BT sınıfında ana bilgisayar öğrenci bilgisayarlarına nasıl bağlanır?

Kodla Büyü
1-Kanal cekilicek
2-Kablo cekilicek
3-Hub alınacak
4-Bağlantılar yapılacak daha sonra ip vereceksin.
5-Dosya paylaşımını açacaksın

:) Exemcli hocam ana hatlarıyla anlatmış. Bilgisayarlar RJ45 kablo ile birbirine bağlı ise aşağıdaki işlemleri yapınız hocam. (her bilgisayarda yapmanız gerekiyor)

1. Bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ tıklayın. Özelliklere gelin.
2. Bilgisayar Adı sekmesinde Bilgisayar Tanımı, Tam bilgisayar Adı, Çalışma Grubu bölümleri girilir.

3. Bilgisayarlara sabit ıp verilecekse Ağ Bağlantılarım üzerine sağ tıklayı TCP/IP bölümünden değiştirme işlemi yapılır. Sabit IP vermeyecekseniz bunu yapmanıza gerek yok.
4. Bilgisayarım açılır. C: Sabit disk bölümü paylaşıma açılır.
5. Bilgisayar yeniden başlatılır.
6. Ağ bağlantılarıma çift tıklayarak ağa bağlı bilgisayarlar görülebilir.

RJ45 kabloları var. Bilgisayar adı sekmesi bölümlerini atladıktan sonra sabit IP vermemek bir sorun yaratır mı? Yani TCP bölümünü atlarsam sıkıntı olur mu?

Diğer bölümleri çok güzel anladım .Tşk...

eğer IP çakışması olmaz sa bir sorun olmaz. ama sabit IP her zaman sağlıklıdır. mesala 192.168.0.1 ... son hanesi artarak sabit IP ler tanımlayabilirsin. eğer Lab da :Net Supppor vs gibi programlar kullanmak istersen sabit IP daha sağlıklı olur.

kafama takıldı
IP leri teker tker verdim arkadaşlar. çalıştıra girmek istediğim iki tane ters sılaşla IP numarasını yazınca öğrencinin bilgisayarına ulaşıyorum.
Ağ bağlantılarından görmem için sadece öğrenci bilgisayarlarına bilgisaayr adı PC1 desem çalışma grubuna lab1 desem ve bunları sırayla yazsam işlemi bitirmiş olur muyum ? tam bilgisayar adı nasıl olacak?

Geri