Btr ek ders ücreti nasıl olacak ??

Kodla Büyü

eğitimşart

Site Gezgini
Formatör iken 4 3 4 3 4 şeklinde hesaplanıyordu ücretlerimiz, bayram olsada iki gün gitsekte alıyorduk 4 3 şeklinde, haftalık ders prog. yapıldığına göre hesaplama aynı mı olcak yoksa diğer öğretmenler gibi mi olacak ??

20 saat mi? Müdür yardımcısından fazla mı alacağız yani??? :eek:

İkili öğretim yapan okulda müdür ve yardımcıları 20 saat alıyor hocam. Bugün müdür yardımcısıda bana 20 saat öyle bir şeyler olabilir dedi ama ben pek önemsemedim.

plan hazırlanıp planda gösterildiği için normal öğretmenler gibi hesaplanır bence. ama ek ders yönetmeliğini düzenlemeleri lazımdı öylece duruyor.

buldum;

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16-
(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

benim müdürüm de bugün ekdersleri girerken gördüm 43434 şeklinde girdi

Geri