BT sınıfının dizaynını değiştirmek için fikirleri alalım

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar bt sınıfindan memnun değiliz. Sınıf dar olduğu için çok sıkışık ve dağınık görünüyor. Bunun için ne yapabiliriz? Bu konuda müdürüm bir araştırma yapmamı istedi. Örneğin sınıfı başka bir sınıfa taşımaya kalksak fatih projesinden dolayı bir sıkıntı çıkar mı, tüm kablolamaların taşınmasında çok masraf olur mu? Masalari falan mi değiştirsek? Yada nasıl geniş bir alan elde edebiliriz fikirlerinize ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

• 20160808_101853-1-1280x792.jpg
    20160808_101853-1-1280x792.jpg
    133.1 KB · Görüntüleme: 568
4 köşeden de fotoğraf ekleseydiniz daha iyi olurdu. Bu durumda fotoğrafın çekildiği tarafta ne olduğu anlaşılmıyor.
Çoğu ilk ve orta okulda da bt sınıflarının bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla doğru düzgün bir alt yapınız varsa, sınıfların öğrenci sayıları azsa maceraya atılmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Siz daha fazla fotoğraf yükleyin.

düşünümedim hocam fazla çekmeyi. Okulda değilim ama anlatayım.

Okul lise. Sınıflar 35 kişi kalabalık yani. Sinifsa 16+1. Çekilen yerde zaten ET var. Sol tarafta da duvar dibinde 3 masa ve bir tane iki kapaklı dolapla sınıf askısı var. Boş yer de yok anlayacağınız

Şu haliyle en kolayı üst üste geçen tabure kullanmak böylece toplanınca ortalık boş ve ferah gözükür...

Haklısınız hocam o toplaninca yer avantaji sağlar ancak bazi sınıflarda masaya 3 öğrenci düşüyob öğrenciler sigamiyor onu nasıl çözebiliriz.

Sayın hocam, görüldüğü kadarıyla sınıfta alan açacak bir imkan yok. Dolayısıyla ya daha büyük bir sınıfa taşınacaksınız ya da şimdiye kadar nasıl idare ettiyseniz o şekilde devam edeceksiniz.
Elektrik ve ağ Kablolarınız priz şeklinde değil de kanallardan geçirilmişse sökülüp, yeni sınıfta bir kısmı kullanılabilir, sonuçta kablolar daha geniş bir alanda yeterli olmayacaktır.
Fatih açısından, eğer mevcut yapıda internetiniz fatih alt yapısını kullanıyorsa sistem odasından akıllı anahtarın yeniden konfigüre edilmesi gerekebilir.
Elektrik işleri için bir elektrikçiden görüş alabilirsiniz, eğer ağla ilgili tecrübeniz yoksa da bir bilgisayarcıdan görüş ve fiyat alabilirsiniz.
Elektrik için bilmem ama ağ işlemlerini kendim yaparım derseniz 305 metre cat6 kabloyu 200-250 TL'ye alıp, 100'lü rj45 jack 10 TL ve 20'TL'lik pense ile ağ işini halledebilirsiniz. Elektrikçiye kanal işlerini de yaptırırsanız fazla yorulmazsınız.
Yeni yerinizi 20+1 bilgisayarların olacağı bir sınıf olarak düzenlerseniz, ileride bilgisayar sayınızı artırdığınızda sıkıntı yaşamazsınız.

Geri