Btr Dyk başvurusu

Kodla Büyü

ktu.oguzhanoguz

Site Gezgini
Bu konuyu netleştiremedik. Haftaiçi 15 saat dersi olmayan btr öğretmeni dyk açarsa ek ders maaş karşılığına mı sayılır?

İdareciler gibi maaş karşılığı şudur diye bir ifade yok. Eğitim öğretim saatleri içinde yine BTR olarak görev yapacağınız için, BTR görevinizde maaş karşılığına sayılır ve eğitim öğretim saatleri bitiminden sonra başlayan DYK kurslarının ücretini alırsınız. Çünkü BTR nin asli görevi işi yine diğer branş öğretmenleri ile derse girerek onlara rehberlik yapmak. Dolayısıyla yaptığımız yönetim görevi değil, rehberlik görevi.

Bu durumu müdürüme anlatamıyorum. Resmi yazı istiyor.8 saat ders var ve btr yim.peki kurs açarsam maaş karşılığı na sayılır diye diretiyor

Müdürünüz haklı hocam,btr de olsanız maaş karşılığı 15 saat dolmadıysa dyk maaş karşılığına sayılır.hatta 15 saat aldığınızı ve üstüne dyk kursu aldığınızı varsayalım,o hafta bi şekilde rapor aldınız diyelim ya da sevk aldınız bu durumda siz o kursu yapsanız bile o kurs maaş karşılığını dolduramadığınız için maaş karşılığına sayılır,yani dyk nasıl 10a 1 saat planlama almanızı sağlıyorsa aynı şekilde maaş karşılığını da doldurmanızı sağlar

Geri