BT ve Yazılım Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

Kodla Büyü
güzel bir plan teşekkürler. bir soru soracağım plandaki etkinlikler bölümünde yer alan etkinlikler elinizde var mı? ya da bu etkinliklerin içerikleri nasıl biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Allah razı olsun hocam. Emek vermişsiniz o kadar ve cömertlik edip paylaşmışsınız. Çok teşekkürler...

Ben de yıllık planlarım üzerine çalışıyorum. Takıldığım mevzu plan hazırlarken öğretim programındaki öğrenme alanlarının hepsine yer vermek zorunda mıyım? benim bt lab ım yok ve ona göre bazı alanlara yer vermem zorlaşıyo. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hocam emeklerinize sağlık. Birkaç ufak değişiklik yaparım ve tam benim öğrencilerimin seviyesine uygun olur bu plan. Teşekkürler :++:

ziyaunal' Alıntı:
güzel bir plan teşekkürler. bir soru soracağım plandaki etkinlikler bölümünde yer alan etkinlikler elinizde var mı? ya da bu etkinliklerin içerikleri nasıl biraz ayrıntı verebilir misiniz?
Hocam 5. sınıf etkinliklerinin büyük kısmı eski öğretmen klavuz kitaplarında var. Zaten konuların çoğu benzer konular 5. sınıflarda.

6 sınıflar içinde 1. dönem konularının bi kısmının etkinliği kitaplarda var, ama 2. dönem ve birinci dönemden olmayan etkinlikleri de kendim hazırlamayı düşünüyorum.

w3_casmin85' Alıntı:
Ben de yıllık planlarım üzerine çalışıyorum. Takıldığım mevzu plan hazırlarken öğretim programındaki öğrenme alanlarının hepsine yer vermek zorunda mıyım? benim bt lab ım yok ve ona göre bazı alanlara yer vermem zorlaşıyo. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
"Asla buradaki kapsamla sınırlı kalınmaması gerektiği, hedef kitlenin beklentileri ve gereksinimleri doğrultusunda bu önerilerin genişletilebileceği ve güncellenebileceği unutulmamalıdır." ibaresi programda geçiyor hocam. O yüzden hangi konulardan plan oluşturacağınız size kalmış. Yeter ki uygulanabilir olsun.

Hocam teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Kurban bayramı bir hafta tatil o unutulmuş.

KöfteHoRr' Alıntı:
Malum uzun süredir derslerimiz seçmeli olduğundan dolayı kadrom ilköğretim okulunda olmasına rağmen anadolu lisesinde formatörlük ve rehberlik görevleri yürütüyordum ve yaklaşık 3 yıldır neredeyse hiç derse girmiyordum. Bu sene için artık asıl işimize dönelim dedim bu seferde ne ortada bir müfredat, ne de kullanabilecek bir klavuz kitap.

Uzun süre araştırıp yeni öğretim programına uygun kullanabileceğim bir plan bulamamanın sonucu kendi planımı kendim yapmaya karar verdim. Tabi özellikle BBNET'teki paylaşımlardan da destek alarak. İncelerseniz ve işinize yarayacağını düşünürseniz kullanılması, değiştirilmesi ve dağıtılması serbesttir. :++:

Gözden kaçmış önemli hatalar varsa da bildirirseniz memnun olurum.

Hocam planlar çok güzel ama benim öğrenciler daha fare kullanmayı doğru düzgün bilmiyorlar :shock: Benim önce onlara bilgisayarı donanımsal olarak kavratmam lazım. Yeni atandığım için bilmiyorum öğrencilerin ihtiyacına göre bir plan oluşturabilir miyim? Bağlı kalmamız gereken herhangi bir şey var mı? Müfettiş gelip bu planı neye göre hazırladın demesin bana :)
Sizinkiler çok güzel olmuş ama ben bunları 7 ve 8 lerde kullanabilirim sanırım...

Çok teşekkürler..
Hocalarım planın birebir aynısını uygulamak zorunda değilsiniz. Ders defterine plandakini yaz, öğrenciye farklı seviyedende verebilirsin konuyu. Sınıfta olanı sen bilirsin. Müfettiş dediğin senede 1 defa geliyor zaten.

light' Alıntı:
Çok teşekkürler..
Hocalarım planın birebir aynısını uygulamak zorunda değilsiniz. Ders defterine plandakini yaz, öğrenciye farklı seviyedende verebilirsin konuyu. Sınıfta olanı sen bilirsin. Müfettiş dediğin senede 1 defa geliyor zaten.

Hocam buradaki planların hiçbiri uymuyor öğrenci seviyesine. Fare kullanmayı bilmiyorlar diyorum anlayabiliyor musunuz durumumu... Yani biraz geride olsalar anlatırken seviyeyi düşürücem ama şu durumda nereden başlamalıyım nasıl bir plan yapmalıyım hiç bilmiyorum. Herkes kafasına göre takılıyor valla...

çok güzel gerçekten, 5. sınıflar için çoğumuzun temelden öğretime başlama ihtiyacını giderecek bir plan olmuş, yalnız genelde word ppt den önce anlatılır bunda farklı bir tercih yapılmış sebebini merak ettim?

hocam elinize sağlık fakat planlarda temel bilgiler yok gibi geldi yani çocukların hepsi kes kopyala taşı klasör oluşturma silme vs. gibi konuları göremedim bunları analtmadan mı geçecez ki!!

klasör kavramı kasım ayında verilmiş hocam biz tabi anlatırken oluşturma ad değiştirmeyi de gösteririz, metin düzenleme de kelime işlemcinin anlatıldığı nisan ayında.

hocalarım plandaki etkinlikleri nerden bulacağız sağolsun hocam etkinlikleri de yazmış ama nasıl uygulanacak bu eski klavuz kitaplarından mı bakacağız ama Hocam planlar için Allah razı olsun gerçekten. Kullanacağım inş :)

trickboy' Alıntı:
sayın muttalip hocam, bu 1. dönemin son haftasını (20-24 ocak) bilerek mi boş bıraktın?
Hocam sunu hazırlama ünitesine dahil normalde orası da. Bütün ünite etkinliklerini hafta hafta ayırmak yerine genel uygulama olarak düşündüğüm için birbirinden ayırmadım ama araya yazılı haftası girince ayrı gibi oldu.

KöfteHoRr' Alıntı:
trickboy' Alıntı:
sayın muttalip hocam, bu 1. dönemin son haftasını (20-24 ocak) bilerek mi boş bıraktın?
Hocam sunu hazırlama ünitesine dahil normalde orası da. Bütün ünite etkinliklerini hafta hafta ayırmak yerine genel uygulama olarak düşündüğüm için birbirinden ayırmadım ama araya yazılı haftası girince ayrı gibi oldu.

hocam etkinlikleri nasıl uygulayacağız kaynak verebilirmisiniz???

atungad' Alıntı:
Hocam teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Kurban bayramı bir hafta tatil o unutulmuş.
Kurban Bayramı ekimin 3. haftası hocam, planda da dikkat ettiyseniz ekimin 3. haftası yok.

Geri