BT sınıfımda bir kasa açılmıyor çözümlerinizi bekliyorum.

Kodla Büyü

nalannn

Üye
güç kablosunu takığ çıkartığımda işlemcinin ve güç kaynağının fanı birkaç kez dönüp duruyor başka tepki yok tekrar güç düğmesine bastığımda tepki yok.
Güç kaynağını değiştirdim.
Ramleri çıkarıp taktım.
Bios pilini çıkarıp taktım.
Problem anakart mı acaba ???:((yorumlarınız nelerdir?

Bir yerde kısa devre olabilir.
Geçenlerde bir öğrenci USB belleğini kasanın arkasına takayım derken, arkadaki kullanılmayan portların deliklerinin birinden içeri düşürmüş. Bellek ekran kartının üzerine düşmüş. Neyse benim birkaç gün sonra haberim oldu. O arada bilgisayar açılmıyormuş.
Kasayı açıp, belleği aldım. Çalıştırmayı denediğimde sizinki gibi fan bir iki tur atıp, duruyordu. Harici ekran kartını sökünce normal şekilde çalışmaya başladı. Tavsiyem, eğer onboard ve harici ekran kartları varsa, hariciyi söküp, onboard olanı kullanıp, deneyin. RAM'ler iki tane ise bir tanesini bırakıp, deneyin, olmazsa sadece diğerini takıp, deneyin.
Güç kaynağını kontrol etmek için güç kaynağının ana karta bağlanan ucundaki yeşil ve siyah renkli kablo uçlarını bir ataç yardımıyla kısa devre yapıp, güç kaynağını çalıştırın. Çalışırsa anakarttan şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken kasanın ön panelinden gelen LED ve düğmelerin kabloların anakarta olan bağlantısılarını sökün, bilgisayarı anakart üzerinden tornavida yardımıyla açın.

Geri