Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR Görevlendirmesi Verilmiyor..

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında mkaratayy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mkaratayy

mkaratayy Seçkin Üye Seçkin Üye

Çalıştığım okul 2500 öğrencisi olan bir okul. her sınıfta bilgisayar, dev ekran plazma tv, internet ve merkezi görüntü(kamerayla çekim yapıp canlı olarak sınıflara izletme olayı) var. yaklaşık 60 tane pc var. Fakat Bt sınıfımız yok. 2-3 kere bt sınıfı ekipmanı gelmiş okul inşaat halindeyken o yüzden kurulamamış. gelen ekipmanı da farklı okukllara yönlendirmişler. Şimdiye kadar formatörlükte sıkıntı yoktu. BTR ile sizin bt sınıfınız yok diye başvuruyu reddetiler. okulumuzdan normal şartlarda 4 tane rahat bt sınıfı çıkar. Sizce çok saçma bir durum değil mi arkadaşlar. Ek ders sıkıntım yok aslında 44 saat ders var iki bilişimciyiz. Dİğer hoca 15 saat istiyor. 29 gireceğim ama . ben BTR görevlendirmesini istiyordum. o yüzden moralim bozuldu.

2. kerasus

kerasus Aktif Üye

daha ne istiyosunuz hocam ben onu anlamadım 29 saat dersiniz var milllet ders ders die kırılıyo gir çık dersine takıl kafana göre ya :scared:

3. denizlerb

denizlerb Süper Üye Süper Üye

hocam 29 saat dersle 18 saat ekders alıyorsun zaten. BTR olsan yine 18 alacaksın ve 29 saat derse yine gireceksin. bu durumda neden BTR olmak istiyorsun. dersler zaten ikinize 29 ve 15 olarak atanmıştır bu saatten sonra ders iadesi yapmazlar.

4. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Maalesef ki genelgede böyle bir sıkıntı var. Dediğiniz gibi okuldaki BT ekipmanları 2-3 bt sınıfı eder ve iş yoğunluğu(ihtiyaç) daha çok olmasına rağmen genelge BT sınıfı olması gerekiyor diyor görevlendirme için.

5. branta

branta Seçkin Üye Seçkin Üye

ne güzel dersin var diyen arkadaşlar..

o ders labaratuvar olmadan ne kadar verimli olur..

6. mkaratayy

sevgili hocalarım iyi güzel diyorsunuz. 18 saat ek dersi öyle ya da böyle alacağım problem o değil. ben az derse girerek bt rehberliği istiyorum. çünkü okulda o kadar çok ekipman var ki. illaki problem olacak. idarem de saolsun bugüne kadar çok iyi davrandılar. problem olunca ben yok yapmam diyemeceğim. 29 saat derse girerek yine bu işlerle uğraşacağım için BTR istiyorum.

7. wertyu6

wertyu6 Süper Üye Süper Üye

O halde iş idarenizde bitiyor.
    Açın bt sınıfını bende işlerinizi yapayım diyeceksiniz.

8. lion26

lion26 Süper Üye Süper Üye

ders varken btr ile başka şeylerle ne işin var ya

9. mkaratayy

evet hocam bu konuda haklısınız. bu dönem geçti idare edeceğim biraz. ikinci döneme bir çözüm bulmazlarsa işlerini savsaklayacağım. ben gelmeden önce her gün bilgisayarcı bu okuldaymış. kendileri söylüyorlar. benden sonra hiç uğramadı bilgisayarcı. 3 yıldır bu okuldayım. Hakkımızda hayırlısı bakalm

10. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam bt sınıfı olmadan ders işlemek hem mantıksız hem de zor değil mi birde 29 saat ... İlginç sınıf çoktan yapılmış olmalıydı

11. mkaratayy

kesinlikle haklısınızz hocam. çok zor oluyor bizim için. Böyle donanımlı ve büyük bir okulda bt sınıfı nasıl kurulmuyor hayret verici bir durum.

12. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

29 saat ders olması çok güzel fakat bt sınıfsız ders işlemek gerçekten sıkıcı. durumu dilekçeyle bildirseniz bilgisayar projeksiyon sayıları vs. bir faydası olur mu ki

13. sanalomer

sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

Her zaman söylüyorum. full ek ders bt öğretmeninin doğal hakkı olmalıdır. Görevlendirmeyle verilmemelidir. Aynı zamanda MEB'in bu branşa tam anlamıyla bir çözüm bulabileceğine de ben inanmıyorum.

Arkadaşımızın dersleri tamam olsa da arkadaşımız hatır yüzünden bazı işlere bakmak zorunda kalacaktır. Fakat bu kadar çok dersin üzerine bir de fahri görevler arkadaşımızı yıpratacaktır. Şu an ben de aşağı yukarı aynı durumdayım. Benim 29 saat değil ama, ben idari işlere yardım ediyorum şu an bu problem değil fakat sınıflara artık destek vermiyorum. Bu yüzden de bazı arkadaşların da beni hor görmesinden de çekiniyorum.

Kısacası durumumuzu anlayan yok.

14. niyatovic

niyatovic Site Gezgini

hocam btr işine hiç bulaşmayın o 44 saate girmek zorundasınız zaten, en iyimser ihtimalle arkadaşın 21 sen 23 saate girersin 7 saat için o kadar göreve değer mi...

15. melobady

melobady Seçkin Üye Seçkin Üye

kardeş bu sistemin var yaa allah belasını versin böyle saçma uygulama mı olur. bizim ısparta da yıllardır formatörlük diye birşey yok yazı gelsin öyle dediler yazı geldi yine tıkyok ne halt yiyor bu adamlar anlamış değilim

16. mkaratayy

bayram kardeşim senin durum iyice beter Allah sabır versin..

17. mkaratayy

:++:

18. usare

usare Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam sen derisne sarıl. Bak herkes aman nasıl olsa formatörlük var ders olmasa da olur, az olsa daha iyi olur diyordu önceden. Dersleri bi azalttılar normlar düşmeye başladı. Boşver sen rehberliği dersini yap, çık git. Yoksa ileride yine kafamızı çok vuracağız biz.

19. mfacil

mfacil Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bıkac sorum olucak ıkı bt ogretmenı var bt sınıfı yok ama 44 saat bt dersımı var garıp

ıkıncı konu 29 15 olayı buda garıp esıt dagıtılır yada 21 ı dıger ogretmene verılır kalanı sız alırsınız duzgunu budur mudurunuz acısından sıkıntı cıkabılır

sınıf ogretmenlerının basvuru yapamasının sebebı ders yuklerının 30 olmasıdır sızın 29 saat dersınızın olması ve basvurunuz kabul olsa bıle 1 saat ıcın mı btro olucaksınız

baska okulda (FATIH gelen) gorevlendırılmek ıstemenız durumunda cıkıcaktır zaten dıye dusunuyorum ama her halukarda 29 saat dersınız varsa sızı gorevlendıremezler ama 15 saat gıren arkadas gırevlendırılebılır

20. anadolu_bote

anadolu_bote Aktif Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal