BTR görevlendirmesi..

Kodla Büyü

özygt

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar...

Merhaba arkadaşlar kadrom bir ortaokulda ve 14 saat bilişim dersi var okulumda. Anadolu lisesine btr görevlendirmesi istedim. Sorunum şu kendi okulumdaki 14 saat bty dersi okulumdaki müzik öğretmeni ve görsel sanatlar öğretmenine paylaştırıldı. Okul müdürünün beni okulda istememesinden dolayı . Okul müdürüne sözle böle bir şey yapılamayacağını söyledim. Bana da 4 saat imam hatip lisesindeki derslere girmem söylendi. Ama ortada görevlendirme yazısı filan görmedim. Bu durumda ne yapabilirim okulumda bana karşı resmen mobing yapılmakta. Bu durumda ne yapmalıyım hakkımı ararken nasıl bir yol izlemeliyim.

2.Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra
kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli
veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi
branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi
yürüteceklerdir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir
öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen
öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği
okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi
verilmeyecektir.

hocam bu yazıyı göstermeniz yeterli olur.

Ekli dosyalar

• BT_Rehberligi_tereddut_edilen_hususlar.rar
    104.4 KB · Görüntüleme: 43
Ben olsam müdürle açık açık konuşurdum. Sizin okula uğramam sadece imam hatipteki 4 saat derse girerim bunun haricinde yüz yüze ders yapmam.. Geri kalan günlerde Anadolu Lisesinde BTR görevimi yaparım.. Bu sayede ne ben sizi ne de siz beni görürsünüz der çıkar giderdim.. Zamanında öyle yaptığım oldu. Kafam çok rahattı inan. Ortam sıkıntılıysa bence durmana gerek yok öğretmenim..

Hocam okula dilekçe yaz. Şu şu maddeye göre benim branşımın dersini başkasına veremessiniz diye. Ondan sonra gelen cevabı alıp ilçe milli eğitime yaz. Eğer olumsuz cevap gelirse ilçe milli eğitimin cevabıyla il milli eğitim müdürlüğüne yaz. Ben bu kadar bekleyemem dersen, o zaman BİMER'e hemen şikayet et. 3 gün içinde dönüyorlar. Ama idareyle bağlarının bütün bütün kopmasına sebep olabilir.

Bütün bağlar kopuk zaten. Yazıyı da gösterdim buna rağmen dersleri başka branştaki öğretmenlere dağıttı ama imam hatipte ders var dediler 4 saat görenlerime yazısı hiç bişey göstermediler.

Müdürünüz açık açık yönetmeliği ihlal etmiş. Durumu ilçe milli eğitim müdürü ile görüşün.

hocam ilgili yönetmeliği alın ve il formatörü ilçe mem ildeyseniz il milli eğitim müdürüyle konuşun.olay il-ilçe olarak nerede gerçekleşti

Sayın Hocam idare yanlış yapmış uğraşırsan haklı çıkarsın fakat ''dengem'' isimli arkadaşın dediği gibi diğer okula gitsen daha huzurlu olursun gibi görünüyor ancak BTR olarak görevlendirildiğin okulda derse girebilmek için ilçe mem den bir ders onayı almaları şart çünkü hem resmi açıdan kendini sağlama almış olursun hem de onay olmadan E-okul'da pasif kullanıcı olursun not falan giremezsin.

Geri