BTR Ekim Ayı Ekders ?

Kodla Büyü

CeM_G

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Ekim ayı ekdersiniz kaç saat üzerinden ve ne kadar yattı acaba? bir karşılaştırma yapsak? Bugün baktım da 79 saat 728 tl falan yatacak.

benim btr 20sinde başladı salı günü yani. pazartesi olmadığı için o hafta 4-3-4-3-4 şeklindeki sistemde 4 saat eksik girdi müdür yardımcısı. sonucta 9 günlük btr almış oldum bu ay :S

aynenbadi' Alıntı:
Secim içinttoplantıya gitmistim o günün ek dersi kesilmis
görevli izinlisiniz ogün hiç mi bişey bilmiyo bu idareciler.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. Maddesinin 1 numaralı fıkrasının (a) bendi gereği “Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.” denilen hükümden anlaşılacağı gibi bu bend kapsamında görevlendirilenler, görevlendirildikleri tarihte kadrolarının bulunduğu veya görevlendirildikleri okul ve kurumlarda kendilerine verilmiş ek ders görevi varsa, bu görevlerini yapmış sayılarak bunun karşılığı olan ek ders ücretinden yararlanacaklardır.

Samsun sağolsun 5 ekimden başlattı btr'yi eksik olmasın emeği geçen şube müdürü kimse. 1 haftamız gasp edildi görev yapmama rağmen. (Eğiticilere laf yok onlarla ilgili değil :++: )

Hatay da hala gorevlendirmeler yapılmadığı için 0 TL ek ders.. :verymad: :-1:

aynenbadi' Alıntı:
Hocam sizin müdürler bir hizmetiçi eğitim ya da toplantıya gittiklerinde ekdersleri kesiliyor mu...bence şikayet dilekçesi yazın adam gibi işlerini yapsınlar

Bana 497 kusur yatmis, 15 Ekim'de gorevlendirme yazisi geldigi icin 28 Eylul'den baslatmamislar..

avy' Alıntı:
Hatay da hala gorevlendirmeler yapılmadığı için 0 TL ek ders.. :verymad: :-1:
Yazdığını okuyunca iyi ki Muğla'da çalışıyorum.. Muğla bu konuda çok başarılı.. Okulun ilk açıldığın günden beri görevdeyiz.. İl Koordinatörümüzü tebrik ediyorum..

ademola' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
görevli izinlisiniz ogün hiç mi bişey bilmiyo bu idareciler.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. Maddesinin 1 numaralı fıkrasının (a) bendi gereği “Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.” denilen hükümden anlaşılacağı gibi bu bend kapsamında görevlendirilenler, görevlendirildikleri tarihte kadrolarının bulunduğu veya görevlendirildikleri okul ve kurumlarda kendilerine verilmiş ek ders görevi varsa, bu görevlerini yapmış sayılarak bunun karşılığı olan ek ders ücretinden yararlanacaklardır.
hocam bana verilen cevap;
"Normal kurs ve seminerlerde ek ders kesilmez. Fakat seçim kursu için ayrıca bir yevmiye ödendiğinden ek ders ücreti verilmez." :eek:

Geri