BTR Görevlendirmesi Verilmiyor..

Kodla Büyü

mkaratayy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çalıştığım okul 2500 öğrencisi olan bir okul. her sınıfta bilgisayar, dev ekran plazma tv, internet ve merkezi görüntü(kamerayla çekim yapıp canlı olarak sınıflara izletme olayı) var. yaklaşık 60 tane pc var. Fakat Bt sınıfımız yok. 2-3 kere bt sınıfı ekipmanı gelmiş okul inşaat halindeyken o yüzden kurulamamış. gelen ekipmanı da farklı okukllara yönlendirmişler. Şimdiye kadar formatörlükte sıkıntı yoktu. BTR ile sizin bt sınıfınız yok diye başvuruyu reddetiler. okulumuzdan normal şartlarda 4 tane rahat bt sınıfı çıkar. Sizce çok saçma bir durum değil mi arkadaşlar. Ek ders sıkıntım yok aslında 44 saat ders var iki bilişimciyiz. Dİğer hoca 15 saat istiyor. 29 gireceğim ama . ben BTR görevlendirmesini istiyordum. o yüzden moralim bozuldu.

daha ne istiyosunuz hocam ben onu anlamadım 29 saat dersiniz var milllet ders ders die kırılıyo gir çık dersine takıl kafana göre ya :scared:

hocam 29 saat dersle 18 saat ekders alıyorsun zaten. BTR olsan yine 18 alacaksın ve 29 saat derse yine gireceksin. bu durumda neden BTR olmak istiyorsun. dersler zaten ikinize 29 ve 15 olarak atanmıştır bu saatten sonra ders iadesi yapmazlar.

Maalesef ki genelgede böyle bir sıkıntı var. Dediğiniz gibi okuldaki BT ekipmanları 2-3 bt sınıfı eder ve iş yoğunluğu(ihtiyaç) daha çok olmasına rağmen genelge BT sınıfı olması gerekiyor diyor görevlendirme için.

ne güzel dersin var diyen arkadaşlar..

o ders labaratuvar olmadan ne kadar verimli olur..

sevgili hocalarım iyi güzel diyorsunuz. 18 saat ek dersi öyle ya da böyle alacağım problem o değil. ben az derse girerek bt rehberliği istiyorum. çünkü okulda o kadar çok ekipman var ki. illaki problem olacak. idarem de saolsun bugüne kadar çok iyi davrandılar. problem olunca ben yok yapmam diyemeceğim. 29 saat derse girerek yine bu işlerle uğraşacağım için BTR istiyorum.

mkaratayy' Alıntı:
sevgili hocalarım iyi güzel diyorsunuz. 18 saat ek dersi öyle ya da böyle alacağım problem o değil. ben az derse girerek bt rehberliği istiyorum. çünkü okulda o kadar çok ekipman var ki. illaki problem olacak. idarem de saolsun bugüne kadar çok iyi davrandılar. problem olunca ben yok yapmam diyemeceğim. 29 saat derse girerek yine bu işlerle uğraşacağım için BTR istiyorum.

O halde iş idarenizde bitiyor.
Açın bt sınıfını bende işlerinizi yapayım diyeceksiniz.

wertyu6' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:

evet hocam bu konuda haklısınız. bu dönem geçti idare edeceğim biraz. ikinci döneme bir çözüm bulmazlarsa işlerini savsaklayacağım. ben gelmeden önce her gün bilgisayarcı bu okuldaymış. kendileri söylüyorlar. benden sonra hiç uğramadı bilgisayarcı. 3 yıldır bu okuldayım. Hakkımızda hayırlısı bakalm

hocam bt sınıfı olmadan ders işlemek hem mantıksız hem de zor değil mi birde 29 saat ... İlginç sınıf çoktan yapılmış olmalıydı

karinca_52' Alıntı:
hocam bt sınıfı olmadan ders işlemek hem mantıksız hem de zor değil mi birde 29 saat ... İlginç sınıf çoktan yapılmış olmalıydı
kesinlikle haklısınızz hocam. çok zor oluyor bizim için. Böyle donanımlı ve büyük bir okulda bt sınıfı nasıl kurulmuyor hayret verici bir durum.

29 saat ders olması çok güzel fakat bt sınıfsız ders işlemek gerçekten sıkıcı. durumu dilekçeyle bildirseniz bilgisayar projeksiyon sayıları vs. bir faydası olur mu ki

mkaratayy' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:

evet hocam bu konuda haklısınız. bu dönem geçti idare edeceğim biraz. ikinci döneme bir çözüm bulmazlarsa işlerini savsaklayacağım. ben gelmeden önce her gün bilgisayarcı bu okuldaymış. kendileri söylüyorlar. benden sonra hiç uğramadı bilgisayarcı. 3 yıldır bu okuldayım. Hakkımızda hayırlısı bakalm
Her zaman söylüyorum. full ek ders bt öğretmeninin doğal hakkı olmalıdır. Görevlendirmeyle verilmemelidir. Aynı zamanda MEB'in bu branşa tam anlamıyla bir çözüm bulabileceğine de ben inanmıyorum.

Arkadaşımızın dersleri tamam olsa da arkadaşımız hatır yüzünden bazı işlere bakmak zorunda kalacaktır. Fakat bu kadar çok dersin üzerine bir de fahri görevler arkadaşımızı yıpratacaktır. Şu an ben de aşağı yukarı aynı durumdayım. Benim 29 saat değil ama, ben idari işlere yardım ediyorum şu an bu problem değil fakat sınıflara artık destek vermiyorum. Bu yüzden de bazı arkadaşların da beni hor görmesinden de çekiniyorum.

Kısacası durumumuzu anlayan yok.

hocam btr işine hiç bulaşmayın o 44 saate girmek zorundasınız zaten, en iyimser ihtimalle arkadaşın 21 sen 23 saate girersin 7 saat için o kadar göreve değer mi...

kardeş bu sistemin var yaa allah belasını versin böyle saçma uygulama mı olur. bizim ısparta da yıllardır formatörlük diye birşey yok yazı gelsin öyle dediler yazı geldi yine tıkyok ne halt yiyor bu adamlar anlamış değilim

melobady' Alıntı:
kardeş bu sistemin var yaa allah belasını versin böyle saçma uygulama mı olur. bizim ısparta da yıllardır formatörlük diye birşey yok yazı gelsin öyle dediler yazı geldi yine tıkyok ne halt yiyor bu adamlar anlamış değilim

bayram kardeşim senin durum iyice beter Allah sabır versin..

sanalomer' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:

Her zaman söylüyorum. full ek ders bt öğretmeninin doğal hakkı olmalıdır. Görevlendirmeyle verilmemelidir. Aynı zamanda MEB'in bu branşa tam anlamıyla bir çözüm bulabileceğine de ben inanmıyorum.

Arkadaşımızın dersleri tamam olsa da arkadaşımız hatır yüzünden bazı işlere bakmak zorunda kalacaktır. Fakat bu kadar çok dersin üzerine bir de fahri görevler arkadaşımızı yıpratacaktır. Şu an ben de aşağı yukarı aynı durumdayım. Benim 29 saat değil ama, ben idari işlere yardım ediyorum şu an bu problem değil fakat sınıflara artık destek vermiyorum. Bu yüzden de bazı arkadaşların da beni hor görmesinden de çekiniyorum.

Kısacası durumumuzu anlayan yok.

:++:

Hocam sen derisne sarıl. Bak herkes aman nasıl olsa formatörlük var ders olmasa da olur, az olsa daha iyi olur diyordu önceden. Dersleri bi azalttılar normlar düşmeye başladı. Boşver sen rehberliği dersini yap, çık git. Yoksa ileride yine kafamızı çok vuracağız biz.

hocam bıkac sorum olucak ıkı bt ogretmenı var bt sınıfı yok ama 44 saat bt dersımı var garıp

ıkıncı konu 29 15 olayı buda garıp esıt dagıtılır yada 21 ı dıger ogretmene verılır kalanı sız alırsınız duzgunu budur mudurunuz acısından sıkıntı cıkabılır

sınıf ogretmenlerının basvuru yapamasının sebebı ders yuklerının 30 olmasıdır sızın 29 saat dersınızın olması ve basvurunuz kabul olsa bıle 1 saat ıcın mı btro olucaksınız

baska okulda (FATIH gelen) gorevlendırılmek ıstemenız durumunda cıkıcaktır zaten dıye dusunuyorum ama her halukarda 29 saat dersınız varsa sızı gorevlendıremezler ama 15 saat gıren arkadas gırevlendırılebılır

mfacil' Alıntı:
hocam bıkac sorum olucak ıkı bt ogretmenı var bt sınıfı yok ama 44 saat bt dersımı var garıp

ıkıncı konu 29 15 olayı buda garıp esıt dagıtılır yada 21 ı dıger ogretmene verılır kalanı sız alırsınız duzgunu budur mudurunuz acısından sıkıntı cıkabılır

sınıf ogretmenlerının basvuru yapamasının sebebı ders yuklerının 30 olmasıdır sızın 29 saat dersınızın olması ve basvurunuz kabul olsa bıle 1 saat ıcın mı btro olucaksınız

baska okulda (FATIH gelen) gorevlendırılmek ıstemenız durumunda cıkıcaktır zaten dıye dusunuyorum ama her halukarda 29 saat dersınız varsa sızı gorevlendıremezler ama 15 saat gıren arkadas gırevlendırılebılır

--şimdi hocam şube sayımız çok fazla 5. sınıflar hep bilişim seçtiler 44 saat buradan geliyor. bt sınıfı iki kez gelmiş ama okulun binası o sırada yenilendiği için başka okullara kaydırmışlar o ekipmanları. sonrada malumunuz bt sınıfları durduruldu. bu birinci sorunuzun cevabı.
--29 15 olayına gelinde diğer öğretmen arkadaş kendisi çok az ders istiyor, olabildiğince az. eğer bt rehberliği olsa tam ters verilecek idare benden daha fazla yararlanmak istiyor. ozaman 15 girip kalan 15 i btr olarak devam edecektim.
--üçüncü sorunuza gelince Fatih gelen bi liseye istesem görevlendirmem olur. ama okulumu ve idaremi çok seviyorum, farklı bir ortama karışmak istemiyorum. hiç bilmediğim bir ortam ve hiç bilmediğim bir idare. düşünmek bile beni geriyor. 15 saat tamamlamaya geldiğimi onlara izah edemeyebilirim. büyük ihtimalle o 15 saat olur 25 saat.

mkaratayy' Alıntı:
mfacil' Alıntı:

--şimdi hocam şube sayımız çok fazla 5. sınıflar hep bilişim seçtiler 44 saat buradan geliyor. bt sınıfı iki kez gelmiş ama okulun binası o sırada yenilendiği için başka okullara kaydırmışlar o ekipmanları. sonrada malumunuz bt sınıfları durduruldu. bu birinci sorunuzun cevabı.
--29 15 olayına gelinde diğer öğretmen arkadaş kendisi çok az ders istiyor, olabildiğince az. eğer bt rehberliği olsa tam ters verilecek idare benden daha fazla yararlanmak istiyor. ozaman 15 girip kalan 15 i btr olarak devam edecektim.
--üçüncü sorunuza gelince Fatih gelen bi liseye istesem görevlendirmem olur. ama okulumu ve idaremi çok seviyorum, farklı bir ortama karışmak istemiyorum. hiç bilmediğim bir ortam ve hiç bilmediğim bir idare. düşünmek bile beni geriyor. 15 saat tamamlamaya geldiğimi onlara izah edemeyebilirim. büyük ihtimalle o 15 saat olur 25 saat.
meslekte 6. yilim, 8 tane farkli kurumda gorev yaptim, yarisi kadrolu yarisi gorevlendirme. Nacizane tavsiyem sudur ki farkli okullarda gorev almaktan cekinmeyin, size fazlasiyla yarari olur.

Benimde bir sorum olacak...
Benim okulda bt sınıfında 15 bilgisayar vardı.Sene başında derslik sıkıntısından dolayı sınıfım kütüphaneyle birleştirildi ve şimdi 10 bilgisayarlı bt sınıfı+kütüphane oldu.Şimdilik ilimizde btr hakkında bir gelişme yok ama ileride bizim okula btr öğretmenliği verirler mi?Ayrıca okulda 2. kademeye ders olmadığı için(5. sınıflar seçmediler.6-7-8lerdede seçilmedi).2. ve 3. sınıfların seçmeli dersleri adı altında bilgisayar derslerine giriyorum(sırf 6 saati doldurmak için).Yani kendi okulumda dersim yok gibi birşey ama formatörüm...ilerideki durumumu merak ediyorum...Bir fikri olan var mı?

hocam ilçeye 10+1 e döndürdüğünüze dair bilgi vermeyin hiç birşey olmaz. onların kayıtlarında 15+1 gözüküyordur o. zaten bazı okullar bt sınıflarını tamamen dağıttı fakat ilçeye birdirmedikleri için ilçede bt sınıfı var gözüküyor onlarda sıkıntı yok. sizde öyle yapın. ilerdi ki durumun için endişelenme btr görevlendirmesi yapılır. hiç dersin olmasın daha iyi zaten 30 saatin tamamını btr olarak geçirirsin.

Cevabınız için teşekkürler hocam.
Benim de bt sınıfımı tamamen kaldıracaklardı; kütüphaneyle birleşme fikrini ben verdim ve kütüphaneyi sınıf yaptılar.Hayırlısı diyelim artık...

Geri