BT Sınıflarının Son Durumu Anketi

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
2006 Şubatında göreve başladığımda 1.faz 1999 yapımı bilgisayarlarla cebeleşmiştim. 256 mb ram celeronlar..görevden ayrıldığımda hepsi pert olmuştu
2009 da başka bi okula gittiğimde 2004 model pclerle karşılaştım. 1gb ram, pentium işlemci..görevden ayrıldığımda yine pert olmuşlardı.
şu an ki okulumda 2 gb ram çift çekirdek işlemci bilgisayarlarım var ve şu ana kadar ki en iyisi. sınıfımda 20 pc var...ama bunların da ömrü dolacak.
Türkiye çapında BT sınıflarının durumu için bir anket yapalım...son durumumuz nedir bir göz atalım..

Özellikle idareler şu sıralar dyned konusunda baskı yapıyor. Sanki mükemmel pclerimiz var da yüklemedik.

bizim okulda bil. lab.ı yok çok zorluk çekiyorum.. etkileşimli tahtalarla, tabletlerle uğraşmaktan sıkıldım.. eskiden ne güzel bir sınıfımız vardı, kurardık deepfrezee ne güzel en az 2-3 ay giderdi.. ama ET'ler de bu iş mümkün değil.. bir de pahalı olmaları cabası..

2006 vestel promega bilgisayarlar.
şimdilik idare ediyorum.
2-3 sene idare eder sonrası allah kerim

Bilgisayar sınıfım yok malesef. Anlatacak konu bulmada zorlanıyorum. Yine de sanslıyım bazı okullarda projeksiyon bile yok

ne bt sınıfı nede projeksiyon. fatihi bekliyoruz.. ilk dönem ders anlattık da. bu dönem ne yapacagımı bilmyiorum. programlama anlatmaya calısıyorum:D algoritma falan.. bakalım ne olacak..

BT sınıfı olmadan bu dersin işlenebilmesi mucize. Ama gelde anlat. Biz ilçe zümresinde alınan kararlar kısmına ve MEB e öneriler kısmına durumu detaylı anlattık ama çok kaale alınacağını sanmıyorum.

Okulumuza gelen Donatımdan sorumlu Şube Müdürü'ne BT sınıflarının eksikleri giderilecek mi diye sordum,devlet bt sınıflarına desteği kesti ,yeni yapılan okullara bt sınıfı koyuluyor ama içi boş dedi.Gittiği yere kadar gidecek sonrasında bitecek ,nasılsa fatih projesi tüm okullara gelecek dedi.Yalnız benim anlamadığım fatih projesi gelse bile bt sınıfı olmadan öğrenciyi bil.başına oturtmadan nasıl bilişim anlatacağız???

MAtıkları bu işte. Teknolojiyi öğrenmek bu kadar onlarda. Oyuncak sanki.

2008 UBAK 20+1 BT sınıfım var. Şu an hepsi çalışır durumda; fakat teklemeye başladılar, yavaş yavaş düşmeye başlarlar. Yenilenmesi şart.

Geri