BTR görevlendirmeyi uzatan iller

Kodla Büyü
Resmî yazı varsa görmek isteriz . Ona göre yegitek ile iletişime geçilebilir . İlden ile farklılık olması hoş değil . Madem 2 sine kadar buradayız görevimizi yapalım ek dersimizi alalım .

Uzatılan illerdeki arkadaşlar rica etsek resmî yazı paylaşımı yapabilir mi . Bizler de o yazıya istinaden çimer il MEM vs bir merciye hakkımızı aramak için başvuruda bulunalım . Bu sene bitti en azından bundan sonrası için belki bir işe yarar ne dersiniz

[Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar:
Madde-16/2: " ..... aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi BULUNUP BULUNMADIĞINA BAKILMAKSIZIN
göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.]
Maaş karşılığını doldurma şartı bulunmuyor.

Bu madde BTR görev süresince geçerli @Rcberk hocam. Fakat 2 hafta için maaş karşılığını doldurmanız için uğraşmamuş, idare etmiş müdürünüz.

hocam kocaeli il koordinatörü hocamiza müteşekküriz kendisi sene basinda ilk btr onaylarini alir bizlerin bir dedigini asla iki etmez çok kıymetli bir arkadaşımızdır. kendisi yine her zaman ki gibi bizleri sasirtmadi ve yine yüzlerimizi güldürdü.
Öyle insanların sayısı artmalı . Bir de resmî yazıyı yarın paylaşabilir misiniz bizle hocam .

Moderatör tarafında düzenlendi:
yazı henüz yok gönderileceği söylendi ama bizim il de uzattı.

Bu madde BTR görev süresince geçerli @Rcberk hocam. Fakat 2 hafta için maaş karşılığını doldurmanız için uğraşmamuş, idare etmiş müdürünüz.
eğer o okulda ücretli öğretmen varsa ve bilişim teknolojileri branşının ya da kendi branşının maaş karşılığı derslerinden birine giriyorsa okul idaresinin diğer öğretmenin yani btrlik yapan öğretmenin btrliği bitince 15'in altındaki ders saatini 15'e tamamlaması gayet normal. Normal olmayan bt rehberliğini dersler devam ettiği halde uzatmamak.

Ben Cimer'e yazdım. Cevap olarak, BT Rehber Öğretmen Görevlendirmeleri her yıl birinci ve ikinci dönem olmak üzere valiliklerce yapılmaktadır. İldeki ihtiyaç doğrultusunda görevlendirme süreleri il milli eğitim müdürlüğünün kararı ile uzatılabilir veya uzatılmayabilir. BT Rehber Öğretmen Görevlendirmeleri valilik oluru ile yapıldığı için ildeki ihtiyaç durumu göz önüne alınarak karar verilir. geldi

İllerin insiyatifine kalmış bir uygulama . Sanırım sorumlu şube müdürlerinden bazısı devam dedi bazısı tamam dedi . Göreve başlama gününde birliktelik olmadığı gibi görev bitiş zamanında da birliktelik yok . Direk bakanlıktan görev başlayıp bitmediği sürece de bu böyle devam edecek görünüyor . Çimerden gelen cevap da öyle canı isteyen devam etsin gibi birşey . Sene başında geç görevlendirme yüzünden sene sonunda da uzatılmayan görev yüzünden 4 haftalık ekders kaybımız var aşağı yukarı . Telefonu sessize aldım ben ders saatim dışında kimseye cevap vermiyorum. Bizi düşünmeyenleri ben hiç düşünmüyorum. Bundan sonraki hayat felsefem . Tavsiye ederim

Uzatan illere helal olsun. Bizimkiler de uzatmadik, ikide bir başka iller uzattı mesajı atmayın diyor.

Okullarda işler devam etsin, öğretmenlerde ücretlerini alsın diyen iller (şube müdürleri) devam ediyor.

Zaten bir iş yaptıkları yok. Bedavaya ek ders alıyorlar diye düşünen iller (şube müdürleri) devam etmiyor.

Arkasını aramaya gerek yok.

Olay bu kadar basit ve net.

Abi ben anlamıyorum ya. İl koordinatörüyle görüşüyorum diyorum bütün iller uzatıyor biz niye uzatmıyoruz . Sebeb ne yani diyorum . Mantıklı bir şey söyleyin tamam diyorum. Dönem uzamış her şey uzatılmış. Uzatılmasa şuan seminer dönemindeydik . Ama uzatılmış. Ücretli öğretmenler , özel eğitim , çoğu ilde btr . Bana diyor yok hocam diğer illerde uzatmıyor taş çatlasın 5 il . Ya diyorum daha fazla ısrarla yok diyo bizim il koordinatörlerimizin grubu var ordan biliyorum . Hasbünallah…

Abi ben anlamıyorum ya. İl koordinatörüyle görüşüyorum diyorum bütün iller uzatıyor biz niye uzatmıyoruz . Sebeb ne yani diyorum . Mantıklı bir şey söyleyin tamam diyorum. Dönem uzamış her şey uzatılmış. Uzatılmasa şuan seminer dönemindeydik . Ama uzatılmış. Ücretli öğretmenler , özel eğitim , çoğu ilde btr . Bana diyor yok hocam diğer illerde uzatmıyor taş çatlasın 5 il . Ya diyorum daha fazla ısrarla yok diyo bizim il koordinatörlerimizin grubu var ordan biliyorum . Hasbünallah…
Şube müdürleri uzatmak istemiyordur hocam.

Geri