BTR görevlendirmesinde kafa karışıklığı

Kodla Büyü

ejder23

Site Gezgini
Sayın hocalarım ilimizde koordinatörümüz ile bir konuda anlaşmazlık yaşıyoruz. sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir sormak istedim.

A okulunda görevli Bilişim Teknolojileri öğretmeni olan B ile C okulunda görevli BTR kursu almış Beden Eğitimi öğretmeni D, C okulunda BTR olmak istiyorlar. Bu durumda öncelik kime aittir?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Sayın hocalarım ilimizde koordinatörümüz ile bir konuda anlaşmazlık yaşıyoruz. sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir sormak istedim.

A okulunda görevli Bilişim Teknolojileri öğretmeni olan B ile C okulunda görevli BTR kursu almış Beden Eğitimi öğretmeni D, C okulunda BTR olmak istiyorlar. Bu durumda öncelik kime aittir?

Cevaplarınız için teşekkürler.
Hocam yazdığınızdan bir şey anlayamadım. Öncelik bilişim teknolojileri öğretmeninindir. Başka branşta ki öğretmenler kalan okullara yerleştirilir

Anladığım kadarıyla bir okuldaki BT öğretmeni, başka okulda BTR kursu belgesine sahip bir Beden Eğitimi öğretmeni ile birlikte, Beden Eğitimi öğretmeninin okulunda BTR Öğretmenlik görevlendirmesi istiyorlar.
Beden Eğitimi öğretmeni, kendi okulunda, BTR Öğretmenlik görevi isterken ,başka bir okuldaki BT öğretmenine göre öncelikli midir?

Son düzenleme:
Diyelim ki aynı eğitim bölgesinde uzak bir okulun da BTR Öğretmenlik ihtiyacı var başvuru yapan yok. 2 farklı okulda bulunan BT öğretmeni ve kurs belgesi olan Beden Eğitimi öğretmeninden hangisinin bu okula yönlendirilmesi uygun olur?

2 farklı öğretmen aynı okulu tercih ediyorlar btr için . Bir bilişim teknolojileri öğretmeni diğeri ise sertifikalı btr imiş . Hangimiz o okula gider demek istiyor . Sertifikalı öğretmenin kendi okulu imiş. Büyük ihtimal sertifikalıya verirler o okulu

İkisi de aynı okulda olsaydı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni öncelikli olurdu. Ama genel görevlendirme hususlarına göre bir okul veya kurum bir göreve gerçekleştirilecek görevlendirmeyi kendi kurumundan karşılayabiliyorsa öncelikle o şeklide yapılır. Eğer o kurumda görevlendirme şartlarını taşıyan birisi yoksa diğer kurumlardan istekli olanlar arasındaki öncelik durumuna bakılır. Bu sebepten dolayı sertifikalı beden eğitimi öğretmeni kendi okulunda olduğu için öncelikli oluyor. Bu sebepten ilk koordinatörünüz onun önceliği var demiştir.

İkisi de aynı okulda olsaydı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni öncelikli olurdu. Ama genel görevlendirme hususlarına göre bir okul veya kurum bir göreve gerçekleştirilecek görevlendirmeyi kendi kurumundan karşılayabiliyorsa öncelikle o şeklide yapılır. Eğer o kurumda görevlendirme şartlarını taşıyan birisi yoksa diğer kurumlardan istekli olanlar arasındaki öncelik durumuna bakılır. Bu sebepten dolayı sertifikalı beden eğitimi öğretmeni kendi okulunda olduğu için öncelikli oluyor. Bu sebepten ilk koordinatörünüz onun önceliği var demiştir.
Evet hocam branşı ne olursa olsun kadrosunun bulunduğu okula sertifikası olan önceliklidir diyor pek çok il BTR . Ancak ben doğru olduğunu düşünmüyorum. Koskoca emek verilerek alınan bir diploma var orjinal bilişim öğretmeni var elinde . Ama sen napıyorsun 180 saatlik sertifikası olan branşı müzik resim beden İngilizce her ne ise olan çakma bt öğretmenine görev veriyorsun . Emeğimize yazık valla yazık

A okulunda kadrolu Beden Eğitimi öğretmeni Btr sertifikasıyla kendi okuluna başvurursa 1.öncelik onun,

B okulunda Bilgisayar öğretmeni ile beraber az önceki A okulundaki Beden E. öğretmeni C okuluna başvurursa öncelik Bilgisayar öğretmeninin.

Maalesef öncelik kadro, sonra bilgisayar öğretmeni, sonra hizmet puanı, yüksek lisans vs.şekilden gidiyor..

Maalesef 1 yil bunun mücadelesini verdim aynı durumda ben de bir beden eğitimci ile öncelik sıkıntısı yaşamıştım.
Kadro öncelikli diyen arkadaşlara su örneği vermek isterim. Okulumda arapça öğretmeni yoktu din kültürü olmasına rağmen öncelik kadro denmedi yıllarca okula başka okuldan arapcaci geldi, asıl olan kadro değil DİPLOMAdir.
Bu görevlendirmede de öncelik diploma sahibinindir çünkü sertifika diploma yerine geçmez.
BTR tereddut edilen hususlarda " BTR görevi bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülur ihtiyacın karşılanmamasi durumunda sırasıyla ...." diye devam eder. Bu sıralamada ortalarda sertifika maddesi vardır.
Yani hiçbir zaman sertifika alan öncelikli olamaz.
Bunu yapan il koordinatörü kendi bransina ihanet ediyordur.

Maalesef 1 yil bunun mücadelesini verdim aynı durumda ben de bir beden eğitimci ile öncelik sıkıntısı yaşamıştım.
Kadro öncelikli diyen arkadaşlara su örneği vermek isterim. Okulumda arapça öğretmeni yoktu din kültürü olmasına rağmen öncelik kadro denmedi yıllarca okula başka okuldan arapcaci geldi, asıl olan kadro değil DİPLOMAdir.
Bu görevlendirmede de öncelik diploma sahibinindir çünkü sertifika diploma yerine geçmez.
BTR tereddut edilen hususlarda " BTR görevi bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülur ihtiyacın karşılanmamasi durumunda sırasıyla ...." diye devam eder. Bu sıralamada ortalarda sertifika maddesi vardır.
Yani hiçbir zaman sertifika alan öncelikli olamaz.
Bunu yapan il koordinatörü kendi bransina ihanet ediyordur.
Branşı BT ise...

A okulundaki BT öğretmeni ile B okulundaki BT öğretmeni B okulunun BTR öğretmenliğini isterse ne olur deyip kuyuya bir taş da ben atayım :)

saçmalık hocam başka bir şey değil

valla yazık ya o kadar emeğe yani var ya bıktım bu bölümden de derdinde de yav bizi düz memur yapsınlar kurtulak gerçekten hayattan soğudum

Arkadaşlar yapmayın her halükarda btr görevini öncelikle bilişim öğretmeni yürütür , uygulama yada taamüllerden ziyade yönetmelik bağlar

Arkadaşlar yapmayın her halükarda btr görevini öncelikle bilişim öğretmeni yürütür , uygulama yada taamüllerden ziyade yönetmelik bağlar
Adamlar o yönetmenliğe göre tam tersini savunuyor ve uyguluyor hocam . Anlattığınız karşıdakinin anladığı kadar malesef . Yazıdan bu sonucu çıkarıyorlarmış

Arkadaşlar yazı net.
Madde 4- Fatih Projesi BT Rehberliği görevi, bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür. Bilişim teknolojileri öğretmeni bulunmaması veya rehberlik ihtiyacının mevcut bilişim teknolojileri öğretmeni/öğretmenleri tarafından karşılanamaması durumunda kendi branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden; a) Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar, b) “Fatih Projesi Eğitmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6 (altı) ay süre ile yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler, c) Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler, d) Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler, e) Fatih Projesi kapsamında yürütülen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde eğitim görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler, f) “Bilişim Teknolojileri Rehberliği Kursu” nu başarı ile tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi BT rehberliği görevini yürütebilirler.

Yazı net.
Madde 4- Fatih Projesi BT Rehberliği görevi, bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür. Bilişim teknolojileri öğretmeni bulunmaması veya rehberlik ihtiyacının mevcut bilişim teknolojileri öğretmeni/öğretmenleri tarafından karşılanamaması durumunda kendi branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden; a) Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar, b) “Fatih Projesi Eğitmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6 (altı) ay süre ile yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler, c) Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler, d) Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler, e) Fatih Projesi kapsamında yürütülen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde eğitim görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler, f) “Bilişim Teknolojileri Rehberliği Kursu” nu başarı ile tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi BT rehberliği görevini yürütebilirler.

Yazı net.
Hocam sizinle aynı şeyi savunuyorum . Ben de bu maddeyi gösterdim . Bana 8. Maddeyi gösteriyor .derdimi anlatamadım anlamak istemediler daha doğrusu . Uğraşmaktan yoruldum . 8 . Maddeyi de aşağı ekliyorum. Bakanlıktan bu konu ile ilgili görüş isteyen arkadaşlar oldu mu
8. Fatih Projesi BT Rehberliği görevlendirmelerinde öğretmenin öncelikli olarak kendi okulunda görev alması esastır. Kendi okulu boş kalırken başka bir okula görevlendirme yapılmayacaktır. Okulda görevlendirme şartlarını taşıyan birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda, okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde aynı ilçede ihtiyaç olan başka okullara görevlendirme yapılabilecektir.
kendi okulunda görev almalıdır diyerek belgesi olanı yapıyorlar

Geri