BT sınıflarını kapatmak için bi bahane daha buldular

Kodla Büyü

yağmur07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ders saatimiz arttı güya ama okul müdürleri şimdi de sırf sınıfçılara norm fazlası olmasınlar diye sınıf açabilmek için Bt sınıflarını kapatıp normal sınıf haline getiriyorlar.. Bundan dolayı da norm kadro güncellemelerinde BT öğretmeni ihtiaçlarını da kapatmış bi çoğu.. Haberiniz olsun..

Yanlış BT sınıfının varlığı BT öğretmenine bağlı değildir.
Müdürünüze sevgil ve saygılarımla eğer böyle düşünüyorsa biraz mevzuat okusun.

ist_koord' Alıntı:
Bulunduğum ilçede benim bildiğim ne az 3 lab (faz 1) bu gerekçe ile kapatıldı ve norm yok mevzuat falan hikaye herkes kafasına göre takılıyor

ilkokul olan okullarda sınıf açmak için bt sınıfını kapatma oranı ilerleyen zamanlarda daha yüksek olacaktır.

Malesef bu görüşe katılıyorum ilkokul olan okullarda BT sınıflarının kapatılması muhtemel gözüküyor(tamamen kişisel öngörüm)

üst yapı için elbette ama bt sınıfı kurulumlarında altyapı maliyeti üst yapı ve mobilyanın toplamına denk neredeyse ve BT sınıfları taşınırken gidilen yere altyapıyı kurmak bilemiyorum yani ben il müdür olsam elbette yaparım ama bunu yapan il müdürünü tebrik etmek lazım.

Aynı şeyi bizim müdür beyde söyledi bugün toplantıda, sınıf yetmiyo bilgisayar sınıfını kaldırabiliriz diye.ben hemen tepkimi koydum eğer kapatacaksanız bu dersi hiç seçmeyin dedim,eğer bu okulda kalırsam böyle bişeyi kabul etmeyeceğimi söyledim. Bişey diyemedi kimse, bakalım ne olcak.

bt dersi seçmeli oldukça ve bize özel kadro verilmedikçe çok çekeceğimiz var...

Aynı bahane ile bizimkide kapatacakmış, bana söylemeye korkuyor başkalarına söyletiyor. Vereceğim cevabı biliyor: Kapatmazsan adam değilsin diyeceğim.

bugün bizim müdürümüz de teknoloji tasarım sınıflarından birini sınıf yaptırdığını ve daha da sınıfa ihtiyac olduğunu söyledi, ben de saka yollu ben burda olmasam bt sınıfını da kapatacaksınız dedim, sadece gülümsedi...

ben bugün baktım hala duruyor :mrgreen:
zaten bizde derslik ihtiyacı yok ama bana da ihtiyaç yok
2 senedir şutlar direkten dönüyor bu sene şutu çatala takarlar gibime geliyor....kısmetimiz hangi saha ise gideceğiz artık mecbur

bizim müdür kendi odası boşaltmış orası okullar hayat olsun sınıf olacakmış.kendisi küçük teknoloji tasarıma taşınıyor.ayrıca müzik sınıfını kapatıyor.benim eski labdaki bilgisayarların bir kısmını okullar hayat olsun sınıfına taşiyacak bir kısmı ise eski labda kalmaya devam edecek.ayrıca bunların dışında iki bt sınıf daha var.
eski labı kapatsaydı iyiydi.zaten seneye ben de norma fazlası olurum.(okul ilkokul oldu)

ama benim müdür ben gitsem de kapatmayacak sınıfları sanırım.bayılıyor onlara:)

allah kahretsin ya...
atanmak isteyenler diriler yani bizler hergün helva yiyiyoruz sanıyorlar...... bu ne ya :verymad:

başlarım böyle bölüme de mesleğede bakanlığı da... yeter

bende ortaokul olan bi okula geçtim 2007 de kurulan lcd monitörlü lab'ı sınıf yapmak adına dağıtmışlar....bakalım eylülde gitince napacağız

bu konuda yönetmelikler yardımcı olmazsa elinizde belki tek seçenek kalıyor.

labların kapanması sonucu yapılan yatırım çöpe atılacağı için devleti zarara uğratmış oluyorsunuz. hakkınızda devleti zarara uğratmaktan şikayetçi olacam. diyerek yöneticilerinizi korkutabilirsiniz :) ya tutarsa diyerekten

Benm bulunduğum ilçede de kapatılan Bilişim sınıfları var.Geçen sene ders saatini tamamlamak için gittiğim okulda bt sınıfı dağıtılmış,sınıf bölünerek 2 sınıf yapılmış ve sadece 5 bilgisayar kalmış.Sınıflara dağıtılmış bilgisayarlar.

BaRBaRYaN' Alıntı:

labların kapanması sonucu yapılan yatırım çöpe atılacağı için devleti zarara uğratmış oluyorsunuz. hakkınızda devleti zarara uğratmaktan şikayetçi olacam. diyerek yöneticilerinizi korkutabilirsiniz :) ya tutarsa diyerekten
NASIL ŞİKAYETÇİ OLACAN HADİ OLDUN DİYELİM ADAM SORUŞTURMA YEDİ GİTTİ YENİ GELEN MÜDÜR MÜ SAVUNACAK SENİ ADAMLAR DERSİNİ SEÇMEDİK DEDİMİ İŞİN BİTİYOR YALLAH BAŞKA KÖYE
ZATEN TÜM İDARE VE ÖĞRETMENLER GICIKLAR BİLİŞİMCİYE ONLARIN GÖZÜNDE YATAN HİÇ BİRŞEY YAPMADAN FULL EK DERS ALAN BİRİSİN KİM SAHİP ÇIKACAK

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

NASIL ŞİKAYETÇİ OLACAN HADİ OLDUN DİYELİM ADAM SORUŞTURMA YEDİ GİTTİ YENİ GELEN MÜDÜR MÜ SAVUNACAK SENİ ADAMLAR DERSİNİ SEÇMEDİK DEDİMİ İŞİN BİTİYOR YALLAH BAŞKA KÖYE
ZATEN TÜM İDARE VE ÖĞRETMENLER GICIKLAR BİLİŞİMCİYE ONLARIN GÖZÜNDE YATAN HİÇ BİRŞEY YAPMADAN FULL EK DERS ALAN BİRİSİN KİM SAHİP ÇIKACAK
..
hocam örnek 1 karar yeter diğer bt sınıflarını korumak için.
..
bu arada meb den volkan bey vardı sitemize üye. şu bt sınıflarının kapatılmaması için gerekli yönetmelikleri kendisinden neden istemiyoruz? bilişim derneğindeki ve site yönetimindeki arkadaşlardan iletişime geçmelerini isteyebiliriz.

BaRBaRYaN' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

..
hocam örnek 1 karar yeter diğer bt sınıflarını korumak için.
..
bu arada meb den volkan bey vardı sitemize üye. şu bt sınıflarının kapatılmaması için gerekli yönetmelikleri kendisinden neden istemiyoruz? bilişim derneğindeki ve site yönetimindeki arkadaşlardan iletişime geçmelerini isteyebiliriz.
VOLKAN BEY KEŞKE YARDIMCI OLABİLSE ADAMI FORUMA KÜSTÜRDÜLER Mİ YOKSA YOĞUN MU

yağmur07' Alıntı:
Arkadaşlar ders saatimiz arttı güya ama okul müdürleri şimdi de sırf sınıfçılara norm fazlası olmasınlar diye sınıf açabilmek için Bt sınıflarını kapatıp normal sınıf haline getiriyorlar.. Bundan dolayı da norm kadro güncellemelerinde BT öğretmeni ihtiaçlarını da kapatmış bi çoğu.. Haberiniz olsun..

ben de bu durumdayım, bizde de 5. sınıflar kalabalık yer yok diye beni norm fazlası gösterdi, lise kayıt dönemi bittikten sonra hala sınıf yetmezse bt sınıfı kapatma ile ilgili üst yazıyı gönderecek müdürüm...

Aslında şu yaşadığımız sorun bize bu sorunun altında yatan başka bir sorunu işaret ediyor.

DEMEK Kİ DERSLİK SIKINTISI VAR.

Derslik sıkıntısı
Kalabalık sınıf mevcutları
Sabahçı-Öğlenci eğitim

Eski ve sosyal, kültürel, sportif, teknolojik, bilimsel yönden eksik okul binaları
Çocuk gelişimine uygun olmayan hatta hiç olmayan bile denebilecek okul bahçeleri

Buna rağmen ilk sorunumuz TABLET BİLGİSAYAR VE AKILLI TAHTA
En büyük önceliğimiz eğitim siteminin kademelendirilmesi

Hayret ama hayret

Şu yukarıda saydığım sıkıntıları daha az yaşayan SEMTLERDE önceliklerimizde hata yapan bakanı atayan hükümeti oluşturan parti

daha az oy alırken

Asıl bu sıkıntıların yoğun olarak yaşandığı semtlerde

bahsedilen parti daha ÇOK :? oy alıyor, daha fazla bedava sokak propagandacısı var.

Vaaar, versinler, lüks semtlerde oturup, imkanlar içinde yüzenler eksiklik görüyor, onlar göremiyor demek ki.

Bana göre hava hoş.

basın' Alıntı:
sarıyer ilçesi ALPARSLAN İ.O
RESİM ATÖLYESİ YAPTI..BİLGİSAYARLARIDA KOLİLEDİ...
NASIL BİR İŞLEM YAPABİLİRSİNİZ...

ist_koord' Alıntı:

İlkokulmu oldu hocam yoksa ortaokul mu

Geri