Btr formatörü bilişim sınıfı ile ilgilenmiyor

Kodla Büyü
Buradaki asıl sıkıntıyı, bakanlığın btr görevlendirme esasları, görevlendirilen btrnin işini yapmaması veya öğretmene mobbing uygulayan okul müdürü olarak görmeyip, bileti "çakma" btrlere kesmek...
Kurs alıp doktorluk ya da avukatlık yapmakla aynı kefeye koymamak lazım. Btrnin işi bilgisayar öğretmenliği değil, öyle olsa sonuna kadar haklısınız. Teknik destek/servise daha yakın bir iş. Öğretmenlere rehberlik yapma işini herhangi bir eğitici eğitimi almış birinin hizmetçi eğitim vermesi gibi düşünebiliriz. Başka bir asıl sıkıntı ise yalandan kurslar açıp katılan herkesin kursu başarıyla tamamlaması. Btr kurslarında da durum bu. Arada işi bilen birileri çıkıyor şansa (Alçak gönüllü olamayacağım) . Benim de çok zoruma gitti, bu adamlar da btr mi oldu şimdi dedim. Yani diyeceğim, "çakma"lığıma laf ettirmem:):D:D

Buradaki asıl sıkıntıyı, bakanlığın btr görevlendirme esasları, görevlendirilen btrnin işini yapmaması veya öğretmene mobbing uygulayan okul müdürü olarak görmeyip, bileti "çakma" btrlere kesmek...
Kurs alıp doktorluk ya da avukatlık yapmakla aynı kefeye koymamak lazım. Btrnin işi bilgisayar öğretmenliği değil, öyle olsa sonuna kadar haklısınız. Teknik destek/servise daha yakın bir iş. Öğretmenlere rehberlik yapma işini herhangi bir eğitici eğitimi almış birinin hizmetçi eğitim vermesi gibi düşünebiliriz. Başka bir asıl sıkıntı ise yalandan kurslar açıp katılan herkesin kursu başarıyla tamamlaması. Btr kurslarında da durum bu. Arada işi bilen birileri çıkıyor şansa (Alçak gönüllü olamayacağım) . Benim de çok zoruma gitti, bu adamlar da btr mi oldu şimdi dedim. Yani diyeceğim, "çakma"lığıma laf ettirmem:):D:D
mesele o işi yapıp yapmamak değil benden bile çok iyi yapıyor olabilirsiniz bakanlık size bu hakkı tanimis siz de almışsınız sıkıntı yok ama bu sizi benim gözümde çakma btr yapıyor ortada bir hak yeme olacak bir kaç yıla göreceğiz bu işin asıl sahibi bilisimcilerin hakkı yenecek bu çakma btr sertifikaları yüzünden ondan sonra çıkıp ben zaten senden iyi bilisimciyim dersiniz

• Beğen
Tepkiler: omd
Kadro oldugunda dahi gorev tanımı geniş hele hele görevlendirme…mudur yrd gibi dusun,mudurun verdiği gorev gorevdir her ne kadar btryi yokardakiler allasa pullasa da mudurun emri emir niteliği taşır,o da bunun geregi için butun imkanları kullanır,sureklilik ve iş bitirme esas devlette,ogretmen mi yok bu işi yapacak sen olmasan oburu olur…bir saat te yapılacak işi 20dk da yaptıgın surece kırkdakikada yeni iş kitlerler,pratik ve becerikli olmak somurulme nedeni…akıllı olan sundure sundure gostere gostere yapar işini:)

14 yıldır üyeyim bu siteye en çok gördüğüm yorumalar ben onu yapmam bunu yapmam şeklinde. Kardeşim sen işini yap branşına sahip çık. yapılacak iş kişilerin şahsi işi değil devletin işiyse, zamanın da varsa yapıver ne olacak. Sen yapmam benim işim değil görevim değil dersen devlet dışardan hizmet satın alacağına daha ucuz bir yöntem bulmaya çalışacaktır tabiatıyla. BTR görevi de bu çözümlerden bir tanesi. Okulda bilişim öğretmeni var görev istemiyor. Bu kararına saygı duyulur ama bir zahmet bulunan çözüme de ses çıkarmasın.

Haklısınız o şahsın görevi ama sizin durumunuzda ya o şahısla yüzgöz olacaksınız yada müdüre yaptırtacaksız. Bence ikisiyle de muhatap olmayın bt sınıfına sokmayın işi size düşersede yapmam deyin geçin

Arkadaşlar merhaba.
Geçen sene ikinci dönem müdür'ün baskısı, sürekli mobbing-zorlama-baskı sonucunda formatörlüğü bıraktım. Müdür ile formatör iyi anlaşıyorlarmış güya. Daha bi sürü mesele.

Bu sene formatör bilişim sınıfı ile ilgilenmiyor, yeni bilgisayarlara yeni yazılımların kurulması lazım ve bu bilgisayarlara switch üzerinden internet çekilmesi lazım. Benim yapmamı istiyor müdür ve o doğrultuda formatörü yönlendiriyor.
Fikirlerinizi merak ediyorum.
Hocam, peki btr arkadaş ile iletişime geçip yapmasını istediklerini bildirdiniz mi? Çünkü bende yıllarca kendi okulumun dışında btr görevi yaptım (kadromun olduğu okulda bt sınıfı ve akıllı tahta yoktu). Btr olduğum okulda sene başında bt sınıfının eksiklerine bakıp orada derse giren bilişim öğretmenlerinin istekleri varsa onlarida ekleyip eksikleri gideriyordum. Ama derse görmediğim için o okuldaki bt sınıfının sonradan ortaya çıkan sorunlarını veya hangi akıllı tahta sıkıntı olduğunu öğretmen soylemezse bilemezdim. Bilmiyorum btr arkadaş ile iletişime gectiniz mi? İletişime Gecmediyseniz bence önce ona bir söyleyin yapılacaklar hakkında bilgisi olsun.

Bence konu kitlensin ve silinsin gereksiz tartışma ve kırıcılığa doğru gidiyor ki burada ne konuşulursa konuşulsun birşey olacağı yok yıllardır konuşulan şeyler birşey değişti mi?

Okul müdürlüğüne dilekçe yazın. BT sınıfındaki eksikleri ve gerekli tamirleri tek tek listeleyin. Ayrıca bunların yapılmasının okul imkanları ile mümkün olmadığını uzman teknik eleman gerektiğini de dilekçenize ekleyin. Sonra dilekçenin evrak kayda girdiğinden emin olun. Sayısını mutlaka alın. Evrak kayda girmezlerse dilekçenizi elinize alıp ilçe milli eğitim müdürüne gidin.

Bunun benzerini ben yaptım :) 2 ay boyunca müdüre sınıftaki kırık prizlerin tehlike olduğunu anlattım ama sallamadı pek. dilekçeyi sisteme soktuktan 20 dk sonra beni arayıp, elektrikçinin yolda olduğunu söyledi :D

Bunun benzerini ben yaptım :) 2 ay boyunca müdüre sınıftaki kırık prizlerin tehlike olduğunu anlattım ama sallamadı pek. dilekçeyi sisteme soktuktan 20 dk sonra beni arayıp, elektrikçinin yolda olduğunu söyledi :D
Boşuna "Söz uçar, yazı kalır." dememişler. Sözlü uyarıyı siz daha söylerken unuturlar ama yazılı delil oldu mu inkarı mümkün değildir.

Boşa demiyoruz; "Her zaman resmi dilden konuşmak lazım" diye. O 2 aylık süreçte Allah göstermesin bir şey olsa bütün ihaleyi size yıkmaya çalışacaklarına ve sözlü bildirimlerinizi inkar edeceklerine emin olabilirsiniz. Kanımca geç bile kalmışsınız.

14 yıldır üyeyim bu siteye en çok gördüğüm yorumalar ben onu yapmam bunu yapmam şeklinde. Kardeşim sen işini yap branşına sahip çık. yapılacak iş kişilerin şahsi işi değil devletin işiyse, zamanın da varsa yapıver ne olacak. Sen yapmam benim işim değil görevim değil dersen devlet dışardan hizmet satın alacağına daha ucuz bir yöntem bulmaya çalışacaktır tabiatıyla. BTR görevi de bu çözümlerden bir tanesi. Okulda bilişim öğretmeni var görev istemiyor. Bu kararına saygı duyulur ama bir zahmet bulunan çözüme de ses çıkarmasın.

en baştan oku konunun meselesini.

Hocam, peki btr arkadaş ile iletişime geçip yapmasını istediklerini bildirdiniz mi? Çünkü bende yıllarca kendi okulumun dışında btr görevi yaptım (kadromun olduğu okulda bt sınıfı ve akıllı tahta yoktu). Btr olduğum okulda sene başında bt sınıfının eksiklerine bakıp orada derse giren bilişim öğretmenlerinin istekleri varsa onlarida ekleyip eksikleri gideriyordum. Ama derse görmediğim için o okuldaki bt sınıfının sonradan ortaya çıkan sorunlarını veya hangi akıllı tahta sıkıntı olduğunu öğretmen soylemezse bilemezdim. Bilmiyorum btr arkadaş ile iletişime gectiniz mi? İletişime Gecmediyseniz bence önce ona bir söyleyin yapılacaklar hakkında bilgisi olsun.

söyledim hocam. söylemesem yazar mıyım?

Şu başlıktaki mesajların neredeyse hepsini okudum da.Hocam sen bu anlayışla daha çok çekersin. Biraz yönetmelikleri oku. Mesleğine bu şekilde devam etme. Basit bir olay için bu başlıkta arkadaşlar sana gerekenleri söylemiş ama sen adım atmaya korkuyorsun gibi geldi bana. Korkuyorsan o zaman işleri yap. Ya bana baskı yapacaklar buna izin vereceğim artı bıraktığım görev içinde bana iş vermeye çalışacaklar. Kusura bakma hocam sen o kadar yıl boşa mesleki deneyim yaşamışsın.

haklısın hocam.

Hocam benim de başıma gelmişti bizim arkadaş formatördü ben değildim onunla herhangi bir sorunum yoktu. İdareciler formatörlüğü ondan alalım sana verelim dediler ben o toplara girmek istemedim olmaz hocam arkadaşın elinden görevini almak istemem dedim kabul etmedim. Sonra o arkadaşın tayini çıktı yerine başkası geldi ve onu formatör yaptılar. Benim arkamdan da o bilgsayarlara format bile atamaz diyorlarmış her bilgisayar öğretmeni format atabilir tabii ama adımı buna çıkardılaristediklerini yapmadığım iki yüzlü olmadığım için ama herkes kalbinin ekmeğini yer onlar öyle dedi ama şu anda yaptığım işlere ağzı açık bakıyorlar

Hocam o iş ne sizin ne de Fatih Projesi BT Rehber öğretmeninin işi. Bu iş teknik bir iş ve teknik personel gereklibunu yapmak için. Ha bu işleri yapmayı biliyorsanız beraber hem ağ işini hem de yazılım işini halledebilirsiniz yoksa ne o size iş yüklemeye çalışsın ne de siz ona iş yüklemeye çalışın. Eğer o sınıfta iki öğretmen ders anlatıyorsanız ikiniz beraber yapabilirsiniz. Ha diğer öğretmen eğer bilişimci değilse bence hiç hakkınızı yedirmeyin BTR olun ve görev sorumluluklarınızı bilin görevlendirme yazısınız okuyun kendinizi ezdirmeyin.
Bence de BTR yapamıyorsa yardım alırr

Geri