BTR Ders Dışı Egzersiz Çalışmaları

Kodla Büyü

marat

Site Gezgini
:!: Arkadaşlar bilmiyorum daha önce böyle bir konu açıldı mı forumda bulamadım. Bir ortaokulda çalışıyorum ve BTR için başvurdum. Geçen yıllarda da BTR idim. Biz ders dışı egzersiz açabiliyor muyuz? Ders saatleri dışında egzersiz açabilir miyiz? Satranç, masa tenisi vb. gibi. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. :?:

açarsın hocam 30 saat derse giriyorsun gibi gözüküyor.ders saatlerin dışında yaparsın

bazı illerde görev süresi eğitim öğretim süresi boyunca diyor.eğer ilinizde yazı böyle gelmişse işiniz zor.ama 30 saat diyorsa öğleden sonra yaparsınız

regulus11' Alıntı:
BTR iseniz haftasonu açabilirsiniz.. Ben geçen sene yaptım.
bireysel yapılanlar geneli bağlamaz. mem lerin "yapamaz" görüşleri var keza mebden istedikleri görüş yazısında da yine böyle bir sonuç var.
16.madde kapsamında ekders alındığından egzersiz verilmiyor. geçen yıla kadar belleticilik de verilmiyordu neyseki tereddüt edilen hususlar yazısıyla bu durum ortadan kalktı.
sonuç olarak 16.maddeden ekders alındığı sürece yapamazsınız.
istisnalara bakılırsa web tasarım adı altında egzersiz açılamayacağı ders dışı çalışmalar yönetmeliğinde hiiiç yeralmadığı ve asla böyle bir egzersiz açılamayacağı gün gibi ortadayken bunun onayını alanlar oldu. şimdi yaparsın edersin de yarın sayıştay bi denetleme yapar ortaya çıkar kaşıkla aldığını kepçeyle ödersin bunu sana veren memur da "sehven" gibi kurtarıcı kelimelerle beş kuruş ödemedrn sıyırır gider olan sana olur.

haaa çok istiyorsan meb e bilgi edinme yaz cevabı al olumluysa sakla ve açamazsın diyen mem'e ver aç.

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Ders dışı eğitim çalışmaları

MADDE 17- (1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim -ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında(5) fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır.

(2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez.

------------------------17. madde de sadece yöneticiler diyor.---------------------

Ders Dışı Egzersiz Çalışmaları

Okulumda BTR olmayı düşünüyorum benim görev yaptığım okulda eğitim saati 12:10 geçe bitiyor...Saat 14'ten sonra satranç egzersizi yapabilir miyim acaba...ücretini alabilirmiyim...

cyln' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
BTR iseniz haftasonu açabilirsiniz.. Ben geçen sene yaptım.
bireysel yapılanlar geneli bağlamaz. mem lerin "yapamaz" görüşleri var keza mebden istedikleri görüş yazısında da yine böyle bir sonuç var.
16.madde kapsamında ekders alındığından egzersiz verilmiyor. geçen yıla kadar belleticilik de verilmiyordu neyseki tereddüt edilen hususlar yazısıyla bu durum ortadan kalktı.
sonuç olarak 16.maddeden ekders alındığı sürece yapamazsınız.
istisnalara bakılırsa web tasarım adı altında egzersiz açılamayacağı ders dışı çalışmalar yönetmeliğinde hiiiç yeralmadığı ve asla böyle bir egzersiz açılamayacağı gün gibi ortadayken bunun onayını alanlar oldu. şimdi yaparsın edersin de yarın sayıştay bi denetleme yapar ortaya çıkar kaşıkla aldığını kepçeyle ödersin bunu sana veren memur da "sehven" gibi kurtarıcı kelimelerle beş kuruş ödemedrn sıyırır gider olan sana olur.

haaa çok istiyorsan meb e bilgi edinme yaz cevabı al olumluysa sakla ve açamazsın diyen mem'e ver aç.
Hangi 16. maddeden bahsettiğinizi anlamadım. Ama ben bildiğimi tekrar edeyim. Konuyu açan arkadaş ders saati dışında satranç masa tenisi vb egzersiz açabilir miyiz diye sormuş.
BTR Görevi Haftaiçi yürütüldüğünden ötürü, Haftasonu satranç, masa tenisi vb egzersiz açmaya engel olan husus ne anlamadım!

Satranç sertifikam var, kendi okulumda F-Btr yim, okulum ikili öğretim yapıyor, benim derslerim öğlen olduğu için öğlen grubunda F-Btr olarak görevliyim, Sabah grubunda okulda bulunmuyorum.

Sorum şu; Sabah grubunda F-Btr olarak görevlendirilmediğim için sabah grubu esnasında Satranç Egzersizi açabilir miyim?

ernestososa' Alıntı:
Satranç sertifikam var, kendi okulumda F-Btr yim, okulum ikili öğretim yapıyor, benim derslerim öğlen olduğu için öğlen grubunda F-Btr olarak görevliyim, Sabah grubunda okulda bulunmuyorum.

Sorum şu; Sabah grubunda F-Btr olarak görevlendirilmediğim için sabah grubu esnasında Satranç Egzersizi açabilir miyim?

Evet, açabilirsiniz. Ben sabah BTR olarak görevliyim. Öğleden sonra Egzersiz yapıyorum.

bende bu sene arduino ile kodlama için egzersız dusunuyorum ogrencı katılımını saglayabılırsem seneye tubıtak yaparım dıyorum tubıtaktan korkuyorum desem yerıdır

egzersiz açmak sorun değilde adil mi arkadaşlar bana akıl ve zeka oyunları sertifikası almamı söylediler yazın hallettim o işi önceki müdür DYK kapsamında açmaya çalışalım dedi. 2 sınıf açsanız en azında haftada 8 saat ders tekabül eder. Yeni gelen müdürde meb tasarruf tedbirleri kapsamında kursları sınırlandırın temel dersleri açın demişler. Öylelikle kaldı bugün bir baktım beden eğitimi de temel ders ya ???? kurs açılmış. okulda toplamda 50'ye yakın kurs açıldı. Bana da egzersiz kapsamında açılacak herhalde. Kabul eder miyim 6 saat egzersiz açacaksın 6 saat ek ders hiç adil değil. devlet tasarrufa gidiyor ya bende açmayacağım :( :(

egzersiz açmak sorun değilde adil mi arkadaşlar bana akıl ve zeka oyunları sertifikası almamı söylediler yazın hallettim o işi önceki müdür DYK kapsamında açmaya çalışalım dedi. 2 sınıf açsanız en azında haftada 8 saat ders tekabül eder. Yeni gelen müdürde meb tasarruf tedbirleri kapsamında kursları sınırlandırın temel dersleri açın demişler. Öylelikle kaldı bugün bir baktım beden eğitimi de temel ders ya ???? kurs açılmış. okulda toplamda 50'ye yakın kurs açıldı. Bana da egzersiz kapsamında açılacak herhalde. Kabul eder miyim 6 saat egzersiz açacaksın 6 saat ek ders hiç adil değil. devlet tasarrufa gidiyor ya bende açmayacağım :( :(
dyk yı bılısımden acın hocam zeka oyunlarını da egzersız olarak acarsınız.

dyk yı bılısımden acın hocam zeka oyunlarını da egzersız olarak acarsınız.
tasarruf yapacaklarmış ya onu da açtırmadılar. MEB'in anladığı temel dersler türkçe, mat, fen, din, ing. sosyal ve en önemlisi BEDEN
içime sindiremediğim için egzersizde açmayacağım. adamlar 1 saate 2 saat ek ders alsın, bizler 1'e 1

tasarruf yapacaklarmış ya onu da açtırmadılar. MEB'in anladığı temel dersler türkçe, mat, fen, din, ing. sosyal ve en önemlisi BEDEN
içime sindiremediğim için egzersizde açmayacağım. adamlar 1 saate 2 saat ek ders alsın, bizler 1'e 1
Hocam cogu yer oyle maalesef .

Ders dışı egzersiz çalışmaları 2010/49 nolu genelgede belirtilen etkinlik alanlarında yapılacak bunların dışında herhangi bir etkinlik alanı kabul edilmeyecektir.

Geri