BT Sınıfında klavye ve fareleri koruma

Kodla Büyü

filozof79

Aktif Üye
Arkadaşlar hepimizin başında bilgisayar dersi sırasında idareden çağırdıklarınıda mecbur bt sınıfını dersin başkanına emanet edip sınıftan ayrılıyorum.Ama bu bir değil iki değil bir süre sonra klavyeleri farelerin yeri değişmiş buluyorum.Bunu engelleyecek ne yapabilirim bana bi akıl verin.

İş olacağına varıyor ama, sene başında öğrencilerle kuralları belirliyoruz(tabiki benim yönlendirmemle) kesinlikle kasanın arkasında el görmeyeceğimi baştan söylüyorum. Bir sıkıntı olmasında ben burda isem bana yok isem beklemelirini net olarak belidtiyorum. Şuana kadarda bu 3.okulumu klavye fare değiştirmeye kalkan olmadı.

Bunlara ilaveten gördüğüm sıkıntı genelde PS/2 Klavye Farelerde yaşanıyor bozulanı kesin USB ye dönüştürüyorum pekte sıkıntı olmuyor sonrasında

Re: Ynt: BT Sınıfında klavye ve fareleri koruma

bu benimde başıma sık geliyor. Özellikle diğer bayan hocanın dersinde. Ben plastik cırt (sanırım ismi bu, çekip sıkıştırınca açılmıyor hani, bununla araçların jant kapaklarınıda bağlarlar anlatabilmişimdir inşallah.) kullanarak monitörün güç kablosunun, fare ve klavyenin kablolarını bununla bağlamayı düşünüyorum.

xodeda' Alıntı:
bu benimde başıma sık geliyor. Özellikle diğer bayan hocanın dersinde. Ben plastik cırt (sanırım ismi bu, çekip sıkıştırınca açılmıyor hani, bununla araçların jant kapaklarınıda bağlarlar anlatabilmişimdir inşallah.) kullanarak monitörün güç kablosunun, fare ve klavyenin kablolarını bununla bağlamayı düşünüyorum.
plastik kelepçe hocam

evet plastik kelepçe iyi bir yöntem gibime geliyor.Çok sağolun arkadaşlar.Ondan koçtaşta görmüştüm.Bir de onu deneyim bakalım. :+1: :+1:

Ben klavye fare yerini değiştiren olursa yenisini alacak dedim çoğu şimdi korkuyo:)

Yoksa geçen sene özellikle PS/2 kablolu olanları değiştirmenkten gına gelmişti. Ve kesinlikle USB kablo tercih edilmeli...

plastik kelepçe ile tüm kabloları bağlamak tek çözümdür. alan kişi monitörü de götürmek zorunda kalacak tabi yanında kesin bir alet yoksa ...

Ben ufak asma kilitlerden kullanıyorum. Klavye ve fare kablosunu kancasından geçirip kasaya bağlıyorum. kilidin kancası usbden küçük olduğu için kablolar çıkmıyor:) Bir de kilitlerin hepsini aynı numaralı alınca kasayı açmak gerektiğinde de sıkıntı olmuyor. Tanesi 1-1,5 liraya bulunabiliyor hırdavatçılarda.

ensaroguk' Alıntı:
Ben ufak asma kilitlerden kullanıyorum. Klavye ve fare kablosunu kancasından geçirip kasaya bağlıyorum. kilidin kancası usbden küçük olduğu için kablolar çıkmıyor:) Bir de kilitlerin hepsini aynı numaralı alınca kasayı açmak gerektiğinde de sıkıntı olmuyor. Tanesi 1-1,5 liraya bulunabiliyor hırdavatçılarda.
Hocam çok teşekkürler.Dolapta 20 tane küçük asma kilit vardı.e işe yararki bunlar diyordum.Her pc yetek tek taktım :)

filozof79' Alıntı:
ensaroguk' Alıntı:
Hocam çok teşekkürler.Dolapta 20 tane küçük asma kilit vardı.e işe yararki bunlar diyordum.Her pc yetek tek taktım :)
İsabet olmus :)

Mr.Spermata' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
plastik kelepçe hocam
:puhaha:

Geri