BT sınıfındaki bilgisayarların sınıflara dağıtılması??

Kodla Büyü

megi21

Aktif Üye
okul müdürü bilgisayar olmayan 5-6 sınıfa bt sınıfındaki bilgisayarlardan almak istediğini siöyledi. zaten doğru düzgün çalışan 12 bilgisayarım var vermek istemiyorum haliyle. formatör öğretmen olarak nasıl tepki vermeliyim alma yetkisi var mı ??

arkadaslar verme diyorsunuz bende vermek istemiyorum da varmı böyle bir hakkım yönetmelikleri çok iyi bilen bir müdürüm var böyle bir hakkım var mı daha onceden böyle bir olay yaşayan arkadaslar varsa nasıl bir yol izlediler acaba

arkadaşım bt sınıfından hiç bir şey dışarı çıkartılamaz , şu an okuldan çıkıyorum akşam yazıyı bulursam eklerim sesin için

forumda vardı. bt sınıfları dağıtılmayacak diye resmi yazı. onu bul hocam.

EVET, DOĞRU.. BT SINIFINDAN HİÇBİR ŞEY ÇIKARTILAMAZ.. BİZİM İDARE GEÇEN SENE AZ DAHA SORUŞTURMA GEÇİRİYORDU. SINIFLARA DAĞITTILAR MAKİNALARI, İL MEM KIZDI BU OLAYA, SONRA GERİ TOPLAMAK ZORUNDA KALDILAR..

megi21' Alıntı:
arkadaslar verme diyorsunuz bende vermek istemiyorum da varmı böyle bir hakkım yönetmelikleri çok iyi bilen bir müdürüm var böyle bir hakkım var mı daha onceden böyle bir olay yaşayan arkadaslar varsa nasıl bir yol izlediler acaba
Bu konu hakkında özelinde olacak ama genelde konuşursak biri size resmi olarak bir şey dayatınca o olduğunu göstersin siz değil. varın ispatı yokun isptından daha kolaydır. Müdür der ki size a yönetmeliği b maddesine göre alabilir . Siz ne araştıracaksınız nerede ne yazıyor.
"BT sınıfından bilgisayar alabilceğiniz hangi yönetöelik-genelgede yazıyor diye sorun o araştırsın " :)

istanbul mem in bir yazısı vardı forumda arkadaşlar bt sınıfından hiçbişi çıkarılamaz dışarı diye

btadana.gov.tr adresine gir... anasayfada bilişim sınıfındaki bilgisayarların dağıtılamayacağı adlı başlığı bul ve dosyayı indirip müdürünün gözüne sok...

Adana BT deki yazı örneği
...

Ekli dosyalar

• bilisimlab.png
    bilisimlab.png
    37 KB · Görüntüleme: 1,341
arkadasım mudur mevzuata hakim diyorsunda bir halttan haberi yok o muheteremin. Buradaki yazılae yetmezse dersin 15 +1 altında formatör förevlendirilmez bundan sonra kendin onarırsın dersin anlamazsa yazarsın resmi yazıları ilistirir cevap istersin

arkadaşlar okulumdaki müdür de bt sinifını dağıtmak istiyor. bt sınıfı dağıtılamaz diye yazılar buldum. bu yazıları ekleyerek dilekçe yazacağım. bu sene hiç ders seçmediği için başka okul da bt rehber öğretmeniydim ve 5-6 adet bilgisayarı başka sınıflara vermiş. ben dilekçemde şunu dikkat etmek istiyorum, bt ekipmanlarının bt sınıfına geri getirilmesi ve 2013-2014 eğitim-öğretim zamanına yetiştirilmesi diye,, çünkü konuştuğumuzda daha dağıtmadım ki neye göre dilekçe yazacaksın dedi. bende bu sebepten deyince işin rengi değişti. Benim ki biraz ileriyi sağlama almak. ben çok iyi dilekçe yazan biri değilim, dilekçe yazmamda bana yardımcı olur musunuz.
ekler ise;
b.08.0etg.0.77.04.00-700.99/ 26/08/2011 BT sınıfları
b.08.4.mem.4.55.10.22-450/ 19/12/2011*40705 eğitimde fatih projesi
b.08.4.mem.4.55.00.10/ 02/12/2012*48942 bt sınıflarındaki bilgisayar ve çevre birimleri
yardımcı olacak arkadaşlara teşekkurler,,,

Ekli dosyalar

• ekler.zip
    409 KB · Görüntüleme: 72
bi gün idarecilerden biri, kendi bilgisayarı bozulduğu için bt sınıfından -hani senin emeklerinle işler halde tuttuğun- bir bilgisayarı alıp masasına koyar. bozuk olanı aldığı yere bırakır. güzelce kendi dosyalarını yükleri programlarını kurar bir bakar deepfreeze. seni telefonla arar bilgisayar aldım der. deepfreeze şifresi ister. verirsin. öteki gün gelip bakarsın. bilgisayara deepunfreeze ile şifreyi kırmış -sen verdiğin halde-. sonra niye aldın diye sorarsın. işlerin yürümesi için bana bilgisayar lazım der. yeni bilgisayar almayı mı bekliyim okula der. der der der.

tüm bunlar 2 günde olur. hiç bişi yapamazsın. sonra günler geçer. bi gün aynı ortamda denk gelirsin. der ki o bilgisayarı almasam iyiymiş. bu daha yavaş çalışıyomuş.

sessizlik. :?:

samsun mebin daha önceden göndermiş olduğu yazı var bizde daha önce paylaşmıştık....Bt sınıfından hiç bir ürün dışarı çıkamaz diye

................ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
,,,,

2013–2014 Eğitim – öğretim döneminde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin olması gerektiği şekilde işlene bilmesi için Bilişim Teknolojileri sınıfının verimli şekilde kullanılması gerekmektedir. Okulumuz Bilişim Teknolojileri sınıfından alınıp başka sınıflara dağıtılan bilgisayarların geri getirilmesi hususunda Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün B.08.0.EGT.0.77.04.00–700.99/ Sayılı yazısında “BT sınıflarında bulunan demirbaşların Taşınır Mal Yönetmeliği hükümleri kapsamında demirbaştan düşülerek normal sınıf ya da başka amaçlarla kullanımı uygun değildir.”, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.00.10/ sayılı yazısında “ BT sınıflarındaki bilgisayar ve çevre birimlerinin, BT sınıflarının dışına çıkarıldığı, bilgisayarlarının sınıflara dağıtıldığı, kurulan BT sınıflarının atıl duruma geldiği, öğrenci ve öğretmenlerin BT sınıflarını kullanmasına yönelik sorunlar yaşadığı, yapılan denetimlerden anlaşılmıştır.
Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yürütülen projeler ile kurulan BT sınıfları, okul müdürlüklerine teslim edildiği şekliyle korunacak, bilgisayar ve çevre birimlerinin, ihtiyaç oluşan başka birimlere çıkarılması önlenecek, öğrenci ve öğretmenlerimizin BT sınıflarından azami ölçüde yararlanması sağlanacaktır.”, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.10.22–450/ sayılı yazısında “
Okullarımızda bulunan BT sınıflarından, Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji Kullanımı kursları ile FATİH Projesinin diğer bileşenlerinin yürütülmesinde etkin şekilde yararlanılacağından, okullarımızdaki BT sınıflarının korunması ve çalışır durumda tutulması önem arz etmektedir.

beyler yazmaya başladım. eksiğim fazlam varsa belirtirsiniz.

beyler dilekçe yazmaktan anlayan biri yazdığım dilekçede ki hataları belirtirse çok sevinirim

........................... ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
.........................

2013–2014 Eğitim – Öğretim döneminde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin olması gerektiği şekilde işlene bilmesi için Bilişim Teknolojileri sınıfının verimli şekilde kullanılması gerekmektedir. Okulumuz Bilişim Teknolojileri sınıfından alınıp başka sınıflara dağıtılan bilgisayarların geri getirilmesi hususunda Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün B.08.0.EGT.0.77.04.00–700.99/ sayılı 26/08/2011 tarihli yazısında “BT sınıflarında bulunan demirbaşların Taşınır Mal Yönetmeliği hükümleri kapsamında demirbaştan düşülerek normal sınıf ya da başka amaçlarla kullanımı uygun değildir.”, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.00.10/ sayılı 02/12/2009 tarihli yazısında “
• BT sınıflarındaki bilgisayar ve çevre birimlerinin, BT sınıflarının dışına çıkarıldığı, bilgisayarlarının sınıflara dağıtıldığı, kurulan BT sınıflarının atıl duruma geldiği, öğrenci ve öğretmenlerin BT sınıflarını kullanmasına yönelik sorunlar yaşadığı, yapılan denetimlerden anlaşılmıştır.
• Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yürütülen projeler ile kurulan BT sınıfları, okul müdürlüklerine teslim edildiği şekliyle korunacak, bilgisayar ve çevre birimlerinin, ihtiyaç oluşan başka birimlere çıkarılması önlenecek, öğrenci ve öğretmenlerimizin BT sınıflarından azami ölçüde yararlanması sağlanacaktır.”ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.10.22–450/ sayılı 19/12/2011 tarihli yazısında “
• Okullarımızda bulunan BT sınıflarından, Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji Kullanımı kursları ile FATİH Projesinin diğer bileşenlerinin yürütülmesinde etkin şekilde yararlanılacağından, okullarımızdaki BT sınıflarının korunması ve çalışır durumda tutulması önem arz etmektedir.
• Yapılan incelemelerde BT sınıflarında atıl durumda bilgisayar bulunduğu, internet bağlantılarının bulunmadığı, BT sınıflarının öğretmen veya öğrenci eğitimlerine uygun durumda olmadığı ve gerekli özenin okul müdürlüklerince gösterilmediği anlaşılmaktadır.
• İlgi ( c) veİlgi (d) yazılarımızda da daha önce belirtildiği üzere, Bakanlığımız projeleri ile kurulan BT Sınıflarının teslim alındığı şekliyle okulun kaynakları ile korunması, BT sınıflarındaki bilgisayarların okul içinde veya dışında herhangi bir yere ihtiyaç olsa bile çıkarılmaması, sınıflara dağıtılmaması, BT sınıfı altyapısının şartnameye uygun olarak muhafaza edilerek korunması, BT sınıflarımızda her bilgisayar için internet bağlantısının kurulduğu şekliyle muhafaza edilmiş olması veya yoksa sağlanması, arızalı bilgisayarların çalışır duruma getirilmesi ve 15+ 1 veya 20+ 1 şeklindeki halinin korunması gerekmektedir. Bakanlığımız projeleri ile kurulmayan, okulun kendi imkanları ile kurulan ve mebbis ortamında kayıtlı bulunan BT Sınıflarının da aynı şekilde en az 15+ 1 şeklinde muhafaza edilmesi, okulun kaynaklarınca korunması ve çalışır durumda tutulması gerekmektedir.
• BT sınıflarımızın öz kanyak niteliğinde olması nedeniyle korunması, çalışır durumda bulunması, öğrenci ve öğretmenlerimizin azami düzeyde eğitimde yararlanmalarına imkân sağlanması açısından önemlidir. Okul müdürlükleri bu öz kaynağın korunması, öğretmen ve öğrencilerimizin BT sınıflarından yararlanmalarını sağlamakla görevlidirler.” Yazılan bilgilendirici yazılardan da anlaşılacağı gibi BT Sınıfının teslim alındığı şekliyle okulun kaynaklan ile korunması, BT sınıflarındaki bilgisayarların okul içinde veya dışında herhangi bir yere ihtiyaç olsa bile çıkarılmaması, sınıflara dağıtılmaması, BT sınıfı altyapısının şartnameye uygun olarak muhafaza edilerek korunması, BT sınıflarımızda her bilgisayar için internet bağlantısının kurulduğu şekliyle muhafaza edilmiş olması veya yoksa sağlanması, arızalı bilgisayarların çalışır duruma getirilmesi için;
Gereğinin yapılmasını arz ederim.
28.06.2013
........................
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Adres : ..........................

Ekler :
1. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün B.08.0.EGT.0.77.04.00–700.99/ sayılı 26/08/2011 tarihli yazısı
2. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.10.22–450/ sayılı 19/12/2011 tarihli yazısı
3. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün B.08.4.MEM.4.55.10.22–450/ sayılı 19/12/2011 tarihli yazısı

Yeni konu açmak istemedim arkadaşlar. Okulumuz yeni binada eğitim öğretime başladı ve ben yaklaşık 2 aydır BT sınıfı için geceli gündüzlü çalışıyorum. Ve akşam öğrendiğim habere göre BT sınıfı demirbaşı olan akıllı tahtanın okuldaki fen laboratuvarına gönderileceğini öğrendim. Üstelik bana sorulmadan. Forumda arama yaptım. Adana ve Samsun yazıları var. Sizden ricam şu: BT sınıfından bilgisayar ve çevre birimi yada akıllı tahta alınamayacağına dair güncel yazı mevcut mu elinizde? P.tesi günü eğer fen laboratuvarına götürüldüğünü görürsem izleyeceğim yol ne olmalı? Müdürle mi görüşeyim? Yoksa direk müdüre dilekçe mi vereyim. Yada ilçeye, ile mi gideyim? Bu müdürler bitmedi bitmeyecek.

arkadaşlar bu konu üzerine müdürle tartıştık. bu dosyaların yenisi varmıdır,,,,önemli dayanak olarak sunacam

Anlamadığım sınıflara dağıtılınca ne olacak? Öğretmenler o kadar kullanmak istiyorlarsa bir zahmet evlerinden getirsinler. Sınıflarda bilgisayarların ömürleri zaten çok olmaz. Bence bunu dile getirin. Derslerde sıklıkla kullandığınızı söyleyin.

milletin hakkına, onca emeğe yazık olur,
dağıtması kolaydır, amma toplaması zordur.

madem öyle kendi yakinindakinden,
kendisinin kinden başlasın müdür.

olursa sınıfta bilgisayar, kullanır bir tek öğretmen,
sınıftakine bir şey olur diye kimseye elletmez öğretmen.

belki öğrenciye kızılır, hevesi kursağında kalır,
amma labaratuvardakini sadece öğrenci kullanır.

bu zamanda atölye dağıtmak zor değil,
elindekini dağıtırsın ammaaa yenisini kuramazsın.

daha çok yazardım amma tekrar başladı Ertuğrul
bu şiiri yazmaya ilham verenlere ederim teşekkür.

görüyorsunuz konuşmuyorum, yazıyorum :p

Geri