkadaşlar düzeltsin lütfen iyi akşamlar.
teşekkürler hocam.

Arkadaşlar okulumun bulunduğu ilçe ve HEM kursunu verdiğim ilçeler farklı, yani ek dersim HEM de yapılıyor okula gönderilmiyor.
Yinede problem olur mu acaba?

Arkadaşlar bugün il deki halk eğitim merkezini arayıp sordum.
Aladığım cevap : Hocam btr olmayıp sadece maaş karşılığı da yani 15 saat de girseniz HEM lerden 10 saat ders alabilirsiniz oldu.
Çünkü kadrolu personel 10 saat hem kursu verebiliyormuş.

Geri