BT sınıfını düzenli kullanmayan öğretmenler hakkında tutanak

Kodla Büyü

grandmasterb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Seminer döneminde iki tane öğretmen arkadaş bir BT sınıfından sandalyeleri alıp diğer BT sınıfına götürüyor ve geri getirmiyor.Tüm uyarılarıma rağmen geri götürmüyorlar.

Bir başka gün de bu aynı iki arkdaştan biri sandalyeyi çocuğuna araba yapıp deli gibi(abartmıyorum) sağa sola çevirip fırlatıyor.

diyeceksiniz ki "hocam anlayışlı olun" .çok anlayışlı biri olmama rağmen artık bu iki arakadaş ciddi sinirlerimi bozuyor.inadına düzenli kullanmıyorlar bt sınıfını.

artık idareye bu durumu bildirmeye karar verdim.BT sınıfını düzenli kullanmayan öğretmenler hakkında nasıl bir yol izlenmeli?
düzenli kullanmayan bu öğretmenler hakkında nasıl bir tutanak tutulmalı?tunanağa sadece kendi(formatör öğrtmen) adımı yazıp imzalamam yeterli olur mu?(yoksa tanık şahitlere de imza attrırılmalı mı?)
en son da bu tutanağı dilekçe ile mi idareye vermek gerekir?
her gün bu olay oluyor artık sinirlerimi iyice gerdi bu iki öğretmen arkadaş.

hocam bence bu işi siz halletmelisiniz,bt sınıfındaki araç-gereç dışarı çıkmaz bitti gitti diyeceksiniz.onlar da küsüp gidicek:)

Meslekte 6 sene bitirdim. Ben görevin başındayken böyle bişey hiç olmadı. Olamadı. Nefes aldırmadım kimseye. Siz de aldırmayın hocam.

tek yapman gereken bt sınıfındaki bütün sandalyeleri öğretmenler odasına taşıtıp bt sınıfına sıra getirtmek olacak. o öğretmen arkadaşlar diğer öğretmen arkadaşlarının önündede aynı şeyi ypabilecekleri bakalım . suya sabuna dokunmadan çözüm başka birşey da ha söylerdim ama orasınıda sen düşün.

ağırlığı koymak lazım baştan ipleri verdiniz anladığım kadarıyla. herşeyi idareyle çözemessiniz..

Farklı yöntemleri denemeli idareye bildirmek en son çözüm olmalı.
BT sınıflarının anahtarları ulu orta yerlerde olmamalı, varsa gizlenmeli, yok edilmeli.
İnternette sorun var, dönem sonu bakım yapıyorum gibi bahanelerle bu tip kişilerin içeri girmesi önlenmeli. Modeminiz destekliyorsa labdaki pc lerin ip aralığının internete erişimini kapatabilirsiniz. Gerçekten işi olan Öğretmenler odasından ya da idarecilerin yanından da hallediyor.

Hocam sizin kırılmanıza,sinirlenmenize aldırış etmiyorlarsa kısaca size saygı göstermeyip hiç sayıyorlarsa, sizde hiç düşünmeyin küserler diye.Hiç çekinmeyin ciddi bir şekilde uyarın.Baktınız olmuyor, tutun tutanağınızı verin idareye ne halleri varsa görsünler.Çocuk değiller ya siz mi uğraşacaksınız bu tiplerle bırakın idare uğraşsın. İdare öğretmenlerine devlet boşunamı para veriyor.Sıkmayın canınızı idareye sevk edin gitsin.Bu tip insanlardan her yerde var. Bunlara değer vermeye gelmez.Sonra sizde onlar gibi değersiz duruma düşersiniz.

@defalarca ciddi uyardım.zaten amaçları beni gıcık etmek diğer arkdaşlar çok saygılı.
hepsi dikkat ederler yaptıklarına, hatta korkarlar benden.

@fahrican.seminer dönemi olduğu için sunum yapılıyor ve tümr öğretmenler mecburen geliyor.ayrıca bt sınıfını kullanacaklarsa adam gibi gelsinler.ben almamazlık etmem.sıkıntı 50 kişi içinde bu 2 öğretmenin yaptıkları sadece.diğerlerinde sıkıntı yok.

benim burda sorduğum soruya kimse cevap vermemiş asıl merak ettiğim ilk mesajımın sonunda.

BT sınıfını düzenli kullanmayan öğretmenler hakkında nasıl bir yol izlenmeli?
düzenli kullanmayan bu öğretmenler hakkında nasıl bir tutanak tutulmalı?tunanağa sadece kendi(formatör öğrtmen) adımı yazıp imzalamam yeterli olur mu?(yoksa tanık şahitlere de imza attrırılmalı mı?)

Sabah geldiğinde o öğretmene bi tane tutanak imzalat oluşabilecek zaiyattan bizzat ben sorumluyum diye anahtarı ver çık BT sınıfından.Ne yapacak bakalım?

5.yılım bitti.hiçbir zaman problem yaşamadım sözlü uyarı yetiyordu her zaman.ipleri ellerine vermiş falan değilim.koskoca 50 kişiden sadece yeni gelen 2 kişi kurallara uymuyor.artık bt sınıfına gelmiyor o 2 arkadaş.resmi işlem yapacağımı söylemiştim sadece.o yetti sanırım.

benim gerçekten merak ettiğim biz yani okul BT formatör öğretmeni nasıl bir tutanak tutabilir bu adamlar için.diyelim yine yaptılar.benim sadece şu şu öğretmen şunu şunu yaptı yazmam yeterli olur mu tatanağa?diğer şahit olan arkadaşlardan imza alınır mı?

o öğretmenler laba girmeden önce müdür yardımcısını al ve labı göster. o öğretmenler labdab çıkınca tekrar müdür yardımcısıyla birlikte zarar tesbiti yapıp tutanak tutun diğer öğretmenleri karıştırmayın. işin içine arkadaşları birbirlerini kolluyo lafı girmesin bide

ya verirsin okul idaresine bi dilekçe , şahit olan arkadaşa imzaya gerek yok , idare isterse dilekçeni değerlendirir.

herkese tavsiyem,
sene başındaki öğretmenler kurulu karar tutanaklarına BT sınfını düzenli kullanmakla ilgili maddeler eklettirmek. kurallara uymayanlarla ilgili yasal işlem uygulanacağından bahsetmek.
ben öyle yaptım, çok işe yarıyor.

Bende böyle bir problem yaşıyorum ilk kez oluyor lakin baştan tepkiyi koymak istiyorum. Sınıfa girdiğimde öğretmen sandalyesini kırık buldum. Şimdi ben nasıl tutanak tutacağım anlamadım. Kullanan öğretmeninde imza atması gerekiyor mu bu tutanakta :scared:

grandmasterb' Alıntı:
Seminer döneminde iki tane öğretmen arkadaş bir BT sınıfından sandalyeleri alıp diğer BT sınıfına götürüyor ve geri getirmiyor.Tüm uyarılarıma rağmen geri götürmüyorlar.

Bir başka gün de bu aynı iki arkdaştan biri sandalyeyi çocuğuna araba yapıp deli gibi(abartmıyorum) sağa sola çevirip fırlatıyor.

diyeceksiniz ki "hocam anlayışlı olun" .çok anlayışlı biri olmama rağmen artık bu iki arakadaş ciddi sinirlerimi bozuyor.inadına düzenli kullanmıyorlar bt sınıfını.

artık idareye bu durumu bildirmeye karar verdim.BT sınıfını düzenli kullanmayan öğretmenler hakkında nasıl bir yol izlenmeli?
Hocam "sakince" uyardınız mı? Halâ devam ediyorsa, birileri ordayken sessizce tutanak hazırlayın.
------------------------------------------------------------------------------------
TUTANAKTIR !!!
................................. OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
İL VEYA İLÇE ADI
Konu: BT Sınıfındaki demirbaş eşyaların fütursuz kullanımı ve yıpratılması Tarih: .../.../... Saat: ..........

Derste diğer öğretmenlerimizin gözü önünde .............. isimli öğretmenimiz ......................... gibi davranışlarda bulunmuştur. Bundan önce de sözlü yaptığım uyarıyı hiçe saymıştır.

Tanık Tanık Tanık Tutanağı Hazırlayan
Ad Soyad Ad Soyad Ad Soyad Ad Soyad
İmza İmza İmza İmza

-------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca idareden tüm öğretmenlere sirküler imzalı olarak, bt'deki demirbaş eşyaların bt'yi kullanan her personele, hangi amaçla orada bulunduğu farketmeksizin her zaman zimmetli olacağına dair uyarı yazısını imzalatması faydalı olacaktır.

Böyle bişey hazırladım bilmem olur mu? Sandalyenin kırılma anına şahit olan öğrenciler, öğretmenlerinin kırdığına dair şahitlik yapacaklarını hiç sanmıyorum :(

Ekli dosyalar

• Tutanak.rar
    5.5 KB · Görüntüleme: 32
Geri