Btr çalışma saatleri

Kodla Büyü

arquebus

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, beni başka bir okula 14 saat ders için görevlendirdiler haftanın 3 günü oradayım birde btr görevim var diğer iki günde başka bir liseye gidiyorum btr olarak.Şimdi sorum şu 3 gün derse girdiğim okulda sabahçı uygulaması var öğleden sonra dersim yok öğleden sonra btr olarak görevlendirildigim okula gitmek zorunda mıyım.Sıkca sorulan sorulara baktım net birşey bulamadım ders programına btr görevi yazılır diyor bu durumda nasıl yazılacak.Boyle bir durumla karşılaşan varsa tavsiyelerini bekliyorum . Şimdiden teşekkür ediyorum.

Maalesef gitmek zorundasın hocam. 14 saat dersin varsa derslerin bittikten sonra gitmelisin.

Görevlendirme yazınız önemli hocam burada, 2 gün BTR olarak görevlendirildiyseniz sadece 2 gün liseye gideceksiniz, 5 gün görevlendirme yapıldığını da düşünmüyorum, 14 saat dersiniz için okulunuz 3 gün program yaptı ise diğer 2 gün liseye gidersiniz, lise de ders saatleri günlük 8 saattir, 2 gün 8er saat kalırsınız ve 30 saat görev yapmış olursunuz

valilik görevlendirmesi kaymakamlık görevlendirmesinin üstündedir.Dolayısıyla oraya gitmek zorunda değilsiniz.Kendi okulunuzda kaç saat ders var hocam ?

30 saat diye ifade olmadığı için bu iş hep böyle sürüp gidecek. Ne yapsan hem doğru hem yanlış yani

Hocam il koordinatörü ne danışın. Onlar size bir yol göstereceklerdir. Sonuçta görevlendirmeyi il MEM de bulunan Fatih projesi birimi yapıyor.

Kendi okulumda hiç ders vermediler diğer arkadaşı görevlendirdiler benide 14 saat başka okula görevlendirdiler.zaten usulsüz bir görevlendirme ama sadece ben değilim pek çok arkadaş bu durumda

Okul idaresine anayasanın eşitlik ilkesine aykırı ders paylaşımı yapıldığı için durumun düzeltilmesini talep eden bir dilekçe verin. Size olumlu cevap veremeyeceklerdir. Alacağınız yazılı olumsuz cevap ile birlikte sendika avukatınız vasıtasıyla dava açın.

kadronuzun bulunduğu okul ikili öğretim ise siz sadece tek kademede çalışabilirsiniz. diğer öğretim saatlerinde btr olarak çalışma yapamazsınız. zaten başka bir okula usulsüz görevlendirildiğinizi belirtmissiniz. bir usulsüzlük daha yapamazlar. tepkinizi yasal yollarla (dilekçe vs) mutlaka belirtin.

Konuyu okurken aklıma takıldı.
Bizim okulumuz tekli öğretim, ama saat 15 ten sonra 17:00 ye kadar hafta içi kursu var. Hafta sonu kursları da düzenleniyor. Btr bu durumda da çalışır mı, yoksa 15:00 de görevi biter mi? Önümüzdeki dönem buna göre Btr başvurmayı düşünüyorum, teşekkürler

Yazıya göre btr görevi ders saatleri dışında yapılması gereken bir görev olduğu için gidilmesi gerekir. Haa adil mi derseniz asla

hocalarım, konumuzla pek alakalı değil ama genelde btr hocalarının takıldığı bir forum sanırım [bilgisayarbilisim.net]

ben de bilişim öğretmeniyim.

bu arada, arquebus, umarım sorunun cevabını bulmuşsundur. meb'de ek görevlendirmelerde bu tarz esnemeler-aksaklıklar çok oluyor diye biliyorum.

Konuyu okurken aklıma takıldı.
Bizim okulumuz tekli öğretim, ama saat 15 ten sonra 17:00 ye kadar hafta içi kursu var. Hafta sonu kursları da düzenleniyor. Btr bu durumda da çalışır mı, yoksa 15:00 de görevi biter mi? Önümüzdeki dönem buna göre Btr başvurmayı düşünüyorum, teşekkürler
Hocam ders giriş ve çıkış zilinin saatleridir mesainiz.kurs saatleri hafta içi haftasonu sizi bağlamaz ki zaten siz de o saatlerde kursunuzu verip ücretini alabiliyorsunuz normal öğretmen gibi.

Merhabalar
Bu sene muhtemelen meslek lisesinden ortaokula geçeceğim ve açılan okulları görünce anladım ki 15 saatlik ders yüküm dolmayacak.
Meslek lisesinde çalıştığım için btr konusunda pek bilgim yok.
Sağdan soldan okuyorum şuan.
Tam çözemediğim bir durum var

Okulda 8 saat bilgisayar dersim olsa + 18 btr tamamen ek ders mi oluyor. Yani 15+18 gibi
Yoksa 18 saat btr görevinin 7 si maaş karşılığını doldurmak gibimi sayılıyor toplam 15 + 11 gibi
Ya da hocam 8 saat ders yükünüzü 15e tamamlamanız gerekiyormu diyecekler

15e tamamlamak için müzik beden din gibi benle alakası olmayan derslerle uğraşmak istemiyorum açıkcası. Az olsun benim olsun diyorum

Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa yada resmi bir yazı varsa memnun olurum

İyi çalışmalar

Merhabalar
Bu sene muhtemelen meslek lisesinden ortaokula geçeceğim ve açılan okulları görünce anladım ki 15 saatlik ders yüküm dolmayacak.
Meslek lisesinde çalıştığım için btr konusunda pek bilgim yok.
Sağdan soldan okuyorum şuan.
Tam çözemediğim bir durum var

Okulda 8 saat bilgisayar dersim olsa + 18 btr tamamen ek ders mi oluyor. Yani 15+18 gibi
Yoksa 18 saat btr görevinin 7 si maaş karşılığını doldurmak gibimi sayılıyor toplam 15 + 11 gibi
Ya da hocam 8 saat ders yükünüzü 15e tamamlamanız gerekiyormu diyecekler

15e tamamlamak için müzik beden din gibi benle alakası olmayan derslerle uğraşmak istemiyorum açıkcası. Az olsun benim olsun diyorum

Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa yada resmi bir yazı varsa memnun olurum

İyi çalışmalar
Hocam hiç dersiniz olmasa bile 18 saat ek ders alırsınız. 15 saati doldurmak gibi de bir zorunluluğunuz olmaz. Kimse sizi Bilişim dersi dışında bir derse girmeye de zorlayamaz.

30 saat toplam diye bişey varmı. Benim 8 saat dersim var . 22 saat btrmı yazılacak plana

30 saat toplam diye bişey varmı. Benim 8 saat dersim var . 22 saat btrmı yazılacak plana

Aynene öyle olacak hocam. Ek dersiniz de 30 saat üzerinden hesaplanacak ve haftalık 18 saat ek ders ücretiniz olacak. Ayrıyetten dersleri bir güne toplar idare ve o gün de nöbet tutar ücretini ayrıca alırsınız.

H
Hocam, 15 saati dolduramadığınız için mi btr'yi kabül ettiniz.
Benim şimdiye kadar hep 30 saat dersim oldu. Bu yüzden hiç btr kabul etmedim. Ama küçük bir okula geçersem btr olmak zorunda kalırım diye çekiniyorum. Küçük okuldakilere btr olmaları yönünde baskı oluyor mu?
Hocam o kucuk okul dediginiz okullarda daha cok sorun cikiyor her turlu isi yine size yaptirmaya caliscaklar eger akilli tahtalariniz varsa bence btr isteyin

Geri