Btr çalişma saatleri ilgili yönetmenlik

Kodla Büyü

MENSEREN

Üye
Arkadaşlar mrb btr öğretmenlerinin haftalik çalişma saatleri 8-5 mi yoksa eğitim öğretim saatleri mi? Yönetmenlik nedir ? Elinde resmiyazi olan var mi ? İdare mobing uyguluyor beşgün 8-5 diye bana yardimci olabilir misiniz

Arkadaşlar mrb btr öğretmenlerinin haftalik çalişma saatleri 8-5 mi yoksa eğitim öğretim saatleri mi? Yönetmenlik nedir ? Elinde resmiyazi olan var mi ? İdare mobing uyguluyor beşgün 8-5 diye bana yardimci olabilir misiniz
bununla ilgili çok konuşuldu çok evrak paylaşıldı forumu araştırırsanız bulabilirsiniz

hocam hiç uğraşmayın ihtiyacınız yoksa istifayı basın.
2.seçenek tam bir BTR lik yapın(yani ne sorsalar çözümü birlikte bulun yani rehberlik edin ama siz yapmayın) 8-5 uyaraktan ama onlarıda tas tamam takip edin ajandanız olsun bütün bir ay boyunca mesaiyi aksattıkları bütün günleri not alın sonra valilik cimer kaymakamlık Allah ne verdiyse şikayet edin.şikayetinizin arkasında da durun. kamera varsa kamera kayıtları da var yazın. onlar silerse silsin.

hocam hiç uğraşmayın ihtiyacınız yoksa istifayı basın.
2.seçenek tam bir BTR lik yapın(yani ne sorsalar çözümü birlikte bulun yani rehberlik edin ama siz yapmayın) 8-5 uyaraktan ama onlarıda tas tamam takip edin ajandanız olsun bütün bir ay boyunca mesaiyi aksattıkları bütün günleri not alın sonra valilik cimer kaymakamlık Allah ne verdiyse şikayet edin.şikayetinizin arkasında da durun. kamera varsa kamera kayıtları da var yazın. onlar silerse silsin.
Bi savaş açmadığımız kalmış :)

BT Rehber Öğretmenlik görevlendirme istekleri alınırken tüm resmi belgeler yazının eklerinde gönderiliyor genelde. Okulunuzun e-posta hesabı veya DYS üzerinden görevlendirme belgelerine ulaşabilirsiniz.

11. Madde eğitim öğretimin olduğu saatlerle sınırlı olduğunu söylüyor. Örneğin ders 15.30 da dersler bitiyorsa göreviniz de o saatte biter.

Ekli dosyalar

• 04014336_bt_rehber_onay.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 93
Burada ne kadar mesaj yazılırsa yazılsın en son olarak Milli Eğitim Müdürlüğündeki yetkili ve bu işlerle ilgilenen kişilerle görüşmeniz istenecek farkındasınızdır.
Eba Destek Noktası çalışma saatlerinden bahsedenler olacağı gibi, haftalık 30 ders saati okulda kalmanız gerekiyor diyenler de olacak, işler aksamasın da telefon ederlerse okula gidersiniz diyenler de olacak
Resmi yazıda eğitim öğretim saatleri diye bir ifade geçer, uzaktan eğitim sürecine özel bir güncelleme yapılmadı bildiğim kadarıyla

Burada ne kadar mesaj yazılırsa yazılsın en son olarak Milli Eğitim Müdürlüğündeki yetkili ve bu işlerle ilgilenen kişilerle görüşmeniz istenecek farkındasınızdır.
Eba Destek Noktası çalışma saatlerinden bahsedenler olacağı gibi, haftalık 30 ders saati okulda kalmanız gerekiyor diyenler de olacak, işler aksamasın da telefon ederlerse okula gidersiniz diyenler de olacak
Resmi yazıda eğitim öğretim saatleri diye bir ifade geçer, uzaktan eğitim sürecine özel bir güncelleme yapılmadı bildiğim kadarıyla
Resmi yazı neyse o hocam okul eğitim öğretim saatlerinde diyor onun için okul eğitim saatlerinde durulur

hangi okul il ve ilçe neresi acaba. genelde bu üslubu yeni idareci olmuş tecrübesiz ve dolduruşa gelmiş ukela tipler yapıyor. yok tecrübeli ve yaşı varsa mahkeme deyin korkarlar

Yönetmenlik değil hocam yönetmelik. Kusura bakmayın ilk önce. İkincisi görevlendirme yazınızda görev şartlarınız yazıyor, 8-5 arasında değilse okulunuzun dersleri 8-5 değil, okul ders saatleri ile sınırlı.

derse girıyor isen baslangıc saatlerinde bitiş saatlerindedersin varsa uymak zorundasın şayet derslere girmiyor isen 9 da başlar 15 de biter öğle arası yemek saati kullanıyorsan 16 biter 30 saat üzerinden

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 2012 tarihli ve 16791 sayılı yazının 8. maddesinde açıkça belirtilmiştir.

Bu maddeye göre:

“BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak,…”

Buradan şu anlaşılıyor ki; mesai saatleriniz okulun eğitim öğretim yaptığı saatler içindedir. Örneğin; tam gün (normal) eğitim yapan bir lisede ders saatleri 09:00-15:00 arası ise sizin de göreviniz bu saatler içindedir. Yani 09:00 da mesainiz başlar, 15:00 da biter.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 2012 tarihli ve 16791 sayılı yazının 8. maddesinde açıkça belirtilmiştir.

Bu maddeye göre:

“BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak,…”

Buradan şu anlaşılıyor ki; mesai saatleriniz okulun eğitim öğretim yaptığı saatler içindedir. Örneğin; tam gün (normal) eğitim yapan bir lisede ders saatleri 09:00-15:00 arası ise sizin de göreviniz bu saatler içindedir. Yani 09:00 da mesainiz başlar, 15:00 da biter.
Aranan yazı BTR 8-17 arasında durmaz şeklinde Hocam

5. ve 8. sınıflara okulların açılmasıyla birlikte bizim yüz yüze dersler 09.00-12.50 arasında. O zaman ben 12.50'ye kadar mı okulda durmalıyım?

Bizim okulda da sabah yüz yüze eğitim, öğleden sonra da canlı dersler oluyor. Canlı dersler bitiş saati 17.40, birkaç öğrenci de olsa bekliyorum onları. EBA Destek Noktasında 17.00'den sonra beklememin yasal dayanağı var mı veya ekstra ücret mi vermeleri gerekiyor. (EDN'den yazıyorum o_O)

hep diyorum yıl boyunca ajanda tutun. herkesin açıklarını not alın. bugün yüzünüze gülen yarın ilk satanınız yada iftira atanınız olabiliyor her duruma hazırlıklı olmak babında herkesin en az çok ciddi 3 açığını yer zaman kişiler konu ne hakkında detaylı bir biçimde ajanda oluşturun. bakarsını lazım olur lazım olunca veriler elinizde hazır olsun

Resmi yazılar :
http://antalyauzem.meb.k12.tr/meb_i...966.html?CHK=5223c1e2d031e176461b9e4a4ffcb21a
28/02/2012 tarihli yazıya dikkat edelim.

8 yıl önce yayınlanan bir yazının tartışmasını yapıyoruz. Resmi yazılar nasıl yapılmayacağını değil nasıl yapılacağı bilgisini verir. Eğitim öğretim saatleri içinde, haftalık ders çizelgeine yazılar vs..
Görev tanımını bakınca idare ile işi yok zaten. Görev tanımını da okuyunuz, en son maddede "Okul müdürünün vereceği diğer işler" yazmaz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
hep diyorum yıl boyunca ajanda tutun. herkesin açıklarını not alın. bugün yüzünüze gülen yarın ilk satanınız yada iftira atanınız olabiliyor her duruma hazırlıklı olmak babında herkesin en az çok ciddi 3 açığını yer zaman kişiler konu ne hakkında detaylı bir biçimde ajanda oluşturun. bakarsını lazım olur lazım olunca veriler elinizde hazır olsun
Hocam sen var ya cin gibisin ya masallahin var, baya insanları tecrübe etmişsin sanırım. Büyük okul da mi çalışıyorsun :D

Hocam sen var ya cin gibisin ya masallahin var, baya insanları tecrübe etmişsin sanırım. Büyük okul da mi çalışıyorsun :D
hocam cinlikten değil tabiri yerindeyse ipten aldığım öğretmenlerin bile iftirasına maruz kaldığım için ne kadar adi insanlarda çıkabiliyor dedirtiyor hayat.
o gün bugündür satanı şikayet edeni iftira atanı anında bimukabele... başka sözden anlamaz namertler. Bizim branşta bu tür şeylere uğrama noktasında çok müsait çünkü herkesin bize işi düşüyor yapsak bir dert yapmasak bir dert karaktersizlerin ne yapacağını yazmaya gerek yok, halden anlayanlar zaten belli oluyor onlarla ayrıca zaman bulunca ilgileniyoruz diğerleri de asıllı/asılsız zaten şikayet ediyorlar, niye istedikleri an istediklerini yapmadık veya yapamadık diye!
bir büyüğüm şöyle derdi:
Tecrübe yediğin kazıkların toplamıdır!

Geri