BTR çalışma saatleri önemli

Kodla Büyü

deu_35

Aktif Üye
arkadaşlar btr konusunda milli eğitim müdürlükleri her ne kadar 8-5 dayatmasına çalışsada bunlara musade etmeyin. çünkü bakanlık yazısında açık bir şekilde bilgisayar dersleri dışında olanlar btr olarak yazılacak diyor. ve ders olarak gececek. ek ödeme yönetmeliğine dayanak olan 439 sayılı kanunun 7. maddesine göre

Madde 7 – Öğretmenler için bu kanunla tesbit olunan azami ders ve ekzersiz çalışmaları miktarı ek görev veya başka bakanlık ve kurumlar emrinde öğretmenlikler alınması şeklinde dahi olsa hiçbir suretle aşılamaz.

şeklindedir. bu maddeden sonra ek ders cetvelinde branş öğretmenleri en fazla 15 saat ek ders alabilir diyor. hazırlık ile bu 18 saat oluyor. eğer idareleriniz size 8-5 dayatması yaparsa belirttiğim kanunun ilgili maddesini gösterin. kimsenin keyfi uygulamaları yüzünden ne strese girelim ne de dert sahibi olalım.

Özkan ÖZEN
Şanlıurfa

bt rehberliği ders olarak görünecek diyo peki bunu norma ait ders saatine de işleyiverselerde norm sorunu ortadan kalksa. 10 saat dersle norm fazlası olmuşumda biraz sinirliyim :)

şuna 30 saat dıye acık acık yazsalardı ya.bızımle zorları ne anlamıyorum bu bakanlıgın.

gecmıste bu bolume gıremeyen tembel bır ogrencımı var olayların arkasında :D

en basıt konuyu anlamayan mudurume ben nasıl ızah edeyım 7.maddeyı bılemıyorum

kondansatör' Alıntı:
şuna 30 saat dıye acık acık yazsalardı ya.bızımle zorları ne anlamıyorum bu bakanlıgın.

gecmıste bu bolume gıremeyen tembel bır ogrencımı var olayların arkasında :D

en basıt konuyu anlamayan mudurume ben nasıl ızah edeyım 7.maddeyı bılemıyorum
Ben de onayın gelmesini bekliyorum müdüre anlatmak için. Şimdiden içime sıtma girmiş...

valla hocam ek ders cetvellerinde açık bir şekilde yazıyor. umarım erken anlarlar :)

şoyle bır durumda var ben ıspatlayamıyorum ya mısal 30 saat ders şeklınde gırer cıkarım dıye

ama mudur yardımcısı mesaısıne tabıdır , 8-5 vs vs seklınde 5 te cıkarmak ıcın kullanabıleceklerı bır ıbare de yok aslına bakarsanız

ılın tavrına da baglı , herkes basta bastırmalı arkadaslar , kendı gıbı bırseyden anlamayan mudur arkadaslarına soruyorlar cunku bu dınazorlar :)

İstanbul da BTR ye geçiş yapıldı mı peki? Bunla ilgili bir yazı gelmedi hala bize, hala BT Formatör Öğretmen olarak çalışıyorum.

Arkadaşlar bu konu, BT Rehberliği bakanlık yazısı altında ismi olan Ertuğrul (yanlış hatırlamıyorsam) beye de soruldu. 30 saatlik haftalık program hazırlanacak. Kabul etmeyen okul arasın bakanlığa derdini anlatsın. Siz haftalık programınızı isteyin, yazının 7. maddesine dayanarak, bu saatlerin dışında da kimse sizi okulda tutamaz.

Almestin46' Alıntı:
İstanbul da BTR ye geçiş yapıldı mı peki? Bunla ilgili bir yazı gelmedi hala bize, hala BT Formatör Öğretmen olarak çalışıyorum.
Yok hocam İstanbul'da henüz bir gelişme...

arkadaşlar btr ile ilgili yayınlanan yönetmeliğin linkini gönderebilir misiniz. ben de müdürümle konuştum bu durumu. hala 8-5 diye diretiyor yönetmeliği göstermem gerekecek.

eya' Alıntı:
Arkadaşlar bu konu, BT Rehberliği bakanlık yazısı altında ismi olan Ertuğrul (yanlış hatırlamıyorsam) beye de soruldu. 30 saatlik haftalık program hazırlanacak. Kabul etmeyen okul arasın bakanlığa derdini anlatsın. Siz haftalık programınızı isteyin, yazının 7. maddesine dayanarak, bu saatlerin dışında da kimse sizi okulda tutamaz.

tereddüt edilen konular
MADDE 7
Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B
lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım;
İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B
lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders
çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen

her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin
Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı
dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada
ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati
BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır

Bu maddeye göre okul çıkışına kadar kalmamız gerekiyor. yani ortaokul 35 lise 40

1 hafta önce Fatih Eğitmeni kursunda Eğitekten Erdoğan Bey bu yazıyı bize söylemişti.
30 saat olayı yok demişti BTR diye bir şeyi ders programına eklemek mümkün değil
bunun için Talim Ter. onayı gerekiyor demişti. Onlarda kabul etmiyorlarmış.
Ki bu olsaydı dedi:
Hiç bizim uğraşmamıza gerek kalmaz okul müdürleri ders programına ekler
görevide size verir. Hem norm olayı çözülür hemde görevlendirme demişti.
Her okula bir kadro olayına yada 400 öğrenciye bir BT öğretmeni konusu teklif edildiğinde
Bununda 40000 kişi edeceği için mümkün olmayacağı söylenmiş.
En son BTR nin de bir adım olduğunu belirtti. Daha iyi şeyler için zamana gerek olduğunu söyledi.

forumda gördüm

arkadaşlar 30 saat olayı yok.zorlamayın o metni yazanlar yazarken böyle birşey kastetmediklerni açıkça söylediler.necdet bey o metni ben yazdım ve 30 saati kastetmedim dedi.yani orta okullarda 7 de başlıyor sanırım ders. seçmelilerle beraber bir'i buluyordu geçen yıl.o halde 7-13 arası.tekli eğitim veren anadolularda 8-15:10 arası ve düz liselerde yeni değişen ders çizelgesi ilede sanırım 8-14:25 olmalı.açıkça görevlendirildiği eğitim öğretim saatlerinde çalışır diyor.

her_dem' Alıntı:
Oyle birsey mi kaldi. 1-2 yillik arkadaslar biraz heyecanlilar

yardımcı olacağız yeni arkadaşlara onlar 8-5 çalışmayı görmediler ve biraz fazla geliyor onlara.okulun boş olduğu saatlerde boş boş oturup mesainin bitmesini beklemiş olsalardı onlarda çabuk kabullenirdi bu sistemi

ordaki 7. madde başta vardı ama her okul kendine göre yorumladığı için ayrı bi yazı yayınlanıp okul ders saatleri içinde denildi. bazı arkadaşlar illa 30 saat için diretiyor ama madde açık ve net daha önceden 8-5 çalışmayan arkadaşlar için sıkıntı ama müdür yardımcısıyla aynı ek dersi alıyorsanız ve ders saatleri içinde okuldaysanız öpüp başınıza koyun derim bir ara yaz tatili 15 tatil bile zoraki geldik okula ustalar ve biz o yüzden buna da şükür Not: okulum 8:40-15:55 arası ki bazı okulların 2 de bitiyo dersleri hele bide ikili eğitim yapanlar onlar hiç ses etmesin:)

efsa' Alıntı:
ordaki 7. madde başta vardı ama her okul kendine göre yorumladığı için ayrı bi yazı yayınlanıp okul ders saatleri içinde denildi. bazı arkadaşlar illa 30 saat için diretiyor ama madde açık ve net daha önceden 8-5 çalışmayan arkadaşlar için sıkıntı ama müdür yardımcısıyla aynı ek dersi alıyorsanız ve ders saatleri içinde okuldaysanız öpüp başınıza koyun derim bir ara yaz tatili 15 tatil bile zoraki geldik okula ustalar ve biz o yüzden buna da şükür Not: okulum 8:40-15:55 arası ki bazı okulların 2 de bitiyo dersleri hele bide ikili eğitim yapanlar onlar hiç ses etmesin:)
:+1:

Arkadaşlar bu 8-5 saatlerini neden dile getirip duruyorsunuz anlamadım. Görevlendirme yazısında okulun eğitim öğretim saatleri içerisinde görevlidir deniliyor. Mesai saatleri denmiyor. Kaldıki ikili öğretim yapan okullarda sabah ve öğle ayrı ayrı BTR öğretmeni görevlendiriliyor. Lütfen bu 8-5 in yorumunu bile yapmayın. Sizde biliyorsunuz ki başımıza gelenler bizim bu asılsız yorumlarımızla bir yalan oılarak başlıyor. Tabiri caizse eşeğin aklına karpuz kabuğu getiriyoruz ve yalan gerçek oluyor. tartışmayı bırakın ikili öğretim yapan okullarda yaklaşık olarak sabahçılar 7:40-12-30 öğlenciler 12:50-17:30 tekli öğretim yapanlar 8:40-15:40 saatleri arasında çalışır.

Geri