Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Btr ek ders ücreti nasıl olacak ??

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında eğitimşart tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. eğitimşart

eğitimşart Site Gezgini

Formatör iken 4 3 4 3 4 şeklinde hesaplanıyordu ücretlerimiz, bayram olsada iki gün gitsekte alıyorduk 4 3 şeklinde, haftalık ders prog. yapıldığına göre hesaplama aynı mı olcak yoksa diğer öğretmenler gibi mi olacak ??

2. erhnhtms

erhnhtms Seçkin Üye Seçkin Üye

bende merak ettim bu konuyu yokmu bir bilen yardım edecek?

3. omata

omata Site Gezgini

bizim müdür baş yrd haftalık 20 saat ek ders dedi .

4. cat33

cat33 Seçkin Üye Seçkin Üye

20 saat mi? Müdür yardımcısından fazla mı alacağız yani??? :eek:

5. cingozcemal

cingozcemal Seçkin Üye Seçkin Üye

İkili öğretim yapan okulda müdür ve yardımcıları 20 saat alıyor hocam. Bugün müdür yardımcısıda bana 20 saat öyle bir şeyler olabilir dedi ama ben pek önemsemedim.

6. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

plan hazırlanıp planda gösterildiği için normal öğretmenler gibi hesaplanır bence. ama ek ders yönetmeliğini düzenlemeleri lazımdı öylece duruyor.

7. erhnhtms

erhnhtms Seçkin Üye Seçkin Üye

buldum;

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16-
    (2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

8. serci2001

serci2001 Seçkin Üye Seçkin Üye

benim müdürüm de bugün ekdersleri girerken gördüm 43434 şeklinde girdi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal