BTR Görevlendirmesi Üzerine Başka Okulda Ders Görevi

Kodla Büyü

mahonyhacettepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Valilik oluru ile BTR görevlendirmem yapılmıştı bu ayın başlarında. İstanbuldayım. Şimdi ilçedeki başka bir okula kaymakamlık oluru ile 15 saati tamamlayamadığım için görevlendirme vermişler. (ders görevi) Üstelik o okulun BTR öğretmeni var. Ben kendi okulumda 5 gün görevliyim. Neye dayanarak vermişler? Fikri olan var mı? 15 saat tamamlamak yeterli mi 21 saate kadar verilebilir mi ve hangi yazıya dayanarak?

btr öğretmeni 15 saati tamamlamak zorunda değil. kendi okulundaki derslere girer kalan zamanda btr görevini yapar. hatalı bir görevlendirme olmuş.

Valilik oluru ile BTR görevlendirmem yapılmıştı bu ayın başlarında. İstanbuldayım. Şimdi ilçedeki başka bir okula kaymakamlık oluru ile 15 saati tamamlayamadığım için görevlendirme vermişler. (ders görevi) Üstelik o okulun BTR öğretmeni var. Ben kendi okulumda 5 gün görevliyim. Neye dayanarak vermişler? Fikri olan var mı? 15 saat tamamlamak yeterli mi 21 saate kadar verilebilir mi ve hangi yazıya dayanarak?
Hem de gittiğiniz okulda BTR var. Merak ettim şimdi. İlçe mem ile aranızda yaşanan herhangi bir olay var mı? Kaymakam Beyin durumdan haberi bile yoktur. İlgili resmi yazıları ilgi tutarak sal dilekçeyi karışsın ortalık derim hocam. Çekil kenara keyifle izle ondan sonra.

Bu duruma yüzlerce kez yazıldı.. BTR olacak kişi kendi okulunda kaç saat ders varsa ona girer kalan zamanda BTR görevini yapar diye.. Ders saati hesabında maaş karşılığı aranmaz diye... Bunu idarecilere il koordinatörleri güzel bir şekilde anlatmalı.. BTR olayındaki amaç Fatih Projesinin sağlıklı olarak yürütülmesi.. Dersle alakası yok.. Çok fazla ders yükü olana BTR görevi zaten verilmiyor ancak sonradan hatır gönül işiyle ders veriliyor bu hoş bir durum değil. BTR işine de ters..

Mersin Erdimli'de de aynı durum var , 15 saati dolduramayan tüm btr lere ders tamamlama görevi verdiler.

acaba o derse gitmezseniz ne olur? bence bişey olmaz çünkü yazı açık mersin deyince :) mersin sıkıntı ya

BTR yım. İl görevlendirilmesi üzerine kaymakamlık internet cafe denetimi için görevlendirme çıkardı. Ne yapabilirim?

Yeğitekten görüş yazısı istedik geçen yıllarda. İlçede diğer okullarda ihtiyaç varsa tüm btrlere 21 saate kadar verilir, kalan zamanda btr yapılır şeklinde cevap aldık. O zamandan beri bizim ilçede tüm okullardaki bilişim dersleri btrlere dağıtılıyor normal öğretmen gibi. Kalan zamanlarda btr yapılıyor.

Hem de gittiğiniz okulda BTR var. Merak ettim şimdi. İlçe mem ile aranızda yaşanan herhangi bir olay var mı? Kaymakam Beyin durumdan haberi bile yoktur. İlgili resmi yazıları ilgi tutarak sal dilekçeyi karışsın ortalık derim hocam. Çekil kenara keyifle izle ondan sonra.
O okulun btrsi bir de 21 saati doldurmuyorsa tadından yenmez :D

Hocam bu durumu eşim de yaşamıştı.Ekte gönderdiğim bakanlığın 27/12/2012 tarihli yazısını bir çok öğretmen ve idareciler bilmiyor ve sorunlar yaşanııyor.Bu yazının 2. maddesinin 3.bendinde il/ilçede ders ihtiyacı varsa iders tamamlama görevi öncelikle BTR görevi bulunmayan öğretmene verilir diyor, olmması durumunda mecburen BTR ye verilecek yani bölge normundan bahsediyor. Sizden başka bilişim branşında BTR varsa hizmet puanına göre gidersiniz.Bu yazı sorununuzu çözer.

Ekli dosyalar

• BTR_esaslartereddüt.pdf
    116.5 KB · Görüntüleme: 95

Aynı durumdayız malesef İstanbul

O okulun btrsi bir de 21 saati doldurmuyorsa tadından yenmez :D
Aynen hocam. Ayrıca 21 saati dolduruyor olsa da ona vermeleri gerekir hocam. Ne yaptı o arkadaş 21 saatten fazla ders istemiyorum diye dilekçe mi verdi? BTR görevini nasıl istediki o zaman? Ben tekrar yazıyorum. Kaymakam beyin durumdan haberi yoktur.

Aynen hocam. Ayrıca 21 saati dolduruyor olsa da ona vermeleri gerekir hocam. Ne yaptı o arkadaş 21 saatten fazla ders istemiyorum diye dilekçe mi verdi? BTR görevini nasıl istediki o zaman? Ben tekrar yazıyorum. Kaymakam beyin durumdan haberi yoktur.
hocam kaymakamlar önüne gelen amirlerin uygun diye yolladığı neredeyse bütün yazıları onaylarlar btr nin veya polislerin veya diğer kamu görevlilerinin tümünün görev şartlarını nöbete vardiya ya ne zaman gidip geleceklerini onlar bilmez sıralı amirleri bilir ona göre görevlendirme hazırlarlar ama yönetmeliğe uygun ama değil kaymakamlıktan imzayı kaptılar mı size sadece kaymakamın imzası var der geçerler mahkemeye bile verseniz birşey elde etmezsiniz (belki maddeleri mahkemede sunarak iptal ettirirsiniz o kadar- görevlendirmeyi hazırlayana kaymakamlık onayladığı için hiç birşey olmaz velevki kaymakamlık soruşturma açtı sehven diye birşey var hemen arkasına saklanırlar) o yüzden kendi adaletinizi kendiniz sağlayacaksınız bu tür durumlarda iftira tuzak dayak suç üstü Allah ne verdiyse..............

hocam kaymakamlar önüne gelen amirlerin uygun diye yolladığı neredeyse bütün yazıları onaylarlar btr nin veya polislerin veya diğer kamu görevlilerinin tümünün görev şartlarını nöbete vardiya ya ne zaman gidip geleceklerini onlar bilmez sıralı amirleri bilir ona göre görevlendirme hazırlarlar ama yönetmeliğe uygun ama değil kaymakamlıktan imzayı kaptılar mı size sadece kaymakamın imzası var der geçerler mahkemeye bile verseniz birşey elde etmezsiniz (belki maddeleri mahkemede sunarak iptal ettirirsiniz o kadar- görevlendirmeyi hazırlayana kaymakamlık onayladığı için hiç birşey olmaz velevki kaymakamlık soruşturma açtı sehven diye birşey var hemen arkasına saklanırlar) o yüzden kendi adaletinizi kendiniz sağlayacaksınız bu tür durumlarda iftira tuzak dayak suç üstü Allah ne verdiyse..............
Hocam, kaymakam beyin ya da vali beyin durumdan haberi olması yeterli. Sonrasını ilçe düşünsün. Bizim burada normal öğretmen görevlendirmesinde şikayet oldu. Vali bey bütün görevlendirmeleri hafta ortasında iptal etti. Velhasıl durumdan rahatsızlık varsa burada hala dert yanılmasına gerek yok. En kötü ihtimalle ilgili btr maddelerini ekleyerek bu ikinci görevlendirmeyi de ilgi tutarak görevin gereklerini yerine getiremeyeceğimi bildirerek btr görevini bırakmak istediğimi belirtir dilekçe yazardım. Biz hep ne şiş yansın ne kebap yansın anlayışındayız. Hep ondan oluyor. Bütün mesele bu. Eğer rahatsızlık varsa bu iş her türlü çözülür.

Hocam, ben btr görevimi neden bırakayım ki? Kafalarına göre yazmışlar 26 saat bt dersi var btr teklif formuna 6 saat Üstünel bir de ücretli almışlar. Şikayet edicem yol gösterin ben yine 15 saatimi doldururum sıkıntı yok ama o öğretmenin en azından btr görevi iptal olsun. Yeğitek 2015 yazısının 3. Maddesinde açık açık yazıyor. 21 saatten fazla dersi olana kendi okulu dışında btr görevi verilmez diye. Ama verilmiş çünkü 6 saat göstermiş. Şikayeti nereye ve nasıl yapmalıyım? Kaymakamlığa mı? Valiliğe mi? Cimere mi? Yoksa okula dilekçe yeterli mi?
Hocam, kaymakam beyin ya da vali beyin durumdan haberi olması yeterli. Sonrasını ilçe düşünsün. Bizim burada normal öğretmen görevlendirmesinde şikayet oldu. Vali bey bütün görevlendirmeleri hafta ortasında iptal etti. Velhasıl durumdan rahatsızlık varsa burada hala dert yanılmasına gerek yok. En kötü ihtimalle ilgili btr maddelerini ekleyerek bu ikinci görevlendirmeyi de ilgi tutarak görevin gereklerini yerine getiremeyeceğimi bildirerek btr görevini bırakmak istediğimi belirtir dilekçe yazardım. Biz hep ne şiş yansın ne kebap yansın anlayışındayız. Hep ondan oluyor. Bütün mesele bu. Eğer rahatsızlık varsa bu iş her türlü çözülür.

26 saat bt dersi var btr teklif formuna 6 saat Üstünel bir de ücretli almışlar. Şikayet edicem yol gösterin ben yine 15 saatimi doldururum sıkıntı yok ama o öğretmenin en azından btr görevi iptal olsun. Yeğitek 2015 yazısının 3. Maddesinde açık açık yazıyor. 21 saatten fazla dersi olana kendi okulu dışında btr görevi verilmez diye. Ama verilmiş çünkü 6 saat göstermiş.

Bu yazdıklarınıza derdinizi anlatan dilekçeye dönüştürün. İlgi resmi yazıları ekleyip atıfta bulunarak yazın.

Sanırım makam atlamamak için okulunuza vermeniz gerekiyor(İlçe Milli Egitim Müdürlügüne gönderilmek üzere diye yazın)

Doğrudan kaymakamlığa yazılınca sıkıntı olur mu bilmiyorum. Kaymakamlık da dilekçeyi İlçe Milli Egitim Müdürlügüne sevkeder herhalde.

Hocam, ben btr görevimi neden bırakayım ki? Kafalarına göre yazmışlar 26 saat bt dersi var btr teklif formuna 6 saat Üstünel bir de ücretli almışlar. Şikayet edicem yol gösterin ben yine 15 saatimi doldururum sıkıntı yok ama o öğretmenin en azından btr görevi iptal olsun. Yeğitek 2015 yazısının 3. Maddesinde açık açık yazıyor. 21 saatten fazla dersi olana kendi okulu dışında btr görevi verilmez diye. Ama verilmiş çünkü 6 saat göstermiş. Şikayeti nereye ve nasıl yapmalıyım? Kaymakamlığa mı? Valiliğe mi? Cimere mi? Yoksa okula dilekçe yeterli mi?
Fark ettiyseniz "en kötü ihtimalle" yazıyor. Bu mesajım alıntıladığım mesaj üzerinden son zamanlarda açılan bu tip başlıklara genel bir cevap niteliğinde idi. Ki oradaki istifa isteği de alttan alta "Bakın ben görevden kaçmıyorum görevimi yapamamaktan çekindiğim için affımı istiyorum" mesajı içeriyor.

Size tavsiyemi ise daha

Dilekçeyi nasıl oluşturmanız gerektiğine gelince, benim yaklaşımım yukarıda en kötü ihtimalle istifa dediğim dilekçe de olduğu gibi net bir resmi dayanak bulamasam bile her zaman isteği makul nedenlere dayandırırım. Siz yukarıdakine benzer bir dili kullanarak ders saati görevinden affınızı isteye bilirsiniz. Kabul görmemesi halinde ki en kötü ihtimalden kastım buydu, o zaman BTR görevinden affınızı isteyebilirsiniz ya da durumu yukarıda @bbnet02 hocamızın bahsettiği gibi başka şekillerde değerlendirebilirsiniz.
Dilekçeyi okulunuza vermelisiniz. Silsile yoluyla gitmeli ki sonra kendi hatalarını size yüklemeye çalışmasınlar.

Şikayet sonraki iş hocam. Öncelikle tamamen gelişi güzel mi iş yapıldı yoksa kendilerince yorumladıkları resmi dayanakları var mı ona göre hareket etmek gerekir. Dilekçeyi verip verilecek cevaba göre hareket lazım. Örneğin; şuna benzer bir dilekçe ile başlanabilir.

Kod:
İlçemiz …….. okulunda bilişim teknolojileri öğretmeniyim …../…./ 2021 tarihli …. sayılı yazıya istinaden
 başvurum kabul edildi ve kendi okulumda …../…../2021 tarihinde valilik oluru ile Bilişim Teknolojileri Rehber
Öğretmeni olarak görevlendirildim. Mezkur görevin şartları gereği ve görevimi sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmem adına
 Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmem yapıldıktan sonra gerçekleştirilen, …. / …. / 2021
 tarihli olur ile tarafıma tebliğ edilmiş ders tamamlama görevinin iptalini talep ediyorum.

Bilgilerinize arz ederim.

Cümleler düşük, uzun ve anlatım bozukluğu içeriyor olabilir. Düzeltmekte fayda var. Ayrıca içinde bulunduğunuz durumu en iyi bilen sizsiniz. BTR görevlendirmesine aykırılığı ifade eden resmi yazı maddelerini, görevlendirildiğiniz okulda hali hazırda bir BTR öğretmeni olduğunu v.s. uygun bir dille tek tek ekleyerek durumu daha ayrıntılı açıklayabilirsiniz. Dilekçece stratejik davranmak değerlidir. Diyelim ki hiç bir şey elde edemediniz. BTR den de istifa etmek istemiyorsunuz. İlerde BTR görevinizdeki bir aksaklık nedeniyle size sıkıntı oluştu. Zamanında verdiğiniz dilekçenin sayı ve tarihini de ilgi tutarak gerçekleştirilen diğer görevlendirmenin görevinizi sağlıklı olarak gerçekleştirmenize engel olacağını daha önce belirttiğinizi ifade ederek cevaplarsınız. Benim usulüm bu. Her zaman resmi yazılarla konuşma taraftarıyım. Ne gerek var bir şey çıkmaz demem. En kötü ihtimalle geleceğe yatırım yaparım. Daha sonra şikayet etme durumum oluşunca "arz etsen düzeltilirdi", "söylenmedi ki düzeltelim" v.b. cümlelerin önünü kapatırım. Size ve bütün zümrelerime bunu tavsiye ederim.

BTR görevlendirmesine aykırılığı ifade eden resmi yazı maddelerini, görevlendirildiğiniz okulda hali hazırda bir BTR öğretmeni olduğunu v.s. uygun bir dille tek tek ekleyerek durumu daha ayrıntılı açıklayabilirsiniz.
Hocam, diğer okuldaki öğretmenin BTR görevlendirilmesinin hiç yapılmamış olması gerektiği halde görevlendirmesi yapılmış. (26 saat dersi var ve kendi okulu dışındaki bir okula btr olarak görevlendirilmiş) Bu durumu dilekçede nasıl ifade edeceğimi düşünüyorum. Demezler mi senin ders tamamlama görevlendirmenle ne alakası var.

Okulumda dersim yok, 0. Btr oldum kendi okulumda. başka okula 8 saat tamamlama vermişlerdi, gittiğim okulun kendi öğretmeni var ve o da Btr, 16 saat derse giriyor.
1 hafta sonra 8 saati iptal ettiler, şube müdürü olmaz demiş ve 8 saati geri verdiler.
Dilekçe yazdım, cevap olumsuz geldi tabiki. Olumsuz gelince ben de BTR nin iptalini istedim, önümüzde ki hafta gelir galiba cevap.

Dilekçem
IMG_20211003_060155.jpg

Ve ayın 1i itibari ile de 8 saati okul kendi içinde çözecek deyip, 20 saat başka okula verdiler.

Yani şuanda kendi okulumda Btr + başka okulda 20 saat ders.

Yegitek yazısında "... mevzuatı gereği yürütmek zorunda olduğu ders.." dediğinden yani net olmadığından, kimisi 15 saat maaş karşılığı, kimisi 21 saat, kimisi de okulunda var olan ders diye yorumluyor.

Bunun mantığı okulunda var olan derse girmek olması gerekiyor. Ya da net bir şekilde saat belirtmesi lazım, 6 mı 10 mu 15 mi, ne kadarsa artık. Ya da okulunda var olan derse girer ve başka okulda ders yükü verilemez denmesi lazım.

Ya da net bir şekilde saat belirtmesi lazım,

Arkadaş aşağıdaki gibi 1. sayfada açıklamış. Oradaki 27/12/2012 tarihli yazıyı iyice okuyun...

Hocam bu durumu eşim de yaşamıştı.Ekte gönderdiğim bakanlığın 27/12/2012 tarihli yazısını bir çok öğretmen ve idareciler bilmiyor ve sorunlar yaşanııyor.Bu yazının 2. maddesinin 3.bendinde il/ilçede ders ihtiyacı varsa iders tamamlama görevi öncelikle BTR görevi bulunmayan öğretmene verilir diyor, olmması durumunda mecburen BTR ye verilecek yani bölge normundan bahsediyor. Sizden başka bilişim branşında BTR varsa hizmet puanına göre gidersiniz.Bu yazı sorununuzu çözer.

Okulumda dersim yok, 0. Btr oldum kendi okulumda. başka okula 8 saat tamamlama vermişlerdi, gittiğim okulun kendi öğretmeni var ve o da Btr, 16 saat derse giriyor.
1 hafta sonra 8 saati iptal ettiler, şube müdürü olmaz demiş ve 8 saati geri verdiler.
Dilekçe yazdım, cevap olumsuz geldi tabiki. Olumsuz gelince ben de BTR nin iptalini istedim, önümüzde ki hafta gelir galiba cevap.

Dilekçem
Ekli dosyayı görüntüle 70494

Ve ayın 1i itibari ile de 8 saati okul kendi içinde çözecek deyip, 20 saat başka okula verdiler.

Yani şuanda kendi okulumda Btr + başka okulda 20 saat ders.

Yegitek yazısında "... mevzuatı gereği yürütmek zorunda olduğu ders.." dediğinden yani net olmadığından, kimisi 15 saat maaş karşılığı, kimisi 21 saat, kimisi de okulunda var olan ders diye yorumluyor.

Bunun mantığı okulunda var olan derse girmek olması gerekiyor. Ya da net bir şekilde saat belirtmesi lazım, 6 mı 10 mu 15 mi, ne kadarsa artık. Ya da okulunda var olan derse girer ve başka okulda ders yükü verilemez denmesi lazım.
aslında hersey netttir idareniz sizi istemiyor sizin yerinize muhtemelen sertifikası olan ama bir yerlerde tanıdığı olan yada herhangi bir dernek cemaatle bağlantısı olan birisi sizin okulunuza ya yakın oturuyor yada müdürünüzle aynı kaptan şey ediyorlar birilikte çalışmak istiyorlardır sizi bu şekilde yıldırmak istiyorlar işin aslı budur

Geri