Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR ek ders soru

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında bilisim64 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. bilisim64

    bilisim64 Site Gezgini

    Kayıt:
    28 Eylül 2012
    Mesajlar:
    37
    Beğeni:
    0
    Arkadaşlar formatörken haftalık 18 saat ücret 4-3-4-3-4 şeklinde yazılıyordu. Dolayısıyla örneğin p.tesi izin veya rapor olunca 4 saat ücret kesiliyordu. Fakat BTR olunca haftalık BTR de dahil 30 saat dersimiz varmış gibi olacak. Bu durumda mesela günde btr ve dersimiz dahil 6 saat haftada 30 saat dersimiz olduğunu düşününce p.tesi izin veya rapor olduğunda 6 saat mi kesilecek? yoksa eskisi gibi 4 saat mi kesilecek? Yorumlarınızı bekliyorum.
     
  2. gknerdogan

    gknerdogan Aktif Üye

    Kayıt:
    5 Nisan 2008
    Mesajlar:
    141
    Beğeni:
    0
    bence diğer branş öğretmenleri gibi değerlendirileceğiz. öncelikle 15 saat maaş karşılığını dolduracağız, diğer günlerde ek dersimizi hak edeceğiz.
     
  3. ferdierdem55

    ferdierdem55 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    16 Eylül 2009
    Mesajlar:
    765
    Beğeni:
    0
    Bu soru bugün benimde kafama takılmıştı :) eğer diğer öğretmenler gibi olursa ek ders işi bayram haftası pzrtesi ve salı gümbürtüye gider :) :)
     
  4. bilisim64

    bilisim64 Site Gezgini

    Kayıt:
    28 Eylül 2012
    Mesajlar:
    37
    Beğeni:
    0
    Evet arkadaşlar biz bu konuda idareciler gibi diğer öğretmenlere göre avantajlıydık. eğer diğer öğretmenler gibi değerlendirilecekse tatil, rapor izin olunca eskiye göre ek ders yönünden dezavantajlı duruma düşeceğiz.
     
  5. bilisim64

    bilisim64 Site Gezgini

    Kayıt:
    28 Eylül 2012
    Mesajlar:
    37
    Beğeni:
    0
    güncel...
     
  6. kimnebilir

    kimnebilir Site Gezgini

    Kayıt:
    8 Eylül 2009
    Mesajlar:
    38
    Beğeni:
    5
    görevlendirildiğimiz için bir kayba uğramayız. zaten maaş karşılığını bile dolduramıyoruz ki kolay kolay hiçbirimiz. önceki emsalimiz müdür yardımcıları idi şimdiki emsalimiz de normal rehber öğretmenleri. onlarınki kesilmiyor bizimki de kesilmez.
     
  7. mamoste_02

    mamoste_02 Aktif Üye

    Kayıt:
    5 Şubat 2012
    Mesajlar:
    151
    Beğeni:
    0
    bende öyle düşünüyorum.görevlendirme olduğumuzdan kesinti aynen rehber öğretmenleri gibi olmalı...
     
  8. turhan287

    turhan287 Aktif Üye

    Kayıt:
    30 Nisan 2007
    Mesajlar:
    128
    Beğeni:
    0
    ek ders yönetmiliği 16. maddeye göre ek ders ödenir aynı rehberlikçiler gibi alıyorsunuz hocam yine aynı 43434 yazılıyor gelmediğiniz gün kesiliyor sadece öğretmenleriinki gibi değil
     
  9. icerha

    icerha Aktif Üye

    Kayıt:
    1 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    115
    Beğeni:
    0
    Bakanlığın BT Rehberliği Görevi yazısında Ekders Saatlerine İlişkin Karanın 16. maddesine göre ekders verilecek diyor. O maddede haftada 18 saat olduğu yazılı ki bu 18 saat haftaya eşit dağıtılır. Maaş karşılığı diye bir kavram yok bizim için 4-3-4-3-4 hesaplamasına göre alacağız. Gelmediğin gün olursa sadece o gün kesilir. BT Rehberliğini için verilen görev ders saati olarak düşünülemez. Öyle olsa her okulda 30 saat ders 2 norm demek olur.
     
  10. mebbis

    mebbis Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    10 Ekim 2010
    Mesajlar:
    526
    Beğeni:
    2
    hocam yazıdr var ekders yönetmelğinin 16. maddesine göre alacağız ek dersi yani görevlendirme olduğu içn diğer öğretmenler gibi değişl bence yine aynı 43434 şeklinde
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal