Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR HAKKINDA SON DÜZENLEMELİ HERŞEYİ YAZDIM

Konu, 'Her Telden' kısmında zysimsek tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zysimsek

zysimsek Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar btr hakkında o kadar soru ve yanlış yorumu gördükten sonra şunları belirtmekte fayda var :

1. öncelikle mesai saati kısmına gelince haftalık 30 saati aşmayacak şekilde ya sabahcı devrede ya öğlenci devrede olacaksınız. tam gün olan okullarda 30 saati tamamlayacak şekilde ders programınızı ayarlayın.
    2. tam gün olan okullarda ise sadece 1 btreheber öğretmen görevlendirilebilecek.2 li öğretimde 2 btr görevlendirilecek.
    3. birinci öncelik fatih projesi uygulanan okullarda olacak . şuanda da fatih projesi cogunlukla liselerde uygulandıgı için öncelik liseler olacak
    4. kendi okulunuzda da çalışabilrsiniz fatih projesi uygulanmasada istege baglı olarak okulunuzda (nasıl ki önceden bt sınıfı olmayan okullarda bile formatör olabiliyorsak) fatih projesi uygulanmayan okullardaada yani kendi okulunda da kalabiliyorsun.
    5.Diyelimki haftada 16 saat bt dersin var okulun da ikili öğretim yapıyor... sen sabat 7,30 da geliceksin yine 13,20 de cıkacaksın ders programına uygun şekilde dersine gireceksin geri kalan durumlar formatörlük gibi herşey formatörlükle aynı ....

hersey bukadar açık kimse karamsarlıga kapılmasın bu olayın formatörlükten tek farkı çalışma saatlerinin 8-5 den yarım güne düşmesi ve şubat tatilinde ve yazın görevlendirme olmamaması .geri kalan herşey aynı 6 aylık görevlendirme ile gerçekleşmesi ,nöbet verilmemesi gibi 30 saat mesainin üzerinde çalışma yok bunun üzerinde tuhaf tuhaf yorum yazıp arkadaşların kafasını karıştırmayın lütfen. ben btr olayını tüm detayları ile açıklamaya çalıştım ii çalışmalar...
    BU YAZIMA EK OLARAK BUNUDA YAZMA İHTİYACI DUYDUM HALA ANLAŞILMAYAN NOKTALAR VARSA BELİRSİZLİKLERİ GİDERMEK İÇİN

ARKADAŞLAR BUKADAR ZOR DEĞİL İKİLİ ÖĞRETİM
    YAPAN OKULLARDA DA TEKLİ ÖĞRETİM YAPAN OKULLARDADA
    LİSELERDE DE HERYERDE HAFTALIK 30 SAAT DERSE GİRERSİNİZ
    18 SAAT EK DERS ALIRSINIZ ... LÜTFEN ARTIK BU SAATTEMİ CIKACAM
    BU SAATTEMİ GİRECEM DEMEYİN HERŞEY 30 SAAT İLE SINIRLI
    (İSTER 8 DE GEL 3 DE CIK Bİ GÜNÜNÜ BOŞALT ) & İSTER & ( 12 DE GEL 5 DE CIK 5 GÜN GEL) SONUÇ OLARAK MESAİ SAATİN 30 saat ....

2. bybrt

bybrt Üye

İkili öğretim yapan bir ortaokuldayım. 2 bilgisayar öğretmeniyiz.
    okulumuz şuan için fatih projesinden faydalanmıyor.
    Birimiz sabahçı birimiz öğlenci olmak suretiyle aynı okulda b.t rehber öğretmeni olarak görev yapabilirmiyiz...

3. srpylmz

srpylmz Site Gezgini

inanmıyoruuuum çok ii oldu bu :))) nihayetinde müdür bey artık aslında 5 e kadar burda kalman gerekio diyemicek formatörlükten çok çok ii tek sorun tuncelide bu yazı daha çıkmadı...

4. zysimsek

aynen yapabilirsiniz yazının geldiği andan itibaren göreve başlayabilirsiniz....

5. zesues

zesues Site Gezgini

Tabiki hocam yazıda yazıyo zaten.Bt sınıfı olan okullarda da görevlndirme yapılabilir diyo.

6. alim

alim Aktif Üye

Hocam ek ders, ilgili mevzuat maddesine göre 18dir. Bilginize...

7. zysimsek

tamam düzelttim o kadar mesai saatlerine odaklanmışım ki ek dersin 18 saat olacagını unutmuşum keza 15 de olsa razıyız o da ayrı bi konu . tam gün durup 18 saat alıyoduk formatörken şimdi yarım gün çalışıp hakettiğimiz 18 saati almak cok keyifli olacak. :+1:

8. bybrt

bybrt Üye

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için...

9. adige_emrah

adige_emrah Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bakanlıktamı çalışıyorsunuz

10. achillus

achillus Seçkin Üye Seçkin Üye

bir kac yanlıs dısında kalanları dogru yorumlamıssınız ek ders haftalık 18 saattir.görevleri formatör öğretmende olduğu gibi değildir.

11. nasif

nasif Site Gezgini

bilgiler için teşekkürler . ama merak ettiğim bir nokta var btr nin formatörlükten farkı tam olarak nedir.

12. haruneser

haruneser Aktif Üye

Balıkesirde liste gönderildi ve sadece liseler vardı.Ortaokullar hiç yoktu.Bilişim lab. olan ortaokullara görevlendirilme yapılacak mı bu konuda bilgim yok keşke bilgilendirme yapılsa.

13. zafer_can

zafer_can Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam malesef yapamıyoruz. 2 öğretmeniz ikili eğitim yapıyoruz. Birimiz formatördü diğerimiz başvurmak istediğinde 1. tercih olarak sadece 2 okul çıktı 2. tercihte de 9 okul çıktı (Fatih projesi kurulan okullar sanırım). Bu yüzden diğer arkadaşımız kendi okulunu (BT sınıfı olmasına rağmen) tercih edemiyor.

Kısacası şu anda her okulda en fazla 1 formatör öğretmen olduğu için (bu öğretmenler BTR'ye geçtiği için) sabahçı / öğlenci diye 2 öğretmen kendi okulunda çalışamıyor...

14. bybrt

bybrt Üye

Sağolasın zafer hocam..
    İkimizde okulumuzda devam etmeyi düşünüyoduk ama olmayacak öle gözüküyor desene.

15. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

İlkogretimdeyim

Kendi okulumda 10 saat bt dersim var

Liseye btr olursam
    Lisedeki 15 saat bt dersine girecekmisim ve hergun ders bitimine kadar (8:30-16:30)arasi okulda duracakmisim.

Kocaelide boyle bir durum var suan

Btr olacagimiz okulda derse girme zorunlulugu olmadigina dair bir duzenleme yok maalesef

16. zafer_can

bybrt hocam kendileri bilirler bende dersime girer çıkarım bu kadar... derse girmek varken gidip de başka okulda BTR'lik yapmam

17. ayseguldemir83

ayseguldemir83 Aktif Üye

hatay da sadece liseler açılıyor. ortaokul da yapacak olanlar hangi ildeler? İl il değişiyor mu?

18. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

kimi sorulara cevap vermişsiniz güzel ama bu yapmış olduğunuz açıklamayı hangi makam adına yaptığınızıda söyleseniz sizin konumunuz ney bakanlıktamı çalışıyorsunuz mdrmü müsteşarmı yoksa bizim gibi öğretmen olup çalışma saatleri böyle olmalı deyipmi açıkladınız merak ettim..

19. achillus

achillus Seçkin Üye Seçkin Üye

bakanlıkta olmasına gerek yok acık ve net yazıda diyorki sabahcı ve öğleci çift devre okullarda tek devre görevlendirilir.ve ders çizelgesi hazırlanacak dşyor buda haftada 30 saat anlamına gelir ve günde 6 saatten derleri dagıtmıs .

20. zafer_can

Yazı net ama kullanım yanlış bunu anlatmaya çalışıyorum. Sabahçı/öğlenci görevlendirilemiyorsunuz...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal