btr başka okula gorevlendirme

Kodla Büyü

vediban

Aktif Üye
btr olarak gorevlendirildigim kendi okulumda 12 saat drsim var. lisede ögretmen yokmus lise ye gorevlendirme ile 9 saat ders vererek 21 saat ders doldurma yapacagiz diyorlar. ben istemiyorum. boyle bir sey btr ye aykiri degilmi

derse girmeme şansımız var mı?? benimkiler ellerinden gelse bütün gün okulda tutacaklar.. resmi yazıda da 10 saat diyor..

Peki arkadaşlar bizim müdürde sen bizim okulun btr si değilsin diyor.Burada öğretmensin deyip nöbet ve kulüp veriyor. buna ne demeli şimdi.

kdoksan' Alıntı:
Peki arkadaşlar bizim müdürde sen bizim okulun btr si değilsin diyor.Burada öğretmensin deyip nöbet ve kulüp veriyor. buna ne demeli şimdi.
Sizin müdür sanki haklı gibi hocam... :)
Geçen gün öğretmenler kurulu toplantısında nöbet, kulüp vs. görevleri dağıtılırken bizim okulda, aynı soru benim de aklıma geldi, ister misin bana da görevler yazsın, sınıf rehber öğretmenliği versin diye düşündüm oturduğum yerde... :) Ben de kendi okulum dışındaki bir lisede btr yim... Çaktırmayın...

gokhan_helvaci' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:
Sizin müdür sanki haklı gibi hocam... :)
Geçen gün öğretmenler kurulu toplantısında nöbet, kulüp vs. görevleri dağıtılırken bizim okulda, aynı soru benim de aklıma geldi, ister misin bana da görevler yazsın, sınıf rehber öğretmenliği versin diye düşündüm oturduğum yerde... :) Ben de kendi okulum dışındaki bir lisede btr yim... Çaktırmayın...
Sizin müdür kayserili mi yada almancı mı diyelim
başka bir kuruma diyelim görevlendirildin btr yönetmeliğinde açık ve net diyor btr olarak görevlendirilen öğretmene nöbet kluıp sınıf verilmez al maddeyi göztüne sok.

Arkadaşlar BTR öğretmenine nöbet görevinin verilmemesini neden acaba diye düşünürseniz başka okula görevlendirme giden öğretmene kendi okulunda nöbet görevi ve rehberlik görevlerinin verilebileçeğini anlayabilirsiniz. Biraz daha açayım isterseniz. Görev tanımınızda görev yaptığınız okuldaki asli görevlerinizi aksatmadan ders programınızdaki boş kalan diğer saatlerde görevlendirildiğiniz okulun eğitim öğretim saatleri içerisinde görevlisiniz diyor. Keza sizler kendi okulunuzdayken teneffüslerde görevlendirildiğiniz diğer okulun lab'ını açıp bekleyebiliyormusunuzda nöbet görevi veremezsiniz diyorsunuz.

serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar BTR öğretmenine nöbet görevinin verilmemesini neden acaba diye düşünürseniz başka okula görevlendirme giden öğretmene kendi okulunda nöbet görevi ve rehberlik görevlerinin verilebileçeğini anlayabilirsiniz. Biraz daha açayım isterseniz. Görev tanımınızda görev yaptığınız okuldaki asli görevlerinizi aksatmadan ders programınızdaki boş kalan diğer saatlerde görevlendirildiğiniz okulun eğitim öğretim saatleri içerisinde görevlisiniz diyor. Keza sizler kendi okulunuzdayken teneffüslerde görevlendirildiğiniz diğer okulun lab'ını açıp bekleyebiliyormusunuzda nöbet görevi veremezsiniz diyorsunuz.

Hocam kalsın, sen biraz daha açma. Bu konular benim, sizin veya onun kendine göre yaptığı yorumlara bağlı değil. BT Rehber Öğretmeni kendi okulunda sadece kendi derslerine girer, gittiği diğer okulda öğrenci olduğu müddetçe BT Rehberliği görevini yapar. 30 saat gibi bir sınırlama yoktur. Diğer okulda derse girmez. BT Rehber öğretmenine nöbet, sosyal kulüp veya sınıf rehberliği verilmez. Şu okulda verilir bu okulda verilmez diye bir şey yok. Verilmez deniyorsa verilmez, bitti...Bu kadar basit ve yoruma açık değil.
İlçe Milli Eğitim Müdürü okula geldiğinde artık müdürlük ünvanını kaybedip hizmetliye mi dönüşür. Müdür ise makamında da, okulda da, yolda da müdürdür. BT Rehberliği ünvanı da her yerde geçerlidir. Kendi okulunda da, gittiğin okulda da, iki okul arasında ki yolda da...

serci2001' Alıntı:
Hoca sen idarecimisin. ne karıştırıyorsun yönetmeliklerimiz don lastiği gibidir nereye çekersen gider bi tane dişli öğretmen de çıkar
böyle bir idareciyi bi güzel döver ondan sonra ne yapacaklar mahkemede mi tarştışmaya devam onun için hadisteki gibi zorlaştırmayınız kolaylaştırınız.

bbneet02' Alıntı:
Hoca sen idarecimisin. ne karıştırıyorsun yönetmeliklerimiz don lastiği gibidir nereye çekersen gider bi tane dişli öğretmen de çıkar
böyle bir idareciyi bi güzel döver ondan sonra ne yapacaklar mahkemede mi tarştışmaya devam onun için hadisteki gibi zorlaştırmayınız kolaylaştırınız.
Hoca ben idareci filan değilim btr görevlendirmesini başka okula isteyen öğretmene kadrosunun olduğu okulda sınıfta verilir nöbette verilir kulüpte verilir. Egzersizde alır. Şimdi çok bilenler çıkıp yok görevlendirmeler 16. maddeye göre verildiği için ücret alamaz derler desinler cevap bile yazma gereği duymayaçağım ben ders saatleri dışında egzersizlerimi geçen yıl olduğu gibi bu yılda almaya devam edeçeğim o kadar.

serci2001' Alıntı:
bbneet02' Alıntı:
Hoca ben idareci filan değilim btr görevlendirmesini başka okula isteyen öğretmene kadrosunun olduğu okulda sınıfta verilir nöbette verilir kulüpte verilir. Egzersizde alır. Şimdi çok bilenler çıkıp yok görevlendirmeler 16. maddeye göre verildiği için ücret alamaz derler desinler cevap bile yazma gereği duymayaçağım ben ders saatleri dışında egzersizlerimi geçen yıl olduğu gibi bu yılda almaya devam edeçeğim o kadar.

sen kafana göre yorum yapıp dur, kimse sallamaz seni kendin çalar kendin dinlersin, kendi branşımızda sizin gibi birinin olması büyük bir talihsizlik.

nerden çıkıyo bu tartışmalar anlamıyorum her şey açık ve net btr kendi okulunda da olsa başka okulda da olsa uzaydada olsa nöbet tutmaz

Öğretmenlerim bi sorum olacaktı. Okulum Fatih projesinde yani btr kadrosu var. Ben başka bir okulda btr yapmak istiyorum. Kadronun bulundugu okulda değilde görevlendirme aldığım okulda btr başvurusu yapabilir miyim ?

Öğretmenlerim bi sorum olacaktı. Okulum Fatih projesinde yani btr kadrosu var. Ben başka bir okulda btr yapmak istiyorum. Kadronun bulundugu okulda değilde görevlendirme aldığım okulda btr başvurusu yapabilir miyim ?

hocam öncelik kendi okulunun. Zaten btr görevlendirme formunda vardır. Kendi okulunda 8 tahtadan az varsa o zaman başka bir okulda görevlendirme yapılır.

Normalde öncelik kadrolu olduğun okuldadır. Başvuru dilekçesinde ** Kadrosunun Bulunduğu İlçe / Okul 1. Tercih olarak değerlendirilecektir. ibaresi var.

Geri