BT ve Yazılım Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

Kodla Büyü
portatak' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
Malum uzun süredir derslerimiz seçmeli olduğundan dolayı kadrom ilköğretim okulunda olmasına rağmen anadolu lisesinde formatörlük ve rehberlik görevleri yürütüyordum ve yaklaşık 3 yıldır neredeyse hiç derse girmiyordum. Bu sene için artık asıl işimize dönelim dedim bu seferde ne ortada bir müfredat, ne de kullanabilecek bir klavuz kitap.

Uzun süre araştırıp yeni öğretim programına uygun kullanabileceğim bir plan bulamamanın sonucu kendi planımı kendim yapmaya karar verdim. Tabi özellikle BBNET'teki paylaşımlardan da destek alarak. İncelerseniz ve işinize yarayacağını düşünürseniz kullanılması, değiştirilmesi ve dağıtılması serbesttir. :++:

Gözden kaçmış önemli hatalar varsa da bildirirseniz memnun olurum.

Hocam planlar çok güzel ama benim öğrenciler daha fare kullanmayı doğru düzgün bilmiyorlar :shock: Benim önce onlara bilgisayarı donanımsal olarak kavratmam lazım. Yeni atandığım için bilmiyorum öğrencilerin ihtiyacına göre bir plan oluşturabilir miyim? Bağlı kalmamız gereken herhangi bir şey var mı? Müfettiş gelip bu planı neye göre hazırladın demesin bana :)
Sizinkiler çok güzel olmuş ama ben bunları 7 ve 8 lerde kullanabilirim sanırım...
http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx/pr ... =2&kno=196 sadece bu var hocam ttkb tarafından yayınlanmış. Buna göre istediğiniz her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz.

bt^' Alıntı:
çok güzel gerçekten, 5. sınıflar için çoğumuzun temelden öğretime başlama ihtiyacını giderecek bir plan olmuş, yalnız genelde word ppt den önce anlatılır bunda farklı bir tercih yapılmış sebebini merak ettim?
Planı hazırlarken aklımdaki tek özel sebep word'ün biraz daha sıkıcı olduğunu düşündüm. Sunu hazırlamak biraz daha eğlenceli ve sevdirilmesi biraz daha kolay olduğu için basitten zora gitmeyi tercih ettim.

zencefil58' Alıntı:
hocam elinize sağlık fakat planlarda temel bilgiler yok gibi geldi yani çocukların hepsi kes kopyala taşı klasör oluşturma silme vs. gibi konuları göremedim bunları analtmadan mı geçecez ki!!
kasım ayının 3. haftasına dahil hocam.

zencefil58' Alıntı:
hocalarım plandaki etkinlikleri nerden bulacağız sağolsun hocam etkinlikleri de yazmış ama nasıl uygulanacak bu eski klavuz kitaplarından mı bakacağız ama Hocam planlar için Allah razı olsun gerçekten. Kullanacağım inş :)
Dediğim gibi hocam, özellikle 5. sınıf etkinliklerinin çoğu eski klavuz kitaplarda olan etkinlikler. bi pdf ayırma birleştirme programı ile bu etkinlikleri keserek bir araya toparlayabilirsiniz hangilerini kullanacaksanız.

KöfteHoRr' Alıntı:
bt^' Alıntı:
çok güzel gerçekten, 5. sınıflar için çoğumuzun temelden öğretime başlama ihtiyacını giderecek bir plan olmuş, yalnız genelde word ppt den önce anlatılır bunda farklı bir tercih yapılmış sebebini merak ettim?
Planı hazırlarken aklımdaki tek özel sebep word'ün biraz daha sıkıcı olduğunu düşündüm. Sunu hazırlamak biraz daha eğlenceli ve sevdirilmesi biraz daha kolay olduğu için basitten zora gitmeyi tercih ettim.

evet düşününce bana da daha mantıklı geldi, daha eğlenceli bir programla başlamak ilgi çekici olur ;)

bt^' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
bt^' Alıntı:

evet düşününce bana da daha mantıklı geldi, daha eğlenceli bir programla başlamak ilgi çekici olur ;)
Gerçi büyük kısmı oyun ve facebook, youtube ile eğleniyor sadece ama yapacak bişey yok :D

**melike**' Alıntı:
hocam elinize sağlık
yalnız bişey sorcam
etkinlikler hangi kitaptan?
5. sınıf etkinliklerinin çoğu eski klavuz kitaplardan. 1-8 basamakların hemen hemen hepsinden konuya göre farklı etkinlikler var. 6. sınıf etkinlikleri ise kendi hazırlamayı planladığım ve kafamda oluşturduğum etkinlikler. Henüz hazır değil yani.

KöfteHoRr' Alıntı:
**melike**' Alıntı:
hocam elinize sağlık
yalnız bişey sorcam
5. sınıf etkinliklerinin çoğu eski klavuz kitaplardan. 1-8 basamakların hemen hemen hepsinden konuya göre farklı etkinlikler var. 6. sınıf etkinlikleri ise kendi hazırlamayı planladığım ve kafamda oluşturduğum etkinlikler. Henüz hazır değil yani.
hımmm sağolun hocam hazır olunca bizlerle de paylaşır mısınız ?

**melike**' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
**melike**' Alıntı:
hocam elinize sağlık
yalnız bişey sorcam
hımmm sağolun hocam hazır olunca bizlerle de paylaşır mısınız ?
Açıkçası haftalık hazırlamayı düşünüyorum olmayan etkinlikleri, yani 1 hafta önceden. Belki forumda ders etkinliklerinin paylaşıldığı bi başlık açılırsa, hazır oldukça oradan olabilir.

5 ve 6 lar gayet güzel olmuş elinize sağlık, 7-8 seçmeli bilişim planını yapabildiniz mi hocam :?:

:+1: ellrine sağlık hocam tam bizim öğrencilere göre
fakat sitede birkaçtane plan var hepside birbirinden farklı :shock:

walla altın bulmus gb oldum hocam.
emeğinize sağlık net ve anlaşılır bir plan olmus

fatsan' Alıntı:
Hocam TTKB'nin yayınladığı çerçeve program öğrencinin seviyeleri, ihtiyaçları gözönüne alınarak öğretmeni plan yapmak konusunda serbest bırakmış zaten. O yüzden de bütün arkadaşlar kendi okulunun ve öğrencilerinin durumuna göre bir plan oluşturmaya çalışıyor.

KöfteHoRr' Alıntı:
fatsan' Alıntı:
Hocam TTKB'nin yayınladığı çerçeve program öğrencinin seviyeleri, ihtiyaçları gözönüne alınarak öğretmeni plan yapmak konusunda serbest bırakmış zaten. O yüzden de bütün arkadaşlar kendi okulunun ve öğrencilerinin durumuna göre bir plan oluşturmaya çalışıyor.
sağol hocam tekrardan eline sağlık

Geri