Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BTR Ek Ders Hesaplaması(gelmediği günler)

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında bilgahmet tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. bilgahmet

  bilgahmet Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  108
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar malumunuz haftada 18 saat ek ders ücreti alacağız. formatörlükte ders sayısına göre ekders almadığımız için gelmediğimiz günler 4-3-4-3-4 durumuna göre kesiliyodu. BTR de bu durum branş öğretmenlerinde olduğu gibi gelmediği günün dersi kadar mı kesilecek. yoksa formatörlükte olduğu gibi mi uygulanacak ?
   
 2. icerha

  icerha Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  115
  Beğeni:
  0
  Formatörlükte de BT Rehber Öğretmenlikte de Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar' ın 16. Maddesi hükmünde görevlendirme yapılıyor. Bu nedenle 18 saat ücretin haftalık dağılımında ve gelmediğin gün hesabında bir farklılık yok.

  Ayrıca;
  24 Ekim 2012 Çarşamba günü Başbakanlık tarafından yarım gün idari izin ilan edilmiştir. 24 Ekim günü yarım gün eğitim öğretim yapılacakken idari izin nedeniyle ders yapılmamıştır.

  Bu konuda toplu sözleşmede mutabık kalınan;

  “Madde 24- (1) 1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

  Maddesi gereği o gün yarım gün derse gelinmiş gibi değerlendirilmelidir.
   
 3. bilgahmet

  bilgahmet Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  108
  Beğeni:
  0
  teşekkür ederim...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal