bt sınıfında internet sorunu

Kodla Büyü

anb

Site Gezgini
selam arkadaşlar benim sorunum deli edecek cinsten yardım ederseniz sevinirim
bt sınıfı bilgisayarlar açıldığında okulun yani ağda bütün internet kesiliyor.
virüs dediler temizledim olmadı
ıp elle yapılandır dediler olmadı
tek tek aç dene dediler sorunlu bilgisayarları foratla dediler olmadı
bilgisayarlar vestel promega dünya bankandan
yardımınızı bekliyorum
selamlar

butun bılgısayarların ethernet gırıslerını cıkarın ve sıra ıle takın bakın bakalım hangısınde sorun verıyor sorun verın kabloyu yenıleyın basıma geldı bılıyorum :D

teşekkürler adiyif ethernetten değilde swich ten çikarıştım bi deneyim
networktan iyi anlayan birini bulsaydım buraya yazarmıydım sizce hatice istanbul :D

Aynı bela bende de var. Ben bu sorunun Vistadan olduğunu düşünüyorum. 2 Bil.LAbım var. yeni gelen vestellerden 10 u internete giriyosa 5 i girmiyo. her acısta ortalama 5 farklı makina internete girmiyo. Fakat bu sorun diğer lab.da olmuyo. Diğer lab.daki makinalara 98 kurulu.onlarla ilgili bi sorunum yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

bende de internet var görünüyordu ama sayfalar açılmıyordu,modemi değiştirdim halloldu

aynı sorun bendede wardı mebin interneti varken, sonra özel internete geçtik. artık sorun yok. ama modemden olma ihtimali yüksek tabi.

modemin içine gir ve ip configurasyonunu düzenle ,büyük ihtimal dhcp yüzünden oluyor bu ,ip çakışması yüzünden diğerleri kesiliyor olabilir kontrol et iplerini hepsinin

aynı sorun bendede var ben labı açınca diğer yerler iptal oluyomuş,bende naptım,benim yerleri iptal ettim onlar kullansın diye labı kestim,ama onlar yine kullanamadılar,sonra modemin swichlerini kontrol ettim ve çoklayıcının tabi,heryerde düzeldi,labtakiler elle verildiği için takmadım hiç yine keser diye,bende onların ağ kablolarını çıkardım,kendi pcmede otomatik verdim düzeldi,ama labı hala çözemedim lanet deepfreeze yüzünden :(

Geri