BTR 30 saat ibaresini nasıl ispat yada izah edebiliriz?

Kodla Büyü

koftiden42

Üye
Arkadaşlar bakanlığın göndermiş olduğu yazıda BTR ders çizelgesinde gösterilecek diyor.
30 saat olma durumunu idareye nasıl anlatacağız. Yine mi kavga tartışma yolu gözüküyor yoksa..

diyeceksiniz ki

"Müdürüm MEB sizden haftalık ders çizelgesinde göstermenizi istiyor. Başka öğretmenlere haftada 30 saatten fazla ders verebiliyorsanız bana da fazlasını yazın. Eğer yazamıyorsanız ders+rehberlik görevim lütfen 30 saati geçmesin"

Hocam replik çalışır gibi çalışın bu cümleye

:) evet bu cümle tam bizlik. Anlamayan olursa bir sıkıntısı var demektir :D

ELİNİZE DERS PROGRAMINI VERDİĞİNDE YASAL YOLLARDAN HAKKINIZI ARAYABİLİRSİNİZ.

Peki okulumda ortaokul kısmı sabahçı (benim kadrom ortaokulda) 1. kademe ise öğlenci, ben sadece sabahları mı mesai yapacağım, ya da yapabilmek için ne yapmak gerek, ne demek lazım idareye. Onlara kalsa haftanın yarısında sabahçı yarısında öğlenci yaparlar, ya da 9-3 yaparlar ki etimizden sütümüzden iyice yararlansınlar.

Bizim müdüre göre öğleden gelmem gerekmiyormuş formatör olsaydım da aynı şekilde kadromuz ortaokul olduğundan. Sabahçı öğretmenlerden öğleden sonra derse girecekler için görevlendirme onayı alıyorlarmış ikiside farklı kurum olduğu için

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Peki okulumda ortaokul kısmı sabahçı (benim kadrom ortaokulda) 1. kademe ise öğlenci, ben sadece sabahları mı mesai yapacağım, ya da yapabilmek için ne yapmak gerek, ne demek lazım idareye. Onlara kalsa haftanın yarısında sabahçı yarısında öğlenci yaparlar, ya da 9-3 yaparlar ki etimizden sütümüzden iyice yararlansınlar.

Ben de aynı durumdayım ancak şu şekilde açıklayabilirsin durumu. Size saat 3 e ders verebiliyor mu? Eğer saat 3'e ders koyabiliyorsa 3'e kadar sizi okulda tutabilir. Ama sabahçısınız ve sabahçı öğretmenler öğlene kadar derse girebiliyor, öğleden sonra okulda ders verebildiğiniz herhangi bir sınıf bulunmuyor. Bu şekilde açıklayabilirsiniz bence.

uwe' Alıntı:
bilgisayarbilisim33' Alıntı:

Ben de aynı durumdayım ancak şu şekilde açıklayabilirsin durumu. Size saat 3 e ders verebiliyor mu? Eğer saat 3'e ders koyabiliyorsa 3'e kadar sizi okulda tutabilir. Ama sabahçısınız ve sabahçı öğretmenler öğlene kadar derse girebiliyor, öğleden sonra okulda ders verebildiğiniz herhangi bir sınıf bulunmuyor. Bu şekilde açıklayabilirsiniz bence.

Evet bu iyi gibi hocam sağol, başka fikri olan varsa alalım dimi?

İkili öğretimde 2 tane öğretmen görevlendirilebilir diyor. Bu ibare haftada 30 saat olduğuna açık delil değil mi? İki öğretmen olan okullardaki öğretmenler az çalışacak. Normal öğretimdeki öğretmen fazla mı çalışacak?

İdareciler sorun çıkaracak benden söylemesi.
Adamlar diyecek ki bizde sabahtan akşama kadar okulda duruyoz sende dur.
Müdür yard. sabahtan akşama okulda, biz öğlene kadar bizle aynı ekdersi alacak.
Adama koyar bu bırakmazlar ondan.
Allah yardım ederde anlayışlı olurlar inşallah.

jb.can' Alıntı:
öyle iş mi olur hocam adamlar genelge gönderiyor. İdareciler size verilen bi hakkı nasıl gasp ederler.

jb.can' Alıntı:
o bahaneleri kalmadı artık
m yard 20 saat ekders alıyor

hakanharuny' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
o bahaneleri kalmadı artık
m yard 20 saat ekders alıyor
katılıyorum.ayrıca onu rehber öğretmene de desin o zaman.

normal bir okulda 5. sınıflardan dolayı 7. ve 8. saatler var. ve ders programında bu dersler BT olarak girildi.örnek olarak
1.ders BT
2.ders boş
3.ders BTR
4.ders boş
5. ders boş
6.der BTR
7.ders BTR
8.ders BTY
bu tarz bir programda yapılabilir. buna göre biri size 2.ders geldi benim BTR saatim değil sonra gel mi diyeceğiz?

beyazgolge' Alıntı:
normal bir okulda 5. sınıflardan dolayı 7. ve 8. saatler var. ve ders programında bu dersler BT olarak girildi.örnek olarak
1.ders BT
2.ders boş
3.ders BTR
4.ders boş
5. ders boş
6.der BTR
7.ders BTR
8.ders BTY
bu tarz bir programda yapılabilir. buna göre biri size 2.ders geldi benim BTR saatim değil sonra gel mi diyeceğiz?

bu tarz bir programda kasıt olduğu için sizde aynen dediğiniz gibi cevap vermelisiniz.

beyazgolge' Alıntı:
1.ders BT
2.ders boş
3.ders BTR
4.ders boş
5. ders boş
6.der BTR
7.ders BTR
8.ders BTY
Bu programı hazırlayana bir rehberlik yapmak lazım bence

arkadaşlar randevu sistemiyle çalışcaz, kullanmak isteyen öğretmen 1 hafta öncesinden gelip ders saatine adını yazdırcak..

benim programım da arkadaşın yapmış olduğu gibi 1-2. ders bt dersi, 7-8. ders gene bt dersi. ayrıca müdür beye yazıyı gösterdiğimde burda açıkça yazmıyor, rehber öğretmenlerinki çok açık 9-15 diye belirtiliyor dedi. O yüzden burdan 9-15 çıkmaz dedi. Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği haftalık ders çizelgesi örneğini verince, olsun gene de burdan o anlam çıkmaz dedi. Sonuçta eğitim-öğretim 17.40 a kadar devam ediyor dedi. Sonuç ben bt rehber öğretmen olsam formatörlükten farkı kalmayacak arkadaşlar.

Okulum kademeli geçiş olan ilkokullardan ve sabahtan ortaokul öğleden sonra ilkokul.ben sabahtan derse giriorum.
Yazı geldi müdür beni çağırdı gidiş geliş saatlerini ben kontrol edicem dedi.bende artık durumun değiştiğini 30 saati planı söyleyince.Sana öyle bir plan yaparımki 30 saatlik sabah 8-11 koyarım sonra 3-4 arası koyarım okulun ihtiyaç durumuna göre dedi. Böyle bişey yapamayacağına dair idda edebilirmiyim.Dicek bişey bulamadım :(

boteci85' Alıntı:
Okulum kademeli geçiş olan ilkokullardan ve sabahtan ortaokul öğleden sonra ilkokul.ben sabahtan derse giriorum.
Yazı geldi müdür beni çağırdı gidiş geliş saatlerini ben kontrol edicem dedi.bende artık durumun değiştiğini 30 saati planı söyleyince.Sana öyle bir plan yaparımki 30 saatlik sabah 8-11 koyarım sonra 3-4 arası koyarım okulun ihtiyaç durumuna göre dedi. Böyle bişey yapamayacağına dair idda edebilirmiyim.Dicek bişey bulamadım :(

ben de sana koyarım deseydin diye yazsam olmıycak şimdi...

http://nevsehir.meb.gov.tr/www/bt-rehbe ... icerik/203 burda çok güzel anlatılmış

BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. BT Rehberliği görevi ders çizelgesinde, ardışık olacak şekilde planlanacaktır.

ne demişler, ARDIŞIK. bununla ikna olmazsa senin kadron sabahçı grubunda, resmi yazıya göre sabahçı grubunu tercih etme şansın var, eğer öğleden sonra da BT reberi isterse, başvuru alır, onaylanır. yoksa sabah git, öğlen çık, hiç bi b.k yapamaz.

boteci85' Alıntı:

Evet yapabilir (ortaokul öğleden sonra ise yapamaz) doğru bunu normal öğretmene de yapabilir. Siz de bu çizelgeyi resmi olarak alırsınız müdürün imzası ile birlikte. Sadece o derslerinde çalışırsınız. Sonrasında ise sırf böyle konuştuğu için mobbing davası açarsınız. Çünkü ortada kasıt vardır. Konuşma tarzına bakarmısınız.

karinca_52' Alıntı:
07:30-12:30 olarak 5 gün ayarladım .....

2 tane mi btr var okulunuzda.
tek btr olunca böyle ayarlanabiliyor mu?

ben 4 gün 12.15 te, bir gün de 12.15- 17 arası yaparız dedim. md yardımcısına. çünkü tek bilişimci benim. hata mı ettim acaba??

zilal' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
07:30-12:30 olarak 5 gün ayarladım .....

2 tane mi btr var okulunuzda.
tek btr olunca böyle ayarlanabiliyor mu?

ben 4 gün 12.15 te, bir gün de 12.15- 17 arası yaparız dedim. md yardımcısına. çünkü tek bilişimci benim. hata mı ettim acaba??

tekim ,sabahçıyım ... sabah mı istersiniz , öğlenmi diye sordu meb... zaten orta kısım sabahçı ...sabahı seçtim....

istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.....

Geri