BT Sınıfım Can Çekişiyor ! BT Sınıfı Yenileme Varmı ?

Kodla Büyü

delikadir24

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, BT Sınıfım birçok sebepten geçen sene değişik anakart arızaları power arızaları vs. gibi uçtu. Tamirini yaptırdık yaklaşık 600 TL ye felan onarıldı ama bu yıl yine hepsi dökülmeye başladı aynı arızalar hatta daha beterleri sonuç olarak 20+1 LAB da sadece 4 tane öğrenci bilgisayarı kaldı çalışabilen :(

Genel Lise olduğundan okulda zaten seçmeli dersleri zorla seçtirip norm yapıyoruz. Şimdi lab da bitince benimde okuldaki görevimde bitecek herhalde ! En azından Lab ı kurtarayım diyorum :roll:

Şimdi soruyorum BT Sınıfı yenileme varmı ? Yada yenilemek için ne yapmak lazımdır ? Önceki başlıkları okudum artık BT Sınıflarının kurulumu bitmiş. UBAK dan kurulu lab Exper - Dolayısıyla Ulaştırma Bakanlığı yenilemesi gerekir ama oda ihaleleri durdurmuş ? Başka bir çözüm yolu önerirmisiniz ?

İl yada ilçeyle görüşün hocam, ilkokula dönüştürülen okullardaki lab'lardan birini aldık mesela biz 2 sene önce. Yeni kurulum yok diye biliyorum.

zeymera' Alıntı:
İl yada ilçeyle görüşün hocam, ilkokula dönüştürülen okullardaki lab'lardan birini aldık mesela biz 2 sene önce. Yeni kurulum yok diye biliyorum.

Sağolun hocam. Bende bi görüşeyim ozaman. İnşallah denk gelir de... Lab olmadan olmuyor.

2 hafta önce yapıkrediye bu forumdaki bir başlıktan görerek yazı gönderdik. Dün 5 bilgisayar geldi tam takım.

core2 duo 3 Ghz+2GB Ram+fare+klavye+monitör

Bankanın kullanmış olduğu bilgisayarlar ama iş görür

serkanholep' Alıntı:
2 hafta önce yapıkrediye bu forumdaki bir başlıktan görerek yazı gönderdik. Dün 5 bilgisayar geldi tam takım.

Nasıl bir yazı gönderdiniz hocam ? Paylaşabilirmisiniz ?

yapı krediye ben de gönderdim onayladılar 5 takım bilgisayar gelecek inşallah. :)

Yapı kredi iletişim bölümüne yazdım ilk önce
Sonrasında aradılar üst yazı istediler
Mail ile gönderdim
Bakalım bekliyorum, Gelince fotoğrafları paylaşırım.

hocam mektup tarzı bir yazı yazın yaşadığınız sıkıntıları dile getiren ve mektubunuza da kırık dökük bilgisayar resimlerinden bir kaç tane ekleyin. Sonrasında öğrencilerinize de mektup yazdırın. Sizin yazdığınız mektubu ve öğrencilerinizin yazdığı mektuplardan bir iki tanesini bütün bankalara gönderin. Ben bu şekilde halk bankasından 10 adet core2 duo 3 gb ram 80 gb harddisk gibi bayağı iş görüyor

serkanholep' Alıntı:

bankanın gönderdiği bilgisayarlar çalışmıyor, format atılmıyor sorun oluyor vs bişeyler demişlerdi. Var mı o tür sorunlar, yoksa hepsi direkt çalışır halde mi?

bunlarda birer çözüm ama geçici çözümler bakanlığın bu konuya el atması lazım bu şekilde kalıcı bir çözüm bulunmaz fakat hiç umudum yok bakanlıktan :sleep: :sleep:

bugün bakma fırrsatım oldu pc lere

hdd leri tamamen silinmiş tek parça 250 gb. biosla alakalı problemcikler oluyor ama ben pillerini çıkarıp yapıyorum. her şekilde format atılıyor. usb cd romdan, usb den, ve kendi cd romundan

tek problem java çalışmıyor. acaba donanımsal bir engel mi var yoksa bendeki 5 farklı win 7 versiyonunda (64 bit) mı problem var anlamadım. çok da önemli değil.

gayet hızlı hp marka monitör altına konan yatay kasalar

kesinlikle iş görür

Bizim labda da aynı problem vardı. İnternet cafenin kullanmış olduğu 2. el bilgisayar aldık. Bir nebze de olsa rahatladım. Okul bütçesi yeterli ise 2. el bilgisayar da düşünebilirsiniz.

sayın hocam ben okulumda sıfırdan lab kurdum masaları daha önce kullanmış olan liseden, sandalyeleri parayla, bilgisayarları da parayla 2. el atombilişim'den aldım dell marka(6000 tl). 1. senesine gelecek çok şükür 20 bilgisayarda ufak tefek arızalar oldu ama kendim halledebildim ufak müdahelelerle. örneğin ram arızası oldu 3 gb ram vardı birini çıkarttık, bazen ısınma sorunu oluyor o kasaları temizliyorum ve diğer yazılımsal hatalar şu ana kadar memnunum yani sadece fareler çok dandik çıktı onlar sıfırdı :mrgreen: tuşları felan basmıyor düzgün bişey değil çok çabuk tuşları bozuluyor. bu arda bilgisayarlar yine bankalardan çıkma ve toparlanmış bilgisayarlar.

siz mevcut monitörler sağlamdır sadece kasa alarak çok daha ucuza kapatabilirsiniz işi tabi öncelikle resmi yazıyla bankalardan isteyin o yol daha güzelmiş haberim olsa ben de yapardım ama dikkatimden kaçmış ben şükür labı kurmuş oldum hasılı.... selamlar.

waa' Alıntı:
sayın hocam ben okulumda sıfırdan lab kurdum masaları daha önce kullanmış olan liseden, sandalyeleri parayla, bilgisayarları da parayla 2. el atombilişim'den aldım dell marka(6000 tl). 1. senesine gelecek çok şükür 20 bilgisayarda ufak tefek arızalar oldu ama kendim halledebildim ufak müdahelelerle. örneğin ram arızası oldu 3 gb ram vardı birini çıkarttık, bazen ısınma sorunu oluyor o kasaları temizliyorum ve diğer yazılımsal hatalar şu ana kadar memnunum yani sadece fareler çok dandik çıktı onlar sıfırdı :mrgreen: tuşları felan basmıyor düzgün bişey değil çok çabuk tuşları bozuluyor. bu arda bilgisayarlar yine bankalardan çıkma ve toparlanmış bilgisayarlar.

siz mevcut monitörler sağlamdır sadece kasa alarak çok daha ucuza kapatabilirsiniz işi tabi öncelikle resmi yazıyla bankalardan isteyin o yol daha güzelmiş haberim olsa ben de yapardım ama dikkatimden kaçmış ben şükür labı kurmuş oldum hasılı.... selamlar.

İşte hocam 6000 TL Az para değil ! Geçen sene 14 bilgisayarın tamiri için 600 TL Verdi idare gözleri dört dört oldu. Şimdi yeni alalım desem patlarlar bana :)

Şu bankalara bi yazayım bakalım olmazsa artık dediğiniz gibi kafecilere de sorarım. Ama geçen yaz birine sormuştum onlarında bilgisayarları iyi 2. ellerinede çok istiyorlar. Neyse hayırlısı bakalım. Bilgiler için teşekkürler hocalarım.

Zizu_' Alıntı:
yapı krediye ben de gönderdim onayladılar 5 takım bilgisayar gelecek inşallah. :)

Yapı kredi iletişim bölümüne yazdım ilk önce
Sonrasında aradılar üst yazı istediler
Mail ile gönderdim
Bakalım bekliyorum, Gelince fotoğrafları paylaşırım.

hocam beni de aradıalr ama faks istiyoruz dediler ust yazı ornegiğnizi ve de mail adresini atabilir misiniz bize

Geri