BT sınıflarını oluşturun talimatı geldi

Kodla Büyü

hugo4545

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayar bilimleri dersi için bt sınıflarının düzenlenmesi ve gerekli tedbirlerim alınması ile ilgili yazı geldi. Bu liselerde münhal normlar ne zaman görünür. Norm fazlasıyım ve ilk fırsatta bu liselerden birine geçeceğim.

Kaynak: böteder başkanı Burcu Yılmaz Twitter hesabı

Ekli dosyalar

• IMG_0022.JPG
    IMG_0022.JPG
    53.5 KB · Görüntüleme: 1,626
Allah aşkına ya p4 ile mi ders işlenecek, yıl 2017 hala bt sınıfları değersiz görülüyor okullarda, bakanlığımızın bt sınıflarına destek olması gerekiyor kimsesiz sahipsiz bırakmasınlar bizleri, destek olunursa türkiye ilerler güçlü ülkerle arasına gireriz

tabletlere yapılan yatırımın yarısı ile her yıl bt sınıfları son teknolojiden güncellenebilir

akıllı tahtaya lafım yok(var ama neyse) tabletler tamamen boş o parayla her okula modern bilişim sınıfları kurulurdu ve daha fazla verim alınırdı

ctrl+alt+delete' Alıntı:
akıllı tahtaya lafım yok(var ama neyse) tabletler tamamen boş o parayla her okula modern bilişim sınıfları kurulurdu ve daha fazla verim alınırdı
fatih projesi duyurulduğundan beri aynı görüşü savunuyorum ve savunmaya devam edeceğim...bt sınıfına aktarılsaydı bu kaynaklar şimdiye kadar benim zümrelerim kodlamanın gelmesini beklemeden çoktan inisiyatif kullanıp anlatmaya başlamıştı. neyse hiçbir şey için geç değil en azından kafalarına göre dağıttık sınıflara verdik inek içti dağa kaçtı diyemeyecekler...elde kapı gibi yazı var... toplasınlar :++: :++:

ctrl+alt+delete' Alıntı:

Aynen katılıyor ve altına direkt imzamı atıyorum.. :+1:

elrond' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
fatih projesi duyurulduğundan beri aynı görüşü savunuyorum ve savunmaya devam edeceğim...bt sınıfına aktarılsaydı bu kaynaklar şimdiye kadar benim zümrelerim kodlamanın gelmesini beklemeden çoktan inisiyatif kullanıp anlatmaya başlamıştı. neyse hiçbir şey için geç değil en azından kafalarına göre dağıttık sınıflara verdik inek içti dağa kaçtı diyemeyecekler...elde kapı gibi yazı var... toplasınlar :++: :++:
toplansınlr haklısınız fakat dünya bankası faz-1 kapsamındaki pc leri toplasan ne olur. hardislerdeki bad sektörlerden ders çizzzzt çuzztt trrttttttt grtt sesleriyle geçiyordu gelse toplansa bu pc ler öğretmen girmek istemez böyle sınıfa tablet işi kaldırılıp bt sınıflarında her sene güncelleme ve bakım bütçesi verilmeli sorumlusuda tamamen bt sınıfına harcanmak üzere başka amaçla kesinlikle kullanılmayacak onayıyla müdür ve bt öğretmenine verilmeli

fatih projesi geldi diye akıllı tahtalar sınıflara kuruldu diye bilgisayar derslerinin bilgisayar sınıfı olmadan, bu tahtalardan işlenebileceğini düşünen meb yetkilileri, okul müdürleri olduğu sürece bi halt olmaz, hiç bi gelişme de yaşanmaz dersimizle ya da sınıflarımızla ilgili :-1:

ozlem22' Alıntı:
fatih projesi geldi diye akıllı tahtalar sınıflara kuruldu diye bilgisayar derslerinin bilgisayar sınıfı olmadan, bu tahtalardan işlenebileceğini düşünen meb yetkilileri, okul müdürleri olduğu sürece bi halt olmaz, hiç bi gelişme de yaşanmaz dersimizle ya da sınıflarımızla ilgili :-1:
:+1: :+1: :+1:

Re: Ynt: BT sınıflarını oluşturun talimatı geldi

ctrl+alt+delete' Alıntı:
Akıllı tahta var.Lakin branşlarda derslere konulara özel üretilmiş yazılım yok.
Özel Liselerde bile bu konuda bir gelişme yok.
Bence sebep;
☆Yazılımlar pahalı ve müfredat çok sık değişiyor.
Tebeşirden kâr edildi diyecem lakin tahtaya soru çöz, sil zaman alıyor.

Gördüğüm FKB ve TM çılar, zamandan tasarruf ve hız bakımından genelde kalem kullanıyor.
Not:Akıllı Tahtayı kullanmayı bilmediklerinden değil

Bizim müdürün ağzının. .. .(bizim buraya has bir söz ) biliyorum da fırsat vermiyorum. Böyle bir yazı da ortaokulà gonderseler.yoksa sonuç belli

Re: Ynt: BT sınıflarını oluşturun talimatı geldi

Bizde işler hep ters.
BT sınıfı esasen, ilkokul ve ortaokulda şart.
Bilişim Temel'den başlanmalı.
Ayrıca ilköğretim öğrencileri bilişim teknolojisi sınıfının değerini ve kıymetini bilirler.Cihaz ve aksesuarlarına zarar verip tahrip etmezler. Daha istekli ve dersliği düzenli kullanırlar

Geri