BT sınıfının kokusu

Kodla Büyü

fercanx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizim bt sınıfı sınıfına özellikle sabah ilk girişte inanılmaz bi koku oluyor. Hemen camı açmasam orada durmak mümkün değil o derece yani . Sanırım zemindeki plastik kaplama kokuyor. Yada bizim hurda bilgisayarlar kokuyor tam tespit edemedim. Sizde durum nasıl yaşayan çözen var mı bu sorunu ?

Faredir hocam kabloları kemirmek için geliyorlar.fare ölüsüdür dayanılmayacak bir kokuysa.

normal plastik ve toz kokusu karışımıdır

çare klima ya da sürekli havalandırma

ups cihazı yok. Normalde ortalık paspaslanıyor hergün. Ancak masa arkalarında toz olabilir. Ancak o kadar yoğun bir koku yapmaz sanıyorum. Böyle bir şey hatırlamıyorum 15 BT sınıfında ders verdim boğucu oksijensiz plastikimsi koku görmedim

benim de sınıfım kokuyor sabahları hocam. girer girmez cam açıyorum. ama ben de yerdeki kaplamadan ve on yıllık bilgisayarlardan olduğunu düşünüyorum. çünkü ups cihazım değişti geçen sene koku aynı. üstüne de toz eklenince koku kaçınılmaz oluyor

Sınıfınızdaki çöp kovası, plastik kaplamalar, eğer her gün akşamları paspaslanıyorsa onun sebep olduğu nem ve ortamdaki toz kokuları birleşiyordur. Bilgisayarların çalışıp, ısınmasıyla yanan toz kokusu da cabası oluyor. Mümkünse çöp kovasını dışarı koyunuz, eğer sınıf temizliğini siz yaptırıyorsanız paspas kullandırmayın ya da mutlaka paspas öncesinde suyu değiştirtip, sonrasında da boşalttırınız. Kompresörünüz varsa 2-3 ayda bir bilgisayarların tozlarını alabilirsiniz. İmkan bulabilirseniz plastik kaplamanız da eskimişse kokmayan, daha kaliteli kaplamayla değiştirtiniz. Güvenlik önlemleri alınmışsa ve varsa üstteki küçük pencerelerden birini açık bırakabilirsiniz.
Tüm bunları yapsanız da kokunun tamamen ortadan kalkmasını sağlayamayabilirsiniz ama belki azaltabilirsiniz.

hocam o koku zemindeki adi plastik kokusu kesinlikle.
bende 2 yıl dayanabildim, bildiğin petrol gibi kokuyor.
geçen yıl onu söküp yerine parkalem yaptırdım şimdi koku falan kalmadı.

Bende toz yanıp koku yaratıyor diye düşünüp 10 yıldır temizlenmemiş olan bilgisayarları :) yüzücü gözlüğü takarak kompresörle temizledim. Ertesi gün değişen pek bir şey yoktu :) zeminden olabilir mi bilmiyorum ama hiç aklıma gelmemişti. ben daha cok tozdan bilgisayardan diye düşünmüştüm. okula, zemini değiştirelim desem bilmiyorum tepkileri ne olur?

Ogretmenler odasi yeni parke yapiliyor bizde. Hocam bizim bt yede yapalim dedim yapamayiz dedi pc ye dondu yuzunu. Bombaci oracikta hareketsiz kaldi bi sure

ragyu' Alıntı:
hocam o koku zemindeki adi plastik kokusu kesinlikle.
bende 2 yıl dayanabildim, bildiğin petrol gibi kokuyor.
geçen yıl onu söküp yerine parkalem yaptırdım şimdi koku falan kalmadı.
Katiliyorum buyuk ihtimal o kaplamadan

bombacı mülayim' Alıntı:
Ogretmenler odasi yeni parke yapiliyor bizde. Hocam bizim bt yede yapalim dedim yapamayiz dedi pc ye dondu yuzunu. Bombaci oracikta hareketsiz kaldi bi sure
:D
Aynen benim başıma gelecek olanda bu

Geri